آخرین رده‌بندی پینگ‌پنگ‌ بازان جهان توسط فدراسیون جهانی تنیس روی میز اعلام شد که نوشاد عالمیان با 6 پله سقوط در جایگاه 98 قرار گرفت اما بانوان پینگ‌پنگ باز ایران بدلیل حضور نداشتن در رقابتهای بین‌المللی، از جدول رده‌بندی حذف شدند.

جایگاه ایرانی‌ها در رده‌بندی جهانی:

در رده‌بندی بزرگسالان مردان نوشاد عالمیان 6 پله سقوط کرد و در جایگاه 98 قرار گرفت. نیما عالمیان هم با سقوطی 7 پله‌ای در جایگاه 195 ایستاده است. در این میان افشین نوروزی هم با 8 پله سقوط در جایگاه 199 قرار گرفت.

نوشاد عالمیان (98)

نیما عالمیان (195)

افشین نوروزی (199)

میعاد لطفی جان آبادی (365)

پوریا عمرانی (386)

سروش امیری‌نیا (492)

حامد باشت باوی (548)

آرمان حاجی‌ای (578)

پارسا جنتی (669)

محمد بشیری (782)

متین حیدری (796)

مهرداد دهستانی (826)

در رده‌بندی بزرگسالان بانوان ندا شهسواری، مریم صامت و محجوبه صامت سه پینگ‌پنگ باز برتر ایران در این رنکینگ جایی ندارند.

یاسمن یراقچی (483)

مهشید اشتری (603)

زهرا علوی (610)

غزاله ملاطلب (616)

فاطمه جمالی فر (647)

فاطمه زهرا مختار رضایی (681)

صبا صفری (685)

مریم فرعی (700)

بهاره بابادیوند (709)

مینا پورموسوی (716)

در رده‌بندی زیر 21 سال مردان میعاد لطفی با دو پله صعود در جایگاه 121 جهان ایستاد و پوریا عمرانی نیز با 6 پله صعود در جایگاه 131 جهان قرار گرفت. سروش امیری نیا نیز با صعودی 25 پله‌ای به رده 200 جهان رسید.

میعاد لطفی جان آبادی (121)

پوریا عمرانی (131)

سروش امیری نیا (200)

حامد باشت باوی (235)

آرمان حاجی‌ای (257)

پارسا جنتی (237)

محمد بشیری (441)

متین حیدری (454)

مهرداد دهستانی (484)

در رده‌بندی زیر 21 سال دختران مهشید اشتری با صعود 43 رتبه‌ای به جایگاه 384 جهان رسید.

مهشید اشتری (384)

زهرا علوی (391)

غزاله ملاطلب (397)

فاطمه جمالی فر (425)

فاطمه زهرا مختاری رضایی (457)

صبا صفری (461)

مریم فرعی (476)

بهاره بابادی‌وند (483)

مینا پورموسوی (490)

در رده‌بندی زیر 18 سال پسران آرمان حاجی‌ای با صعودی 25 رتبه‌ای در جایگاه 119 جهان ایستاد.

آرمان حاجی‌ای (119)

محمد بشیری (255)

متین حیدری (266)

مهرداد دهستانی (294)

در رده‌بندی زیر 18 سال دختران مهشید اشتری با صعودی 37 پله‌ای در جایگاه 246 جهان قرار گرفت.

مهشید اشتری (246)

غزاله ملاطلب (256)

فاطمه جمالی فر (284)

فاطمه زهرا مختار رضایی (315)

صبا صفری (319)

مریم فرعی (334)

بهاره بابادی وند (341)

مینا پورموسوی (348)

رده‌بندی زیر 15 سال پسران

در این بخش هیچ نماینده‌ای از ایران حضور ندارد.

رده‌بندی زیر 15 سال دختران

مهشید اشتری (74)

فاطمه زهرا رضایی (109)

مریم فرعی (118)

مینا پورموسوی (127)

نکته قابل ‌توجه در این رده‌بندی حضور نداشتن ندا شهسواری، مریم صامت و محجوبه عمرانی در رنکینگ منتشر شده توسط فدراسیون جهانی تنیس روی میز است.:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ جهان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان، رنکینگ جهانی پینگ پنگ
ن : حسین
ت : یکشنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۳
با برگزاری مسابقه فینال انفرادی بیست و سومین دوره از رقابتهای جام فجر اولگا کولیکو وا از روسیه برسکوی قهرمانی ایستاد.

با پایان یافتن رقابتهای انفرادی بانوان اولگا کولیکو وا از روسیه فهرمان یست و سومین دوره از رقابتهای فجر شد. فینال تماما روسیه این دوره از رقابتها بین اولگا و الیزاوتا برگزار گردید که این دیدار با نتیجه ۴بر۲ به سود اولگا به پایان رسید.

به جز ندا شهسواری نماینده شایسته کشورمان که موفق شد در جمع هشت بازیکن برتر قرار بگیرد سایر بازیکنان کشورمان با ناکامی از ادامه این رقابتها کنار رفتند.

در رقابتهای دونفره نیز زوج مشترک روسیه و بلاروس اول شدند و زوج بلاروسی برسکوی دومی ایستادند.:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : چهارشنبه یکم بهمن ۱۳۹۳
با پایان یافتن رقابتهای انفرادی مردان جام فجر بازیکن سنگین وزن کره ای موفق به شکست دادن نیما عالمیان شد و برسکوی قهرمانی ایستاد.

این بازیکن سنگین وزن روز گذشته و در نیمه نهایی نیز موفق به شکست نوشاد عالمیان شده بود. نیما عالمیان گیم اول را با نتیجه ۱۱ بر۶ به سود خود به پایان رساند ودرگیم دوم با نتیجه ۱۲بر۱۰ این گیم را واگذار نمود.

در گیم سوم بازهم این نیما عالمیان بود که موفق شد با نتیجه ۱۱بر۶ حریف خود را شکست دهد.درگیم چهارم باز هم این بازیکن کره ای بود که از ابتدای بازی جلو افتاد و موفق شد با نتیجه ۱۱بر۵ پیروز گردد..گیم پنچم یک گیم نفس گیر بود که در نهایت این نیما عالمیان بود که با نتیجه میلیمتری ۱۲ بر۱۰ به برتری رسید.

گیم ششم این دیدار نیز با نتیجه ۱۱بر۹ به سود بازیکن کره ای به پایان رسید تا سرنوشت این مسابقه به گیم نهایی واگذار گردد.در گیم نهایی این بازیکن کره ای بود که از ابتدا جلو افتاد ودرنتیجه این گیم با نتیجه ۱۱ بر۶ به سود بازیکن کره ای به پایان رسید:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : چهارشنبه یکم بهمن ۱۳۹۳
در ادامه رقابتهای انفرادی بیست وسومین دوره از رقابتهای جام فجر نوشاد عالمیان با قبول باخت برابر بازیکن کره جنوبی به مقام سومی رضایت داد.

با برگزاری مسابقات نیمه نهایی انفرادی مردان نیما عالمیان و جیهون چو از کره جنوبی به فینال بیست و سومین دوره از رقابتهای فجر رسیدند. در نیمه نهایی نوشاد عالمیان برابر چو از کره جنوبی به میدان رفت که در نهایت این مسابقه با نتیجه ۴بر۱ به سود بازیکن کره ای به پایان رسید .

دیگر مسابقه نیمه نهایی بین افشین نوروزی و نیما عالمیان برگزار شد که این دیدار با نتیجه ۴بر۳ به سود نیما عالمیان به پایان رسید . نیما عالمیان و چو از کره جنوبی فینالیست شده و نوشاد عالیمان و افشین نوروزی بصورت مشترک سوم شدند. فینال این رقابتها فردا برگزار خواهد شد.:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : چهارشنبه یکم بهمن ۱۳۹۳
رقابت های دسته برتر تنیس روی میز که با حضور 12 بازیکن از روز چهارشنبه آغاز شده بود در نهیات با قهرمانی نوشاد عالمیان به پایان رسید. این رقابت ها نخستین مرحله انتخابی تیم ملی برای حضور در رقابت های جهانی 2015 چین بود.

چهار دور پایانی این مسابقات روز گذشته برگزار شد که در پایان مسابقات نوشاد عالمیان با 20 امتیاز و بدون باخت قهرمان شد. پس از نوشاد، نیما عالمیان 18 امتیازی شد و در جایگاه دوم جدول رده بندی قرار گرفت. افشین نوروزی و محمدرضا اخلاق پسند با کسب 17 امتیاز در رده های سوم و چهارم جدول رده بندی قرار گرفتند.

هشت بازیکن برتر این رقابت ها در دسته برتر باقی ماندند و چهار بازیکن به دسته یک سقوط کردند. همچنین ۱۰ بازیکن برتر روز 27 بهمن ماه رقابت خود را برای ملی پوش شدن ادامه می دهند.

واحد مالمیری از دور ششم به دلیل آسیب دیدگی از ادامه رقابت ها انصراف داد.

رده بندی بازیکنان به شرح زیر است:

1 - نوشاد عالمیان 20 امتیاز - بدون باخت

2 - نیما عالمیان 18 امتیاز - 2 باخت

3 - افشین نوروزی 17 امتیاز - 3 باخت

4 - محمدرضا اخلاق‌پسند 17 امتیاز - 3 باخت

5 - محمد فرقدانی 15 امتیاز - 5 باخت

6 - پوریا عمرانی 15 امتیاز - 5 باخت

7 - مهران احدی 15 امتیاز - 5 باخت

8 - احمد عبادی پور 14 امتیاز - 6 باخت

________________________

9 - عارف احمدی فر 12 امتیاز - 8 باخت

10 - محمد علی روئین تن 11 امتیاز - 9 باخت

11 - امین میر الماسی 11 امتیاز - 9 باخت

12 - واحد مالمیری بدون امتیاز:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : سه شنبه بیست و سوم دی ۱۳۹۳
با نزدیک شدن به مجمع انتخاباتی فدراسیون تنیس روی میز کشورشنبه هشتم آذر از داوطلبان برای حضور در انتخابات این فدراسیون ثبت نامبه عمل خواهد آمد.

طبق همین گزارش وبه نقل از یک منبع موثق در وزارت ورزش گویا احسان باقری دبیر بایکوت شده فدراسیون محمد زارع پور بعنوان دبیر مجمع وآقای حمید رضا اسفندیاری نائب رئیس جدید فعلی فدراسیون بعنوان رئیس مجمع این انتخابات را برگزار خواهند نمود.

براساس اخبار دریافتی تاکنون چند نفر جهت حضور در انتخابات فدراسیون تنیس روی میز اعلام آمادگی کرده که به نظر می رسد در تاریخ مقرر برای ثبت نام حاضر شوند. باتوجه به چیدمان فعلی مجمع حتی اگر ریاست فدراسیون جهانی تنیس روی میز(ITTF) کاندید گردد بعید به نظر می رسد که کمترین شانسی برای موفقیت داشته باشد !!!اما از دوستان دعوت بعمل می آید با خیالی آرام و آسوده برای انتخابات ثبت نام نمایند.

اخبار بسیار مهمی در این ارتباط در اختیار داریم که باتوجه به حساسیت زمانی فعلا از انتشار آن معذوریم .اما به خانواده تنیس روی میز ایران این بشارت داده می شود که بدون دغدغه و کمترین نگرانی منتظر خبرهای خوب از این رشته باشند.:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : جمعه هفتم آذر ۱۳۹۳
مرتضی رضایی بازیکن آینده دار استان مرکزی قهرمان نوجوانان کشور شد. مسابقات آزاد ورده بندی دسته برتر نوجوانان پسر با حضور ۱۳۸ ورزشکار در سالن ورزشی مریم قم برگزار گردید که در نهایت مرتضی رضایی از استان مرکزی موفق شد سکوی قهرمانی را از آن نماید.

در اینجا لازم است تا از آقای ابوالضل دالائی مربی ارزنده و زحمت کش مرتضی رضایی تشکر ویژه نماییم.

سرداور مسابقات کاظم ریوندی بود.

گفتنی است هشت نفر اول در دسته برتر باقی ماندند نفرات بعدی به مسابقات آزاد سقوط کردند.:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : دوشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۹۳
با قرعه کشی رقابت های انفرادی بازیهای آسیایی اینچئون نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند .

در بخش مردان نوشاد عالمیان در دور نخست استراحت دارد و در دور دوم بایستی به مصاف برنده دیدار نمایندگان پاکستان و ماکائو برود . مسابقه عالمیان در دور دوم روز نهم مهرماه انجام می شود .

افشین نوروزی دیگر نماینده ایران دراین رقابت ها نیز ابتدا استراحت دارد و در دور دوم روز نهم مهرماه با برنده مالدیو و یمن مسابقه خواهد داشت .

در بخش بانوان ندا شهسواری تنها نماینده کشورمان در بازیهای آسیایی در دور اول استراحت دارد و در دور دوم روز 10 مهرماه ساعت 10 صبح به وقت محلی با لی هس از هنگ کنگ مسابقه می دهد .

رقابت های انفرادی بازیهای آسیایی اینچئون بصورت حذفی برگزار می شود و از هر کشور فقط 2 بازیکن حق شرکت دارند .

در مسابقات دونفره تیم نوشاد عالمیان و افشین نوروزی روز هشتم مهرماه ساعت 11:30 به مصاف تیم دونفره قطر می روند و در صورت پیروزی با برنده تیم های چین و کویت مسابقه می دهند .:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : دوشنبه هفتم مهر ۱۳۹۳
مراسم قرعه کشی رقابت های تیمی بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی برگزار شد و 18 تیم شرکت کننده در دو بخش زنان و مردان حریفان خود را شناختند .

در این مسابقات 8 تیم برتر آسیا بعنوان سرگروه و تیم دوم گروه انتخاب شدند و تیم های شرکت کننده در چهار گروه مرحله مقدماتی را انجام خواهند داد که از روز شنبه پنجم مهرماه آغاز می شود .

قرعه کشی گروه های چهارگانه به شرح ذیل است :

 

مسابقات مردان :

گروه یک : چین ، سنگاپور ، لائوس ، عربستان

گروه دو : کره جنوبی ، هند ، نپال ، کویت

گروه سه : ژاپن ، چین تایپه ، مالدیو ، پاکستان ، ماکائو

گروه چهار : کره شمالی ، هنگ کنگ ، مغولستان ، قطر ، یمن

 

مسابقات زنان :

گروه یک : چین ، هند ، نپال ، مالزی

گروه دو : سنگاپور ، چین تایپه ، تایلند ، قطر

گروه سه : کره جنوبی ، ژاپن ، پاکستان ، مغولستان ، مالدیو

گروه چهار : کره شمالی ، هنگ کنگ ، کویت ، لائوس ، ماکائو

 

رقابت های انفرادی و دونفره از روز دوشنبه 7 مهرماه آغاز می شود که نوشاد عالمیان ، افشین نوروزی و ندا شهسواری نمایندگان کشورمان در این پیکارها خواهند بود:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : جمعه چهارم مهر ۱۳۹۳
به نقل از سایت فراسیون ، مسابقات خردسالان و نونهالان پسر ایران که از روز چهارشنبه آغاز شده بود صبح امروز با شناخت تیم ها و نفرات برتر به پایان رسید .

این مسابقات به میزبانی استان قزوین و با حضور 27 استان برگزار شد . سرداوری مسابقات قهرمانی خردسالان و نونهالان پسر به عهده علیرضا حجازیان بود . در پایان مسابقات تیمی استان تهران به مقام قهرمانی رسید .

استان البرز در جایگاه دوم قرار گرفت. تیم های قزوین و همدان به مقام سوم مشتر مسابقات رسیدند. تیم های مازندران، آذربایجان شرقی، اصفهان و سمنان به ترتیب رده های پنجم تا هشتم مسابقات را به خود اختصاص دادند. در رقابت های انفرادی نونهالان که با حضور 58 بازیکن برگزار شد ، در پایان رادین خیام از تهران به مقام قهرمانی رسید . محمد حسین پور موسوی از استان مازندران در مکان دوم ایستاد ، میلاد عابدیان از اصفهان و آریان امیری حسینی از کردستان به مقام سوم مشترک رسیدند .

در بخش انفرادی خردسالان 49 بازیکن شرکت داشتند که در این بخش سید محمد امین صمدی از تهران به مقام قهرمانی رسید.

نوید شمس از استان البرز نایب قهرمان شد، امیرعلی مظاهری از همدان و محمدرضا حسین پور از قزوین نیز به مقام سوم مشترک رده سنی خردسالان رسیدند.

در پایان مراسم اهدای جوایز مسابقات با حضور قافله باشی معاون اداره کل تربیت بدنی استان قزوین و مسئولین هیئت تنیس روی میز استان قزوین برگزار شد به تیم ها و بازیکنان برتر جوایز خود را دریافت کردند .:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : یکشنبه سی ام شهریور ۱۳۹۳
چهار بازیکن تیم ملی بزرگسالان ایران اولین روز حضور خود را در کمپ اشلاگر اتریش پشت سر گذاشتند

نوشاد و نیما عالمیان ، پوریا عمرانی و افشین نوروزی بازیکنان ایرانی هستند که از روز گذشته تمرینات خود را در کمپ اشلاگر واقع در منطقه شوشیات وین آغاز کردند .

در این تمرینات بازیکنان دیگری از اتریش و کشورهای دیگر حضور دارند . بازیکنانی همچون ورنر اشلاگر و استفان فگل از اتریش ، الکساندر شیبایف از روسیه ، یائو مونتیرو از پرتغال ، میکائیل بوبوسیکا از ایتالیا بهمراه بازیکنان ایران تمرینات خود را زیر نظر ریچارد پروازه برگزار می کنند .

در روز نخست نوشاد عالمیان در نوبت صبح و بعدازظهر با شیبایف و فگرل به تمرین پرداخت . این تمرینات تا 28 شهریورماه ادامه خواهد داشت یا نمایندگان کشورمان برای بازیهای آسیایی اینچئون به آمادگی برسند .:: موضوعات مرتبط: ورنر اشلاگر، نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : چهارشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۳
مپ اشلاگر اتریش واقع در منطقه شویشات وین در اتریش پذیرای پنج بازیکن رده های سنی ایران است که از روز گذشته تمرینات خود را زیر نظر مربیان این کمپ آغاز کردند .
آریا امیری ، علی شعاری ، متین حیدری ، نوید شمس و رادین خیام به مربیگری محسن حق شناس و سرپرستی مهرداد حق شناس زیر نظر ماتیاس و دیمیتری لونکو مربیان کمپ اشلاگر تمرینات خود را آغاز کردند .
بازیکنان ایران ، اتریش و پرتغال کشورهایی هستند که در این تمرینات حضور دارند و تا یک هفته با هم به تمرین خواهند پرداخت .
طبق اعلام مربیان کمپ اشلاگر بزرگترین نقطه ضعیف بازیکنان ایران تحرک ضعیف در پشت میز است که باید برطرف شود تا بتوانند تکینک ها و تاکتیک های خود را به نمایش به گذارند .:: موضوعات مرتبط: ورنر اشلاگر، اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : چهارشنبه دوازدهم شهریور ۱۳۹۳
نمایندگی شرکت دونیک در ایران با مدیریت محسن حق شناس مربی باسابقه تنیس روی میز کشور با برگزاری مسابقات در کشور ، 5 بازیکن برتر رده مختلف سنی را برای تمرین در کمپ اشلاگر اتریش باحمایت شرکت دونیک آلمان به وین اعزام کردند .
پس از برگزاری مسابقات انتخابی بازیکنانی که از محصولات دونیک استفاده می کنند نفرات برتر رده های مختلف سنی انتخاب شدند تا برای حضور یک هفته ای عازم کمپ اشلاگر شوند .
آریا امیری ، علی شعاری ، متین حیدری ، نوید شمس و رادین خیام به مربیگری محسن حق شناس و سرپرستی مهرداد حق شناس صبح امروز راهی کمپ تمرینی اشلاگر اتریش شدند .
میعاد لطفی نفر برتر امیدهای مسابقات انتخابی دونیک بدلیل مشکلات خروج از کشور نتوانست نفرات اعزامی را همراهی کند و رادین خیام نفر دوم نونهالان به نفرات اضافه شد. نوید شمس نیز خردسالان برتر ایران بدلیل درخشش در مسابقات مختلف ایران و به دعوت شرکت دونیک به نفرات افزوده شود تا نفرات اعزامی از 4 به 5 بازیکن برسد . .:: موضوعات مرتبط: ورنر اشلاگر، اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : یکشنبه نهم شهریور ۱۳۹۳
نیما عالمیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره انتخاب شدن نوشاد عالمیان و افشین نوروزی اظهار کرد: من برای بازی های آسیایی آماده هستم و از نظرمربی هم آماده تر از بقیه هستم اما نمی دانم چه شده است که من را انتخاب نکرده اند و نمی دانم چطور باید حقم را بگیرم.


وی با بیان این که فدراسیون به دنبال آن است تا تیم ملی به صورت کامل به اینچئون اعزام شود، گفت: می دانم فدراسیون تلاش می کند تا بیش از دو بازیکن به بازی های آسیایی بروند اما حالا که من از لیست اعزامی خط خورده ام نمی دانم به چه کسی باید گلایه کنم ؟ باورم نمی شود از اینچئون خط خوردم.


عالمیان خاطرنشان کرد: حدود سه سال است که نفر دوم ایران هستم و درلیگ نیز بهترین بازیکن بودم حتی برای مسابقات جهانی هم ترکیب من و نوشاد را برای اعزام به ژاپن انتصاب کردنددر حالی که بازیکنان دیگر در انتخابی شرکت کردند. حالا که یکی دوماه است رنکینگم پایین آمده باید من را کنار بگذارند؟ معتقدم کاش انتخابی برگزار می شد تا هر فردی که توانایی بیشتری داشت به این رقابت ها می رفت.


این ملی پوش پینگ پنگ ادامه داد: اگر انتخابی برگزار می شد حتی پوریا عمرانی، مهران احدی و محمدرضا اخلاق پسند فرصت آن را داشتند که در این رقابت ها شرکت کنند تا حق هر ورزشکاری بود به اینچئون می رفت.:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : سه شنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۳
مسوول روابط عمومی هیئت تنیس روی میز استان زنجان ، گفت: رییس هیات جدید ˈتنیس روی میزˈ شهرستان زنجان ، تعیین و منصوب شد .
اکرم اسماعیلی ، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ˈسعید ادیبانˈ که از فعالان این رشته ورزشی می باشد توسط ˈعلی محمدیˈ رییس هیات تنیس روی میز استان زنجان به عنوان رییس هیات این شهرستان برگزیده شد تا با سرعت بیشتری به روند رو به رشد خود ادامه دهد.
وی ، با بیان اینکه ورزش تنیس روی میز در تمام شهرستان های استان زنجان فعال است ، اظهار کرد: ورزش تنیس روی میز این استان نیازمند پشتیبانی و حمایت های مادی و معنوی بیشتری است تا بتواند بیش از پیش در مسیر رشد و شکوفایی گام برداشته و ورزشکاران توانمندتری تربیت شوند.
اسماعیلی ، افزود: ورزش تنیس روی میز در زنجان علاقه مندان زیادی را به سوی خود جلب و جذب کرده و در زمان حاضر نیز قریب به 500 نفر در سطح این استان در این رشته فعال هستند.
مسوول روابط عمومی هیات تنیس روی میز استان زنجان ، به توان فنی و سطح آمادگی ورزشکاران تنیس روی میز شهرستان زنجان اشاره کرد و افزود: قریب به 20 مربی و 15 داور زن و مرد در این شهرستان فعال هستند.:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : شنبه سوم خرداد ۱۳۹۳
بیست و هفتمین دوره رقابت های کاپ مردان و زنان آسیا از صبح روز پنج شنبه 29 اسفندماه در چین آغاز شد و نیما عالمیان تنها نماینده کشورمان به مصاف حریفان تایلندی و هندی گروه خود رفت .
عالمیان با رده جهانی 219 در اولین دیدار خود در گروه 4 موفق شد 3 بر صفر با امتیازهای ( 11 – 3 ، 11 – 4 و 11 – 3 ) چایسیت چایتات با رتبه جهانی 300 از تایلند را شکست دهد .
نماینده کشورمان و آسیای میانه در دومین و حساس ترین بازی برای صعود به مرحله بعد مقابل کمال آچنتا چهره مشهور تیم هند با رنکینگ جهانی 54 قرار گرفت و با حساب 3 بر صفر مغلوب حریف خود شد . کمال این دیدار را با امتیازات ( 11 – 6 ، 11 – 5 و 11 – 6 ) بسود خود تمام کرد . بدین ترتیب از این گروه کمال آچنتا صعود کرد و پرونده عالمیان در این رقابت ها بسته شد .
بیست و هفتمین دوره کاپ آسیا دارای رنکینگ جهانی و یکصد هزار دلار جایزه نقدی است و فردا در مرحله حذفی ادامه پیدا می کند .
نیما عالمیان نماینده آسیای میانه در این پیکارها به همراه احمد جعفری پور مربی خود به مصاف حریفان خود رفت .

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : سه شنبه پنجم فروردین ۱۳۹۳
هفته دهم از لیگ برتر بزرگسالان باشگاههای کشور فردا در تهران و همدان برگزار می شود . هفته دهم و پایانی مرحله مقدماتی لیگ برتر بزرگسالان باشگاههای کشور فردا دوشنبه 19 اسفندماه در تهران و همدان برگزار می شود و در حساس ترین بازی هفته در تهران تیم های دانشگاه آزاد اسلامی و پتروشیمی بندرامام تیم های اول و دوم جدول رده بندی برای شناخت قهرمان مرحله مقدماتی به مصاف هم می روند . تیم دانشگاه آزاد صدرنشین رقابت ها با بازیکنانی همچون نیما عالمیان ، افشین نوروزی ، میدیا لطف الله نسبی ، بهنام رحمت پناه و شایان ملکی با هدایت حمیدرضا صابری به میدان می روند و در مقابل تیم پتروشیمی بندرامام با چهره هایی همچون نوشاد عالمیان ، محمدرضا اخلاق پسند ، محمد فرقدانی ، عارف احمدی فر و محمدعلی روئین تن با مربیگری پیمان حسنی به مصاف حریف خود می رود . دیدار این دو تیم در ماهشهر به تساوی 5 بر 5 انجامید و حالا در صورت تساوی دانشگاه آزاد و یا برد پتروشیمی تیم صدرنشین مشخص خواهد شد . این مسابقه ساعت 15 در مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار خواهد شد . در دیگر مسابقه این هفته که تأثیری در سرنوشت این تیم ها ندارد ، گنجنامه همدان و پتروشیمی نوری عسلویه در همدان به مصاف هم می روند . شورای شهر بابل در این هفته استراحت دارد . تا پایان هفته نهم دانشگاه آزاد اسلامی با 19 امتیاز همچنان در صدر است ، پتروشیمی بندرامام با 17 امتیاز در مکان دوم قرار دارد ، پتروشیمی نوری با 10 امتیاز ، گنجنامه همدان با 6 امتیاز و شورای شهر بابل بدون امتیاز نیز در رده های بعدی ایستاده اند .

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : دوشنبه نوزدهم اسفند ۱۳۹۲
مسابقات دسته برتر بزرگسالان کشور که از صبح امروز در مجموعه ورزشی انقلاب تهران آغازشده بود عصر امروز با برگزاری سه دور دیگر روز نخست خود را پشت سر گذاشت .
در پایان 6 دور و انجام 30 مسابقه در روز اول این رقابت ها ، افشین نوروزی بدون باخت و با کسب 6 برد در صدر جدول قرار دارد . مهران احدی ، پوریا عمرانی و میدیا لطف الله نسبی هر کدام با 4 برد و 2 باخت رده های بعدی را در اختیار دارند .
واحد مالمیری و محمد فرقدانی نیز هر کدام با 3 برد و 3 باخت در مکان بعدی قرار دارند ، عارف احمدی فر و امین میرالماسی با 2 برد و 4 شکست و محمدرضا اخلاق پسند و محمد علی روئین تن نیز با یک برد و 5 باخت در رتبه های ایستاده اند .
سه دور باقی مانده از مسابقات از ساعت 10 صبح فردا آغاز می شود .


دور اول :
لطف الله نسبی 3 .. روئین تن 1
فرقدانی 1 ... نوروزی 3
احدی 3 ... مالمیری 1
عمرانی 3 ... اخلاق پسند 1
میرالماسی 2 ... احمدی فر 3

دور دوم :
لطف الله نسبی صفر ... نوروزی 3
روئین تن صفر ... مالمیری 3
فرقدانی 3 ... اخلاق پسند 2
احدی 3 ... احمدی فر 1
عمرانی 3 ... میرالماسی 1

دور سوم :
لطف الله نسبی 3 ... مالمیری 1
نوروزی 3 ... اخلاق پسند 1
روئین تن 3 ... احمدی فر 2
میرالماسی صفر ... فرقدانی 3
احدی 3 ... عمرانی صفر

دور چهارم :
لطف الله نسبی 3... اخلاق پسند 1
مالمیری 2 .... احمدی فر 3
نوروزی 3 ... میرالماسی صفر
روئین تن 1 .... عمرانی 3
فرقدانی 1 .... احدی 3

دور پنجم :
لطف الله نسبی 3 ... احمدی فر 2
اخلاق پسند 2 ... میرالماسی 3
مالمیری 3 ... عمرانی 2
نوروزی 3 ... احدی 2
روئین تن صفر .... فرقدانی 3

دور ششم : لطف الله نسبی 2 ... میرالماسی 3
احمدی فر 1 ... عمرانی 3
اخلاق پسند 3 ... احدی صفر
مالمیری 3 ... فرقدانی صفر
نوروزی 3 ... روئین تن 1

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : پنجشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۹۲
نوشاد عالمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: سطح این رقابت‌ها خوب بود و تیم‌های بسیار خوبی در این دوره حضور داشتند.
وی ادامه داد:‌ البته از نظر فنی مسابقه‌های جام فجر کمکی نمی‌کرد و تاثیری در رنکینگ من نداشت اما چون این رقابت‌ها در کشورم انجام می‌شد، دوست داشتم که مسابقه بدهم. شاید اگر این مسابقه‌ها در کشور دیگری برگزار می‌شد در این رقابت‌ها شرکت نمی‌کردم.
وی درباره بازی فینال مقابل برادرش گفت: مسابقه سنگینی بود. من و نیما بسیار خوب بازی کردیم. البته این بازی من را اذیت کرد. همیشه بازی با نیما بسیار اذیتم می‌کند. فکر نمی‌کردم که بازی را ببرم چون قدرت بازی او بالاست و ضربات سنگینی دارد.
نوشاد عالمیان درباره غیبت برخی از پیشکسوتان در ترکیب تیم ملی گفت: درست نیست که این گونه پیشکسوت‌ها را کنار بگذارند. البته بحث جوان‌گرایی هم همیشه مطرح است. یک زمانی هم من جوان بودم و به تیم ملی آمدم و زمانی هم می‌رسد که دیگر نمی‌توانم در تیم ملی بمانم اما بازیکنان پیشکسوت‌ مانند اخلاق‌پسند و احدی که هنوز جزو دسته برتر هستند حضورشان به تیم ملی کمک می‌کند.
وی درباره وضعیت حضورش در تور حرفه‌ای قطر هم گفت: تلاشم این است که بتوانم در این مسابقه‌ها شرکت کنم و اگر مشکل خروجی‌ام درست شود به این مسابقه‌ها می‌روم.
این پینگ‌پنگ باز المپیکی ایران تاکید کرد که سال آینده قطعا به لیگ آلمان می‌رود تا در این لیگ بازی‌های خود را ادامه دهد.
عالمیان درباره بازی‌هایش در لیگ برتر و جدا شدن از نیما در این رقابت‌ها هم گفت: از این که نیما هم‌تیمی‌ام در لیگ نیست راضی نیستم. ما همیشه با هم بوده‌ایم و او حریف تمرینی‌ام محسوب می‌شود اما حالا شرایط این که با هم تمرین کنیم را نداریم.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : سه شنبه بیست و دوم بهمن ۱۳۹۲
مسابقات رده‌بندی دسته برتر تنیس روی میز با حضور ستارگان این رشته ورزشی قرار است روزهای ۳ و ۴ دی به میزبانی آکادمی بین‌المللی تنیس روی میز تهران برگزار شود.
این مسابقات که حکم انتخابی تیم ملی را دارد، یک بار قرار ۹ و ۱۰ شهریور برگزار شود، اما به دلایل مشکوکی این پیکارها تا ۳۰ و ۳۱ شهریور عقب افتاد اما این تاریخ همزمان شد با حضور ۵ بازیکن ایران در لیگ عراق و به همین علت بار دیگر به زمان نامعلومی به تعویق افتاد.

اکنون کمیته فنی برای سومین بار زمان ۳و ۴ دی را برای این پیکارها تعیین کرده است.


لازم به ذکر است؛ نوشاد و نیما عالمیان،‌ پوریا عمرانی، محمدرضا اخلاق پسند، میدیا لطف‌اله‌نسبی، عارف احمدی‌فر، مهران احدی، محمد فرقدانی، واحد مالمیری، محمد‌علی رویین‌تن و میعاد لطفی ۱۴ بازیکن حاضر در دسته برتر هستند.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : دوشنبه دوم دی ۱۳۹۲
در اواسط تابستان بود که خبر رسید قرار است اردوی تمرینی برای بازیکنان تیم منتخب امیدهای جهان (متولدین سال های 2001 و 2002) در کشور آمریکا برگزار شود. از ایران نیز امین احمدیان پینگ پنگ باز نونهال کشورمان در این تیم حضور داشت، اما به دلیل دیر اعلام شدن این موضوع نتوانست راهی آمریکا شود؛ چرا که فدراسیون جهانی تنیس روی میز تقریباً 1.5 ماه قبل از برگزاری این اردو، موضوع را به فدراسیون کشورمان اطلاع داد که این زمان بسیار کمی برای دریافت ویزای آمریکا و اعزام احمدیان به آمریکا بود.
از آن زمان به بعد رایزنی های زیادی از سوی محمد زارع رئیس فدراسیون تنیس روی میز و همچنین افشین بدیعی مدیر توسعه غرب آسیا با فدراسیون جهانی انجام شد و در نهایت مسئولان ITTF قبول کردند که اردوی دیگری را پیش روی احمدیان بگذارند.
بدین ترتیب مقرر شد احمدیان به همراه مربی خود طی روزهای 6 تا 25 فوریه 2014 در یک اردوی تمرینی در کشور سوئد حضور یابد.
از زمان اعلام این مساله به فدراسیون، مسئولان همه تمهیدات لازم را در نظر گرفتند تا سرانجام این سفر اروپایی برای نونهال ایرانی محقق شود. بدون شک اگر مساله اردوی تمرینی در آمریکا نیز زودتر توسط فدراسیون جهانی اعلام می شد، احمدیان می توانست در آنجا نیز حضور یابد که البته این اتفاق میسر نشد.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : شنبه بیست و سوم آذر ۱۳۹۲
در فینال دوبل نوجوانان یکی از تیم های ایران متشکل از محمدحسین بشیری و متین حیدری با حساب 3-1 از سد دیگر تیم ایرانی متشکل از محمدرضا حنطه و مهدی جلیلی گذشت و به مقام قهرمانی دست یافت.
در این رده میلاد نوشادی و علیرضا رهنما به همراه علی اکبر شعاری و مهدی سرحدی به طور مشترک سوم شدند.
در فینال دوبل جوانان تیم پوریا عمرانی و متین لطف الله نسبی برابر تیم حامد باشت باوی و سروش امیری نیا 3-1 برنده شد و جایزه نخست را به خود اختصاص داد. تیم بلاروس به همراه تیم محمدپارسا جنتی و سجاد حسینی نیز به مقام سومی مشترک بسنده کردند.
در دیدار نهایی انفرادی جوانان پوریا عمرانی یک مدال دیگر بر گردن آویخت و موفق شکست با پیروزی 3-2 برابر بهارات شاه از هند روی سکوی نخست بایستد. در این رده نمایندگان هند به طور مشترک سوم شدند.
در فینال انفرادی نوجوانان نیز پوآ لالرین از هند 3-1 الکساندر خانین را مغلوب کرد و بر سکوی قهرمانی تکیه زد. دو نماینده هند در این بخش به عنوان سومی مشترک دست یافتند.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : دوشنبه هجدهم آذر ۱۳۹۲
رییس سازمان لیگ تنیس روی میز با اعلام آخرین وضعیت تیم‌ها، می‌گوید لیگ پینگ‌پنگ ۲۵ آذر آغاز می‌شود.
داریوش ضرغام پور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین وضعیت لیگ برتر پینگ‌پنگ مردان گفت: در حال حاضر حضور تیم‌های پتروشیمی نوری، پتروشیمی بندر امام خمینی‌ (ره) ، شورای شهر بابلسر، دانشگاه آزاد و تله‌کابین همدان در این مسابقات قطعی شده است. البته احتمال دارد یکی، دو تیم دیگر هم تا دهم آذر ماه برای حضور در لیگ اعلام آمادگی کنند.
وی با بیان این که به جز تیم پتروشیمی امام (ره) هنوز هیچ تیمی مدارک خود را به سازمان لیگ ارسال نکرده است، افزود: لیگ قطعا ۲۵ آذر آغاز خواهد شد و اگر تا مهلت تعیین شده برای ثبت‌نام، تعداد تیم‌ها افزایش یابد، دوباره قرعه کشی انجام خواهد شد در غیر این صورت قرعه کشی انجام شده بین پنج تیم حال حاضر تغییری نخواهد کرد.
ضرغام پور در پاسخ به این سوال که تکلیف اخلاق پسند، نوروزی و لطف الله نسبی با توجه به این که به کمیته‌ انضباطی فرا خوانده شده بودند برای حضور در لیگ چه می‌شود؟ گفت: هنوز رای کمیته‌ انضباطی به صورت رسمی ابلاغ نشده است، اما آن طور که شنیده‌ام آنها محروم نشده‌اند و فکر نمی‌کنم مشکلی برای حضور در لیگ داشته باشند.
رییس سازمان لیگ پینگ‌پنگ درباره تغییراتی که در آیین‌نامه مسابقات صورت گرفته نیز گفت: در یک بند از آیین‌نامه اعلام شده بود که چهار بازیکن از رده بندی کشور در هر تیم حضور داشته باشند که این بند منتفی شد و تیم‌ها می‌توانند از بازیکنان بدون در نظر گرفتن رده بندی آنها استفاده کنند.
وی در پاسخ به این سوال که فکر نمی‌کنید لغو کردن این بند از آیین‌نامه باعث پایین آمدن سطح کیفی لیگ شود؟ گفت: احتمال دارد که کیفیت تیم‌ها پایین بیاید، اما چون تعداد تیم‌ها در لیگ کم بود این بند را حذف کردیم که تیم‌های دیگر نیز بتوانند در این مسابقات شرکت کنند.
ضرغام پور درباره آیین‌نامه جداسازی بازیکنان هم گفت: آن زمان که بحث جداسازی بازیکنان مطرح بود، قرار بود که تیم‌های فولاد سپاهان ، مس کرمان، آلیاژ یزد و … به لیگ بیایند. ما دیدیم که هفت تیم خوب در لیگ داریم که می‌توانند تمام بازیکنان خوب را هم تحت پوشش قرار دهند و به همین دلیل چنین آیین‌نامه‌ای را مطرح کردیم تا کیفیت تیم‌ها به هم نزدیک شود و رقابت بیشتری را در لیگ ببینیم.
وی ادامه داد: اما وقتی تنها پنج تیم برای حضور در لیگ ثبت‌نام کردند در جلسه قرعه کشی که یازدهم آبان برگزار شد، عنوان کردم با توجه به کم شدن تعداد تیم‌ها این بند حذف شود و تنها نوشاد و نیما عالمیان را از هم جدا کنیم. اما این پیشنهاد مورد مخالفت قرار گرفت و در نهایت بند جدا سازی بازیکنان مانند پیش باقی ماند از سویی هم برخی از تیم‌ها اعلام کردند که بر اساس آیین‌نامه‌ای که داده شد، اقدام به جذب بازیکنی کرده‌اند و نمی‌شود که دوباره این آیین‌نامه را تغییر داد.
وی در پاسخ به این سوال که فکر نمی‌کنید باید آیین‌نامه ثابت باشد نه این که نسبت به تعداد تیم‌ها در لیگ هر بار تصمیم جدیدی گرفته شود؟ گفت: درست این است که آیین‌نامه ثابت باشد. ما نیز تنها یک بند از آیین‌نامه را تغییر دادیم که مربوط به حذف بندی بود که چهار بازیکن در تیم‌ها از رده بندی باشند.
رییس سازمان لیگ پینگ‌پنگ در پاسخ به این سوال که کیفیت لیگ پینگ‌پنگ را نسبت به سال گذشته چطور ارزیابی می‌کنید؟ گفت: ما ارنج تیم‌ها را تغییر داده‌ایم و بر این اساس یک بازیکن بیشتر از دو برد را نمی‌تواند برای تیمش کسب کند. به همین دلیل این گونه نیست که یک تیم تنها با یک بازیکن خوب شانس بیشتری برای پیروزی داشته باشد.
وی در پایان گفت: با این که تعداد تیم‌ها در لیگ کم است، اما فکر می‌کنم رقابت‌های نزدیکی را شاهد خواهیم بود. امسال تیم تله‌کابین در نظر دارد که دو بازیکن هندی را به خدمت بگیرد.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : چهارشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۲
رقابت های دسته برتر امیدهای کشور که از روز چهارشنبه با حضور 14 ورزشکار در یزد آغاز شده بود ظهر دیروز با شناخت نفرات برتر به پایان رسید که میعاد لطفی از تهران با تحمل دو باخت و کسب 22 امتیاز در مکان نخست ایستاد.
محمدعلی روئین تن از فارس با همین تعداد امتیاز ولی بدلیل شکست برابر لطفی در مکان دوم قرار گرفت . سجاد حسینی از اصفهان با 21 امتیاز ، سروش امیری نیا از خوزستان و مهرشاد پوده از اصفهان هر کدام با 20 امتیاز رتبه های سوم تا پنجم را بدست آوردند .
حامد باشت باوی از خوزستان با 19 امتیاز ، محمد اصلمند از خراسان رضوی و عماد سهرابی از تهران هر کدام با 18 امتیاز رده های ششم الی هشتم را به خود اختصاص دادند . نفرات اول تا هشتم در دسته برتر امیدهای کشور باقی ماندند .
علیرضا بیگدلی از قزوین ، هادی صبحی از تهران ، امیر حسین رهگذر از البرز ، مهدی احمدیان از تهران ، علیرضا ملارجبی از همدان و علیرضا امراء از توابع تهران با قرار گرفتن در رده های نهم تا چهاردهم از دسته برتر سقوط کردند .
گفتنی است علیرضا ملارجبی و علیرضا امراء در اواسط بازیها از ادامه مسابقات انصراف دادند .

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : پنجشنبه چهارم مهر ۱۳۹۲
به نقل از خبرگزاری مهر، سیامک جعفری اظهار داشت: در حال حاظر مهمترین دغدغه هیأت پینگ پنگ استان تهران نداشتن سالن مناسب است، چرا که اگر ما بخواهیم پینگ پنگ استان تهران را حتي المقدور از جمیع جهات توسعه بخشیم، بدون داشتن سالن مناسب غریب به محال است، لذا اولویت اول، ساختن سالن پینگ پنگ مناسب برای هیأت تهران است.
وي ادامه داد: از آنجایی که مهمترین ملاک ارزیابی و سنجش قدرت فنی ورزشکاران، حضور در مسابقات مرحله ای اپن، دسته دو و یک به صورت دوره ای است،خوشبختانه با توجه به برگزاری این مسابقات در یک سال گذشته از حیث رعایت حقوق ورزشکاران همراه با مواهبی که از برآیند مسابقات براي ورزشکاران بدست مي آيد، از منظر ارتقاء کیفی جلو هستیم.
هیأت پینگ پنگ استان تهران، طي چند ماه گذشته با هدايت محمد بايرام پور به توفيقات خوبي در عرصه قهرماني كشور، تشويق و ايجاد انگيزه براي قهرمانان و ارتقا جايگاه اين رشته در پايتخت دست يافته و با دعوت از قهرمانان و چهره هاي شناخته شده پینگ پنگ استان تهران از جمله سیامک جعفری، درصدد آن است كه به موفقيت هاي بدست آمده شتاب بيشتري بدهد.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : سه شنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۹۲
هاشم جمشید‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار کرد: درصدد هستیم تا هر چه زودتر با اعتبار لازم خانه اختصاصی پینگ‌پنگ در بابل به بهره‌برداری برسد.

معاون اداره کل ورزش و جوانان مازندران در پایان از اعلام آمادگی مازندران برای برگزاری چهار مجمع عمومی خبر داد و گفت: مجمع عمومی هیئت‌های بوکس، تکواندو، جودو و والیبال تا هفته‌های آینده با حضور مسئولان فدراسیون و اعضا مجمع در استان برگزار می‌شود.:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : سه شنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۹۲
براهیم علیدخت در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد عملکرد تیم ملی تنیس روی میز در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: نتایجی که کسب شد از نظر من راضی کننده بود و به هدف‌مان که صعود به جمع هشت تیم برتر بود رسیدیم. ما از سال 75 به بعد تاکنون نتوانسته‌ بودیم به جمع 8هشت تیم برتر آسیا راه پیدا کنیم، اما در این دوره این اتفاق افتاد. دوستانی که می‌گویند کره شمالی شرکت نداشت و به همین دلیل ما توانستیم صعود کنیم باید بگویم که هشت سال پیش هم کره نیامده بود، آن زمان چرا صعود نکردیم؟
وی در خصوص عملکرد ملی‌پوشان گفت: نیما عالمیان در این رقابت‌ها برخلاف آنچه دوستان مطرح می‌کنند نمایش بسیار خوبی داشت. باید می‌دیدید او مقابل نفر ششم جهان چه طور بازی کرد. نیما فقط به تجربه این بازیکن و آن هم با نتیجه نزدیک باخت. ما روند نیما عالمیان را پیگیری می‌کنیم و از زمانی که من به تیم ملی آمدم گفتم که دو سال دیگر باید او را ببینید. نوشاد عالمیان هم به جمع 16 بازیکن صعود کرد. اخلاق پسند نیز با توجه به اینکه چند ماهی بود به رقابت‌های بین‌المللی اعزام نشده بود، نمایش خوبی داشت و راضی کننده بود.
* ما به احدی احتیاج داشتیم، اما خودش نخواست حضور پیدا کند
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز در خصوص اینکه چرا مهران احدی از حضور در مسابقات انصراف داد، گفت: او چند روز قبل از اعزام در اردوی ما حضور داشت، اما یکباره اعلام کرد به دلیل مشکلات شخصی نمی‌تواند حضور پیدا کند. من در این شرایط چه کاری می‌توانستم انجام دهم؟ مهلت ثبت نام بازیکنان تمام شده بود و کسی را نمی‌توانستیم جاگیزین او کنیم.
علیدخت در خصوص اینکه گفته می‌شود او به دلیل اینکه می دانست در ترکیب تیم ملی جای نخواهد داشت و به همین دلیل انصراف داد،‌ تاکید کرد: مسئله فنی به من مربوط می‌شود. اصلا این طور نبوده است که مهران احدی در ترکیب تیم ملی جای نداشته باشد. من به خود او هم گفتم در این مسابقات رویش حساب کرده‌ایم و به تجربه‌اش نیاز داریم. به او گفتم که اگر نمی‌توانی حضور پیدا کنی نامه‌‌ای به فدراسیون بنویس و انصرافت را اعلام کن.
* برای موفقیت تیم ملی باید سختی‌ها را هم تحمل کنیم
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ایران در خصوص اینکه شما گفته بودید اگر شرایط خوبی فراهم نباشد در تیم ملی کار نمی‌کنم، و با توجه به عدم اردوهای مناسب همچنان ادامه خواهید داد، گفت: باید در این مورد توضیح بدهم. ما برای مسابقات هنگ کنگ از 5 تا 12 فروردین اردو گذاشتیم و پس از چند روز استراحت از شانزدهم کار را دوباره آغاز کنیم. آخر ماه هم به اردو رفتیم. برای مسابقات جهانی هم اردوی مجارستان را پیش رو داشتیم و از همانجا به مسابقات رفتیم. در مجموع اردوهای خوبی را برگزار کردیم و راضی کننده بود. بعد از این رقابت‌ها قرار بود به کرواسی برویم که به دلیل مخالفت شورای برون مرزی لغو شد. من با این مورد چه کاری می‌توانم بکنم. برای کار کردن در تیم ملی آمده‌ام و برای موفقیت آن باید سختی‌ها را هم تحمل کنم. ضمن اینکه صحبت من اینگونه بود که اگر در کارم دخالتی صورت بگیرد، نمی‌مانم، نه اینکه بخواهم با لغو یک اردو کار را رها کنم.
* بازیکنان خودشان می‌خواهند در ویلای پدر نوشاد باشند
وی در پاسخ به این سوال که اگر ویلای رحمت عالمیان، پدر نوشاد نبود تیم ملی کجا می‌خواست اردو برگزار کند، عنوان کرد: ما برای اردوی آسیایی با هیئت بابلسر هماهنگ کردیم و همه هزینه‌ها هم بر عهده آنها بود و خوابگاه مناسبی هم وجود داشت، اما وقتی بازیکنان در ویلای رحمت عالمیان راحت‌تر هستند و خودشان می‌گویند می‌خواهیم به آنجا برویم چه کار باید کنم؟ در مورد تمرینات هم باید از بازیکنان بپرسید که شرایط خوبی داشت یا خیر. مهم این است که تمرینات‌مان به خوبی برگزار شد.
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ادامه داد: ما اگر دنبال حاشیه‌ها باشیم مطمئنا پیشرفت نخواهیم کرد و به نتیجه نخواهیم رسید. در مواقع حساسی که تیم ملی برای مسابقات آماده می‌شود به جای اینکه به بازیکنان روحیه بدهند و آنها را حمایت کنند برخی تنها به دنبال حاشیه‌سازی هستند. اگر کسی مخالف است بیاید رو در رو صحبت کند. انتقاد فنی کار خوبی است اما نباید تخریبی صورت بگیرد. من هم نمی‌گویم همه نتایجی که در چند ماه گذشته کسب شده برای من است. همه کمک کردند و من هم ذره‌ای نقش داشتم.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۹۲
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون تنیس روی میز ج.ا.ایران؛ عصر روز گذشته شهر بوسان شاهد آخرین رقابت تیم ملی بانوان ایران برای تصاحب جایگاه یازدهمی بود.
تیم ملی زنان ایران در این دیدار برابر ماکائو به میدان رفتند و با هدایت سیما لیمو چی موفق شدند 3 بر 1 حریف خود را از پیش رو بردارند .
ندا شهسواری ، محجوبه عمرانی و مریم صامت اعضای تیم ملی بانوان کشورمان در ابن دوره از پیکارهای قهرمانی تنیس روی میز آسیابودند.
همچنین مرحله نیمه پایانی رقابت های تیمی زنان آسیا نیز در بوسان برگزار شد و تیم های چین و هنگ کنگ به فینال این دوره از رقابت ها راه یافتند.
در اولین دیدار این مرحله تیم چین قهرمان آسیا و جهان موفق شد براحتی 3 بر صفر از سد ژاپن عبور کند و تیم ملی زنان هنگ کنگ که در بازی ماقبل نیمه نهایی کره جنوبی میزبان مسابقات و سید سه بازیها را شکست داده بود حالا در مرحله نیمه نهایی نیز با همین نتیجه از سد سنگاپور گذشت تا ساعت 17 فردا با چین برگزار کننده دیدار نهایی باشند .
تیم های سنگاپور و ژاپن نیز مشترکاً مدال برنز آسیا را از آن خود کردند .
در دیگر دیدارهای باقی مانده از این رقابت ها ، امروز تیم های چین تایپه و کره جنوبی با کسب رتبه پنجم و تیم های هند و مالزی برای کسب رده هفتم آسیا به مصاف یکدیگر می روند

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ جهان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : شنبه پانزدهم تیر ۱۳۹۲
احسان باقری در حاشیه آیین افتتاح نخستین سالن تخصصی پینگ‌پنگ کاشان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار داشت: فدراسیون پینگ‌پنگ کشور برای رسیدن به اهداف خود در برنامه چشم‌انداز افق 1404، بر تحقق شعار «پینگ‌پنگ گسترده در ایران، پدیده در آسیا و موفق در جهان» تأکید دارد.
وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این هدف که کسب نخستین مدال این رشته در رقابت‌های آسیایی که تمامی‌ کشورهای صاحب نام و صاحب سبک جهان از جمله چین، کره شمالی، کره جنوبی و تایوان در آسیا هستند برنامه‌های پیش‌بینی شده پنج ساله‌ هدف‌گذاری کرده است.
دبیر فدراسیون پینگ‌پنگ کشور همچنین بیان داشت: تحقق بخش دو شعار که پدیده در آسیا است برای کسب یک مدال از بازی‌های آسیایی در قاره‌ای که قدرت‌های جهانی این رشته را در خود جای داده است نیازمند سرمایه‌گذاری و تلاش مضاعفی است.
وی با اشاره به رتبه 44 رنکینگ جهانی نوشاد عالمیان عنوان کرد: تنها راه کسب مدال توسط نوشاد عالمیان در بازی‌های سال 2014 میلادی تلاش برای حضور این بازیکن در یکی از لیگ‌های اروپایی است تا بتوان مسیر منتهی به کسب مدال توسط این بازیکن در این رقابت‌ها را سریع‌تر پیمود.
دبیر فدراسیون پینگ‌پنگ تصریح کرد: برگزاری رقابت‌های قهرمانی این رشته در کشور، استمرار و جریان منظم لیگ‌های داخلی و حضور پیوسته در رقابت‌های برون مرزی می‌تواند در ارتقای رنکینگ بازیکنان پینگ‌پنگ کشور و در نهایت کسب مدال این رشته در بازی‌های برون مرزی امری مهم محسوب شود.
به گفته وی حضور بازیکنان پینگ‌پنگ کشور در مسابقات برون مرزی و مبارزه با حریفان قدر و کسب پیروزی در میادین برون مرزی نقش مهمی در ارتقای رنکینگ بازیکنان ایرانی دارد.
باقری در ادامه از آغاز مسابقات قهرمانی پینگ‌پنگ آسیایی از هشتم تا 16 تیرماه امسال در کشور کره خبر داد و افزود: برای حضور موفق بازیکنان ایرانی در رقابت‌های قهرمانی پینگ‌پنگ آسیا نخستین اردوی تیم ملی ایران از امروز آغاز و تا 24 خرداد ماه ادامه دارد.
وی اضافه کرد: دومین اردوی تیم ملی پینگ‌پنگ ایران از دوم تیرماه تا زمان آغاز بازی‌های آسیایی برگزار می‌شود تا بتوان در این رقابت‌ها حضوری موفق داشت.
دبیر فدراسیون پینگ‌پنگ کشور در ادامه سرانه فضاهای ورزشی این رشته در کشور را ناچیز و کمتر از یک متر ذکر و عنوان کرد: ساخت سالن ورزشی در کشور به دلیل کمبود منابع با رکود روبرو شده است و در حال حاضر پروژه‌های جدید ورزشی در دستور کار قرار ندارد و برنامه‌ها بیشتر به حفظ وضعیت موجود متمرکز شده است.
باقری تمرکز آموزش و پرورش برای آموزش پینگ‌پنگ در پایه پنجم را نیازمند توسعه زیرساخت‌های این رشته دانست و با تقدیر از اقدام آموزش و پرورش شهرستان برای احداث و بهره‌برداری از سالن تخصصی پینگ‌پنگ در شهرستان کاشان متذکر شد: ساخت سالن تخصصی پینگ‌پنگ در کاشان می‌تواند الگویی فراگیر در سطح کشور قرار گیرد.
دبیر فدراسیون پینگ‌پنگ برای افتتاح نخستین سالن تخصصی پینگ پنگ کاشان با عنوان خانه پینگ پنگ شهرستان کاشان به این شهرستان سفر کرده بود.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : یکشنبه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۲
مرحله يک شانزدهم نهايي مسابقات تنيس روي ميز قهرماني جهان، امشب در شهر پاريس فرانسه برگزار شد. به گزارش فارس، در يکي از اين رقابت‌ها نوشاد عالميان نابغه و نفر اول تنيس روي ميز ايران مقابل وانگ هائو ستاره چيني‌ها به ميدان رفت که در پايان با حساب 4 بر يک نتيجه را واگذار کرد تا از رسيدن به جمع 16بازيکن برتر جهان باز بماند.

اين بازيکن چيني رتبه سوم رده‌بندي جهاني را در اختيار دارد و چندين بار قهرمان مسابقات جهاني و نايب قهرمان المپيک شده است. نوشاد عالميان که در حال حاضر رنکينگ 51 جهان را در اختيار دارد حريفاني از پرتغال و فرانسه را شکست داده و راهي يک شانزدهم شده بود.

با حذف عالميان از اين رقابت‌ها پرونده نمايندگان ايران در اين رقابت‌ها بسته شد. پيش از اين 3 نماينده بانوي تنيس روي ميز ايران و 3 ملي‌پوش مرد از دور رقابت‌ها کنار رفته بودند.:: موضوعات مرتبط: وانگ هاو، نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ جهان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۲
در ادامه مسابقه های پینگ پنگ قهرمانی جهان در فرانسه، تیم دو نفره مردان ایران با تركیب نوشاد و نیما عالمیان پس از استراحت در دور نخست و برتری برابر تیم ‌های شیلی و نیجریه، عصر امروز (پنجشنبه) به مصاف هنگ كنگ رفتند.
برادران عالمیان با وجود ارایه نمایشی مناسب، برابر تیم خوب هنگ كنگ تن به شكست ۴ بر ۲ داده و از گردونه مسابقات قهرمانی جهان كنار رفتند.
تیم ایران، ست های اول و پنجم را با نتایج ۱۱ بر ۹ و ۱۱ بر ۵ پیروز شد اما دیگر ست ها را به حریف خود واگذار كرد.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ جهان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : پنجشنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۲
تيم دونفره پينگ پنگ بانوان ايران با ترکيب محجوبه عمراني و ندا شهسواري در بخش دونفره رقابت‌هاي جهاني پاريس مقابل حريفان خود حاضر شدند که در گام اول، با قرعه استراحت رو برو شدند.
به نقل از ايسنا، شهسواري که داراي رنکينگ 476 است و محجوبه عمراني که در رده 538 جهان قرار دارد، در مرحله دوم اين بخش به مصاف «سابينا آخمادوا» با رنکينگ 710 و «روفات گوليوا» با رنکينگ 785 از آذربايجان رفتند که با نتيجه 3 بر 2 و با امتيازهاي 9 – 11، 11 – 6، 7 – 11، 11 – 5 و 5 -11 پيروز شدند.
تيم ايران پس از آن در مرحله سوم، با «پراشي يا» با رنکينگ 351 و «اريکا وو» با رنکينگ 433 از آمريکا که البته اين بازيکنان چيني الصل بودند، رو برو شدند و در نهايت با حساب 3 بر 2 و با امتيازهاي 11 – 2، 11 – 13، 8 – 11، 11 – 8 و 6 – 11 به برتري رسيدند تا در جمع 16 تيم دونفره نهايي قرار گيرند.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : سه شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۲
مسابقات قهرمانی تنیس روی میز جهان در شهر پاریس در حالی تا پنج روز دیگر آغاز می‌شود که مسئولان برگزاری لیست نهایی ورزشکاران حاضر و سید بندی بازیکنان در این پیکارها مشخص کردند. در مسابقات جهانی پاریس 826 بازیکن حضور دارند که در رقابت‌های مردان 466 بازیکن از 127 کشور جهان و در پیکارهای زنان نیز 360 ورزشکار از 117 کشور به میدان می روند. کمیته برگزاری مسابقات لیست 64 نفره دارای سید رقابت‌ها که رنکینگ جهانی بالایی دارند را منتشر کرد تا این نفرات از حضور در مرحله گروهی معاف شوند. در این بین نوشاد عالمیان که دارای رنکینگ 51 جهان است سید 35 را به خود اختصاص داد تا از حضور در مرحله مقدماتی معاف باشد. در این فهرست 64 نفره ، شو شین ، ما لونگ و وانگ هائو از چین بخت های اول تا سوم معرفی شدند.
در این مسابقات نیما عالمیان، مهران احدی و حمیدرضا طاهرخانی نمایندگان ایران در مسابقات تنیس روی میز قهرمانی جهان هستند که با هدایت ابراهیم علیدخت به مصاف حریفان خود می‌روند.
ندا شهسواری، محجوبه عمرانی و مریم صامت نیز ترکیب تیم اعزامی بانوان را تشکیل می دهندوسیما لیموچی هدایت این تیم را بر عهده دارد.
منطقه برسی شهر پاریس 10 سال پیش در سال 2003 نیز میزبان مسابقات جهانی بود که ورنر اشلاگر اتریشی موفق شد بعنوان آخرین بازیکن غیر چینی عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کند . پیش بینی می شود در هشت روز برگزاری این رقابت های مهم جهانی 50000 نفر از نزدیک دیدن خواهند کرد .
گفتنی است رقابت های قهرمانی جهان روزهای 23 الی 30 اردیبهشت ماه در پاریس برگزار می شود .

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز گفت: نیاز امروز ما حضور حریفان تمرینی است و این کار تاثیر زیادی در پیشرفت بازیکنان خواهد داشت.
ابراهیم علیدخت در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شرایط تیم ملی تنیس روی میز اظهار داشت: اردوی یک هفته‌ای که در بابلسر داشتیم، امروز به پایان ‌می‌رسد و بازیکنان پس از یک روز استراحت عازم اردوی ۱۰ روزه در مجارستان می‌شوند. تمرینات خوبی را در بابلسر پشت سر گذاشتیم و ملی‌پوشان از روحیه و انگیزه بالایی برخوردارند.
وی ادامه داد: مسابقات قهرمانی جهان رقابت بسیار سطح بالایی است و دست کمی از المپیک ندارد. تمام تیم‌ها از جمله چینی‌ها با قدرت آماده این رقابت‌ها می‌شوند. ما هم باید نسبت به دوره‌های گذشته عملکرد بهتری داشته باشیم و اردوهای پیش از آغاز بازی‌ها می‌تواند تاثیر زیادی بگذارد.
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز در مورد اینکه نیاز امروز تنیس روی میز ایران حضور حریفان تمرینی در ایران است، عنوان کرد: همه این موارد باید برنامه ریزی روی آنها صورت بگیرد. ما در فکر این هستیم که پس از مسابقات قهرمانی آسیا چند حریف تمرینی را به کشور بیاوریم. متاسفانه در حال حاضر به دلیل مسائل مالی این کار سخت شده است. زمانی بازیکن با ۲۰ هزار دلار می‌آمد که می‌شد ۲۰ میلیون، اما حالا همین ۲۰ هزار دلار بیش از ۷۰ میلیون می‌شود.
وی ادامه داد: مسئولان ورزش هم باید به این مهم توجه کنند. وقتی ما بازیکنانی مانند نوشاد و نیما و چند بازیکن مطرح دیگر داریم که در المپیک و آسیا نتیجه خوبی می‌گیرند، باید حمایت شویم. حتما که نباید مدال بگیریم. اگر حمایت واقعی صورت بگیرد ۲ سال دیگر باید انتظار مدال داشته باشیم.
علیدخت در مورد حضور در تورنمنت زاگرب کرواسی عنوان کرد: ثبت نام اولیه را برای این مسابقات انجام دادیم و ظرف چند روز آینده اسامی نفرات اعزامی را هم اعلام می‌کنیم. این پروتور برای آمادگی بازیکنان قبل از مسابقات قهرمانی آسیا می‌تواند مفید باشد. در این رقابت‌ها امیدها هم حضور دارند و می‌توانیم نفرات خوبی مانند پوریا عمرانی را اعزام کنیم.
دبیر کمیته فنی فدراسیون در پاسخ به این سوال که پوریا عمرانی از دوران اوج خود دور شده و دلیل این اتفاق چیست؟ گفت: وقتی بازیکن اردو و مسابقه نداشته باشد، مسلماً افت می‌کند. یکی از برنامه‌های ما این است که او را به آمادگی خوبی برسانیم. پوریا ۲، ۳ سال دیگر در رده امیدها جا دارد.
مسابقات جهانی آلمان از ۲۲ اردیبهشت ماه در پاریس فرانسه برگزار می‌شود.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : سه شنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۲
رحمت عالمیان درگفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، پس از کسب مقام چهارم رقابتهای کاپ آسیا توسط نوشاد عالمیان بیان کرد: نوشاد بازیکن بزرگی است و کار بزرگی را در کاپ آ سیا انجام داد وقتی کسی در آسیا جزو چهارنفر قرار می گیرد آن هم با این امکانات ابتدایی ، پس در جهان هم حرف های زیادی برای گفتن دارد من خواهشم این است که شرایطی فراهم شود تا نوشاد بتواند از ایران برود و با برترین های دنیا مسابقه دهد و تمرین کند.
وی ادامه داد: نوشاد درحالی مقام چهارم را گرفت که سه بازیکن بالاتر از خودش را شکست داد در بازی مقابل یان آن هم بسیار خوب ظاهر شد اما وی بازیکن قدرتمندی بود اگر نوشاد بخواهد چینی ها را شکست دهد باید به خارج از کشور برود و با این بازیکنان مواجه شود عالمیان با حضور در ایران و این امکانات نمی تواند بازی خودش را ارتقا دهد امیدوارم این شرایط برایش فراهم شود.
رحمت عالمیان از فدراسیون تنیس روی میز برای اعزام نوشاد به مسابقات قدردانی کرد: محمد زارع پور رئیس فدراسیون تنیس روی میز بسیار برای نوشاد زحمت کشید و از وی تشکر می کنم که با این شرایط کمبود بودجه وی را اعزام کرد حقیقت این است که نوشاد عالمیان باید به لیگ های اروپا، حتی چین برود .
بازیکن با سابقه ی تنیس روی میز کشورمان از سرمربی جدید تیم ملی هم یادی کرد و اظهار داشت: ابراهیم علیدخت مربی بسیار بزرگی است وی تجربه حضور در رقابتهای المپیک را داشته است و کوچینگ خوبی را در کاپ آسیا انجام داد بازیکنان هم از وی بسیار راضی هستند.
وی تأکید کرد: نوشاد اکنون دیگر د ر رده سنی امید نیست و کار سختی را در رده بزرگسالان دارد پس باید به محیط بزرگتر برود و بتواند سطح بازیش را ارتقا دهد تا برای کشورمان افتخار آ فرینی کرده و نام ایران را بزرگ نگه دارد.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : جمعه سی ام فروردین ۱۳۹۲
به نقل از فدراسيون تنيس روي ميز،‌ حسيني، سخنگوي اين فدراسيون اظهار کرد:‌ ابراهيم عليدخت به عنوان سرمربي تيم ملي مردان تنيس روي ميز ايران و دبير کميته فني فدراسيون منصوب شد و قرار است تا پايان رقابت هاي 2014 جهاني تنيس روي ميز، هدايت تيم ملي مردان را بر عهده بگيرد که به زودي برنامه هاي خود را به فدراسيون اعلام خواهد کرد.

وي در ادامه تصريح کرد: ابراهيم عليدخت نخستين المپيکي تاريخ تنيس روي ميز ايران است و در رقابت هاي ليگ برتر سال گذشته نيز قهرماني مسابقات را با تيم دي از آن خود کرد. بدون شک حضور وي در تيم ملي مردان تاثير بسزايي خواهد داشت.

سخنگوي فدراسيون افزود: بيست و ششمين دوره رقابت هاي کاپ آسيا 23 تا 25 فروردين ماه در هنگ کنگ برگزار خواهد شد که برادران عالميان جهت شرکت در اين رقابت‌ها سه شنبه با هدايت عليدخت عازم هنگ کنگ مي‌شوند.

به گزارش ايسنا، پيش از اين احمد جعفري پور به عنوان مربي در کادر فني تيم ملي پينگ پنگ حضور داشت.:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۲
به نقل از سايت فدراسيون تنيس روي ميز، در اين اردو که تا 25 فروردين ادامه خواهد داشت، بازيکنان دعوت شده زير نظر سيما ليموچي، مهناز رجبيان و ويدا عبدي به تمرين مي پردازند.

ندا شهسواري (کردستان)- مريم صامت(گلستان)- محجوبه عمراني(مازندران)- مهشيد صامت(گلستان)- پريسا صمدي(اصفهان)- فاطمه جمالي فر(البرز)- زهرا علوي(خوزستان)- صبا صفري(مازندران)- بهاره بابادي وند (خوزستان)- غزاله ملاطلب(البرز)- مهشيد اشتري(خ. رضوي)- مينا پور موسوي(البرز)- مريم فرعي (البرز) – مليکا کرمي ( تهران ) و آوا عليزاده ( خوزستان ) بانوان راکت به دستي هستند که به اين اردو دعوت شده اند.:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : جمعه شانزدهم فروردین ۱۳۹۲
مراسم تجلیل از برترین ورزشکاران سال 91 از سوی شورای هماهنگی ورزش صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در محل ساختمان شهدای رسانه سازمان صدا و سیما برگزار شد و در این مراسم یازده نفر از ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی و قهرمانان جهان به انتخاب 70هزار نفر از مردمی که در نظرسنجی رادیو ورزش شرکت کرده بودند به عنوان ورزشکاران، مربیان و ورزشکاران اخلاق برتر سال 91 انتخاب شدند.
این مراسم با حضور سجادی معاون وزیر ورزش، افشارزاده دبیرکل کمیته ملی المپیک و خسروی‌وفا رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین و چند تن از مدیران سازمان صدا و سیما برگزار شد.
مجید ندیری مدیر شبکه رادیویی ورزش در این مراسم گزارشی از چگونگی و نوع انتخاب ورزشکاران برتر سال ارائه داد و اظهار امیدواری کرد که این مراسم در سال آینده با برنامه‌ای بهتر برگزار شود.
وی اظهار داشت: 70هزار نفر در نظرسنجی شرکت کردند که تقریباً می‌توان گفت همگی افراد تخصصی ورزش هستند.
همچنین در این مراسم عبدالحمید احمدی رئیس نویسندگان و عکاسان ورزشی به نمایندگی از اعضای انجمن ورزشی‌نویسان به ایراد سخن پرداخت و گفت که از دیدگاه رهبری ورزش یک پدیده اخلاقی و ارزشی است و ما هم باید خودمان را با این باور تنظیم کنیم.
همچنین حمید سجادی معاون وزیر ورزش نیز در این مراسم گفت: افتخار همکاری با آقای اسکویی که برادر بزرگتر بنده هستند را داشته‌ام، حرف دل همه ورزشکاران و افتخارآفرینان در دیدار بسیار مؤثر ورزشکاران با مقام معظم رهبری از سوی ایشان زده شد و ما مزد خودمان را نزد ایشان گرفتیم و شاید بتوانیم با این بیانات منشور ورزش کشور را دنبال کنیم.
وی افزود: امیدوارم پیشکسوتان بیشتر ما را یاری کنند تا فضای احترام و آقامنشی و روحیه پهلوانی و گذشت را در ورزش کشور احیاء کنیم. به نظرم مقداری جایگاه پیشکسوتان در ورزش در حال کمرنگ شدن است. جایگاهی که باید تا آخر عمر زنده نگه داشته شود که این خواسته رهبری نیز است.
در این مراسم از یازده ورزشکار تجلیل شد که حمید سوریان، بهداد سلیمی و احسان حدادی، ورزشکاران مرد برتر سال 91 شناخته شدند. در قسمت خانم‌ها نیز الهه احمدی، ندا شهسواری و سوسن حاجی‌‌پور بهترین ورزشکاران سال91 شدند. همچنین عبدالرضا جوکار، سیامند رحمان و زهرا نعمتی بهترین ورزشکاران جانباز و معلول سال 91 شناخته شدند. محمد بنا بهترین مربی سال 91 شد و عنوان بهترین ورزشکار اخلاق سال 91 به مهدی مهدوی‌کیا رسید.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : یکشنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۱
محمد زارع‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره لیگ پینگ‌پنگ در سال 91 اظهار کرد: این دوره از لیگ برتر پینگ‌پنگ نسبت به سال‌های گذشته با نظم و شرایط بهتری برگزار شد و توزیع بازیکنان در باشگاه‌ها بر اساس رنکینگ آن‌ها بود اما آن چیزی که مد نظر ما در توزیع بازیکنان در لیگ بود اتفاق نیفتاد.
وی ادامه داد: در نظر داریم که آیین‌نامه مربوط به نقل و انتقال بازیکنان را که امسال نتوانستیم اجرایی کنیم، در سال آینده انجام دهیم که بر اساس آن، هر باشگاهی می‌تواند از بین 6 بازیکن اول دسته برتر تنها یک بازیکن را در اختیار داشته باشد تا بازیکنان در سایر باشگاه‌ها تقسیم شوند و قهرمان از پیش تعیین شده نباشد.
وی اضافه کرد: قرار بود که این موضوع در لیگ امسال هم اجرا شود اما این مصوبه پس از ابلاغ آیین‌نامه لیگ به باشگاه‌ها اعلام شده بود، در نتیجه باشگاه‌ها بازیکنان خود را مشخص کرده بودند.
زارع‌پور از حضور مربیان خارجی در لیگ فصل بعد خبر داد و گفت: پیش از این پیگیر بودیم که مربیان خارجی را با قراردادهای بلند مدت 2 تا 5 ساله به ایران بیاوریم که هدف اصلی ما هم حضور این مربیان در رده‌های پایه است اما از تجربه‌های آن‌ها در لیگ بزرگسالان هم استفاده خواهیم کرد و حتی اگر این مربیان سطح خوبی داشته باشند در کادر فنی تیم ملی هم از آن‌ها استفاده خواهیم کرد.
رییس فدراسیون پینگ‌پنگ اضافه کرد: تفاهم‌نامه حضور مربیان خارجی در تیم‌های فولاد ماهان سپاهان و فولاد آلیاژ ایران در یزد به جمع‌بندی رسیده است و احتمال حضور این مربیان در دو باشگاه وجود دارد.
وی درباره اینکه چرا امسال هیچ بازیکن خارجی در لیگ حضور نداشت گفت: باشگاه‌ها در نیمه اول فصل نتوانستند بازیکن خارجی بگیرند اما در نیمه دوم فصل هماهنگی‌های لازم انجام شده بود که چند بازیکن خارجی به ایران بیایند اما چون چند هفته پایانی به صورت فشرده انجام شد فرصت حضور آن‌ها در لیگ فراهم نشد. فدراسیون به دنبال آن است که اگر بازیکن خارجی به ایران می‌آید رنکینگش زیر 200 باشد و از سوی دیگر می‌خواهیم که چند بازیکن اول کشور را هم به لیگ‌های خارجی اعزام کنیم.
زارع‌پور گفت: در سال 2011 برنامه‌ریزی کرده بودیم که در سال 2012 چنین اتفاقی بیفتد و بازیکنان ما به لیگ‌های اروپایی بروند اما بازیکنان ایران از نظر روحی و روانی آمادگی نداشتند و با این که رایزنی‌ها در این باره انجام شده بود اما در نهایت چنین اتفاقی در سال 2012 نیفتاد. هرچند امیدواریم که در سال 2013 بازیکنان مطرح ایران به لیگ‌های جهانی بروند.
وی در پاسخ به این که آیا قهرمان لیگ به مسابقه‌های برون مرزی اعزام می‌شود؟ گفت: در نظر داریم که قهرمان لیگ را به یک تورنمنت اعزام کنیم. البته هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم و باید شرایط را ببینیم. امیدواریم اگر شرایط فراهم باشد، در شش ماهه سال بعد باشگاه دی را به یک مسابقه برون مرزی اعزام کنیم.
زارع‌پور درباره دعوت نشدن افشین نوروزی به تیم ملی علی‌رغم صحبت‌هایی که درباره احتمال حضور او در اردوی تیم ملی بود هم گفت: در این مرحله از اردوی تیم ملی بازیکنانی که از مسابقه‌های انتخابی به تیم ملی رسیده‌اند در اولویت هستند که چهار نفر مورد نظر در تیم ملی برای اعزام به مسابقه‌های جهانی مشخص شده‌اند. دیگر افراد دعوت شده به اردو هم بازیکنانی هستند که به عنوان حریف تمرینی و بر اساس سبک تمرین آن‌ها انتخاب شده‌اند. قطعا کمیته فنی پیگیر است تا بازیکنان جدید را هم به اردو دعوت کند اما در این مرحله افشین نوروزی جزو دعوت شدگان به اردو نیست.
وی ادامه داد: نفرات دعوت شده به تیم ملی، بازیکنان نهایی اردوی تیم ملی نیستند و اگر بازیکنان دیگری هم آمادگی مطلوبی داشته باشند در مراحل بعدی به اردو دعوت می‌شوند.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : سه شنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۱
فدراسيون جهاني تنيس روي ميز، آخرين رنکنيگ پينگ پنگ بازان جهان را در ماه مارچ منتشر کرد که نوشاد عالميان، پينگ پنگ باز المپيکي ايران، با 8 پله سقوط به از رتبه 55 به 63 رسيد و ندا شهسواري با 24 پله نزول در رده 484 جاي گرفت.

به گزارش ايسنا،در اين جدول پس از نوشاد عالميان، نيما عالميان، افشين نوروزي، محمدرضا اخلاق پسند و مهران احدي پنج نفر اول ايران محسوب مي شوند. رنکينگ نفرات اول تا سوم جهان و 20 نفر اول برتر پينگ پنگ مردان ايران در جدول رده بندي به شرح زير است:

1- چين، مالونگ

2- چين، ژو ژين

3- چين، جيک ژانگ

**پينگ‌پنگ بازان برتر ايران

1- نوشاد عالميان رتبه ماه قبل: 55 - رتبه ماه جاري: 63

2- نيما عالميان 291 – 279

3- افشين نوروزي 298 – 303

4- محمدرضا اخلاق پسند 295 – 309

5- مهران احدي 351 – 345

6- ميديا لطف الله نسب 435 – 432

7- واحد مالميري 445 – 444

8- شهرام سربخشيان 515 – 522

9- عارف احمدي فر 552 – 558

10- پوريا عمراني 586- 585

11- حميدرضا طاهر خاني 683 – 684

12- محسن خاتيون 705 – 704

13 – امين مير الماسي 735– 736

14- عليرضا ملارجبي 765 – 763

15– محمد فرقداني 781 – 790

16- شايان ملکي 842 – 841

17- شاکر شاجيراتي 868 – 869

18- صمد بوجارياني 886 – 885

19- محمد علي روئين تن اصفهاني 959– 966

20 – حامد بشت باوي 1037 – 889

** برترين بانوان جهان

1-چين، نينگ دينگ

2-چين، شيئون ليئو

3-چين، لي ژيائوژيا

** رتبه شش ملي پوش اول ايران در رنکينگ جهاني

ندا شهسواري (رتبه ماه قبل) 468 -(رتبه ماه جاري) 484

محجوبه عمراني 542 – 550

پريسا صمدي 653 –671

مريم صامت 676 – 685

مهشيد صامت 816- 820

سولماز رحمان محمدپور 1066 – 1068:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : شنبه دوازدهم اسفند ۱۳۹۱
به گزارش ايسنا، نوشاد عالميان تنها نماينده ايران در مسابقات تور حرفه‌اي پينگ‌پنگ قطر در اولين ديدار خود و در مرحله حذفي مقابل جاناتان گروس از دانمارک قرار گرفت و با امتيازهاي 8-11، 11-8، 11-3، 3- 11، 8 – 11 و 11 – 9 و در مجموع با نتيجه‌ 4 بر 3 شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

عالميان با داشتن رنکينگ 55 جهان در حالي مقابل اين حريف دانمارکي شکست را پذيرفت که اين پينگ‌پنگ باز داراي رنکينگ 156 دنيا بود.

با شکست نوشاد عالميان در اين رقابت‌ها پرونده‌ پينگ‌پنگ ايران در اين مسابقات بسته شد.:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۱

 افشين نوروزي در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس در مورد بخشش 3 ماه محروميتش اظهار داشت: خوشحالم و خدا را شکر مي‌کنم که اين اتفاق افتاد و مي‌توانم 3 ماه زودتر بازي کنم.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا فکر مي‌کردي پس از اتفاقات رخ داده بخشيده شوي يا خير گفت: با توجه به مسائلي که در يک ماه گذشته ديده و شنيده بودم و مصاحبه‌هايي که صورت مي‌گرفت، فکر نمي‌کردم بخشيده شوم اما زارع‌پور رييس فدراسيون به يکباره تصميم گرفت اين کار را انجام دهد.

ملي‌پوش تنيس روي ميز ايران در مورد اينکه آيا مي‌تواند با اين بخشش براي تيم ملي بازي کند يا خير گفت: چون در مسابقات دسته برتر حاضر نبودم نمي‌توانم در انتخابي تيم ملي شرکت کنم اما همه چيز به مسئولان فدراسيون بستگي دارد. اميدوارم بتوانم دوباره در ترکيب تيم ملي حضور داشته باشم.

محمد زارع‌ پور رييس فدراسيون تنيس روي ميز، 3 ماه محروميت نوروزي که در کميته استيناف لحاظ شده بود را به مناسبت تولد امام حسن عسگري (ع) بخشيد.:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : جمعه چهارم اسفند ۱۳۹۱
نیما عالمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: سعی می‌کنم که در مسابقات دسته برتر با تمام قوا ظاهر شوم و بتوانم در غیاب برادرم عنوان قهرمانی را به دست آورم. هر چند بازیکنان خوب دیگری هم در این رقابت‌ها حضور دارند و رقابت با آنها تنگاتنگ خواهد بود.
عالمیان در پاسخ به این که وقتی وی در اردوی تیم ملی حضور دارد، نوشاد عالمیان با چه کسی تمرین می‌کند؟ گفت: این مشکل بزرگ نوشاد است، وقتی من در تهران باشم، حریف تمرینی ندارد، اما در این شرایط او با پدرم تمرین می‌کند و سعی دارد که به بهترین نحو تمریناتش را ادامه دهد.
وی درباره تور حرفه‌ای قطر که قرار است نوشاد عالمیان تنها نماینده ایران در این مسابقات باشد، به ایسنا گفت: من در این مسابقات حضور ندارم، اما اگر در این رقابت‌ها شرکت کرده بودم سعی می‌کردم که قدرتمند ظاهر شوم. اگر در بخش زیر 21 سال به مسابقات قطر اعزام می‌شدم حتی شانس کسب مقام را هم داشتم و در بخش بزرگسالان هم می توانستم جایگاه خوبی را به دست آورم. اما به هر حال صلاحدید کمیته‌ فنی و فدراسیون این بود که تنها نوشاد به این مسابقات اعزام شود.
عضو تیم ملی پینگ‌پنگ ایران افزود: فکر می‌کنم که فدراسیون باید بازیکنان بیشتری را به پروتورهای جهانی اعزام کند و این که فقط من و نوشاد به رقابت‌های مختلف برویم در دراز مدت به نفع تیم ملی نیست. به جز ما بازیکنان دیگری باید به این مسابقات اعزام شوند و سعی شود که سطح کیفی تیم ملی بالا برود.
نیما عالمیان در پاسخ به این که عملکرد برادرش را در مسابقات قطر چطور پیش‌بینی‌ می‌کند؟ گفت: نوشاد تمام تمرکز خود را بر روی رقابت‌های قطر گذاشته و احساس می‌کنم که بتواند مانند مسابقات گذشته در این رقابت‌ها هم شگفتی ساز باشد.
وی ادامه داد: پس از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی نفرات اعزامی به رقابت‌های مصر و مسابقات جهانی پاریس مشخص می‌شوند و فکر می‌کنم در این دوره تیم ملی نتایج بهتری را در این مسابقات بگیرد، چون در تمام مسابقات نسبت گذشته پیشرفت داشتم.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : سه شنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۱
نیما عالمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: سعی می‌کنم که در مسابقات دسته برتر با تمام قوا ظاهر شوم و بتوانم در غیاب برادرم عنوان قهرمانی را به دست آورم. هر چند بازیکنان خوب دیگری هم در این رقابت‌ها حضور دارند و رقابت با آنها تنگاتنگ خواهد بود.
عالمیان در پاسخ به این که وقتی وی در اردوی تیم ملی حضور دارد، نوشاد عالمیان با چه کسی تمرین می‌کند؟ گفت: این مشکل بزرگ نوشاد است، وقتی من در تهران باشم، حریف تمرینی ندارد، اما در این شرایط او با پدرم تمرین می‌کند و سعی دارد که به بهترین نحو تمریناتش را ادامه دهد.
وی درباره تور حرفه‌ای قطر که قرار است نوشاد عالمیان تنها نماینده ایران در این مسابقات باشد، به ایسنا گفت: من در این مسابقات حضور ندارم، اما اگر در این رقابت‌ها شرکت کرده بودم سعی می‌کردم که قدرتمند ظاهر شوم. اگر در بخش زیر 21 سال به مسابقات قطر اعزام می‌شدم حتی شانس کسب مقام را هم داشتم و در بخش بزرگسالان هم می توانستم جایگاه خوبی را به دست آورم. اما به هر حال صلاحدید کمیته‌ فنی و فدراسیون این بود که تنها نوشاد به این مسابقات اعزام شود.
عضو تیم ملی پینگ‌پنگ ایران افزود: فکر می‌کنم که فدراسیون باید بازیکنان بیشتری را به پروتورهای جهانی اعزام کند و این که فقط من و نوشاد به رقابت‌های مختلف برویم در دراز مدت به نفع تیم ملی نیست. به جز ما بازیکنان دیگری باید به این مسابقات اعزام شوند و سعی شود که سطح کیفی تیم ملی بالا برود.
نیما عالمیان در پاسخ به این که عملکرد برادرش را در مسابقات قطر چطور پیش‌بینی‌ می‌کند؟ گفت: نوشاد تمام تمرکز خود را بر روی رقابت‌های قطر گذاشته و احساس می‌کنم که بتواند مانند مسابقات گذشته در این رقابت‌ها هم شگفتی ساز باشد.
وی ادامه داد: پس از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی نفرات اعزامی به رقابت‌های مصر و مسابقات جهانی پاریس مشخص می‌شوند و فکر می‌کنم در این دوره تیم ملی نتایج بهتری را در این مسابقات بگیرد، چون در تمام مسابقات نسبت گذشته پیشرفت داشتم.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : سه شنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۱
به گزارش سایت خبری فدراسیون تنیس روی میز ج.ا.ایران ، مدرسه تنیس روی میز مرحوم زنده یاد دکتر آرمند قصد دارد تا دومین دوره از مسابقات بزرگجام فجر را برگزار نماید.
از کلیه علاقمندان ودوستدارن تنیس روی میز در تهران و البرز تقاضا دارد تا در این مسابقات جایزه دار شرکت نمایند.

آدرس و جدول زمانبندی وهمچنین اطلاعات کامل این مسابقات در زیرآمده است::: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : چهارشنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۱
لیرضا حجازیان در گفتگو با سایت فدراسیون اعلام کرد ، دور دوم رقابت های رده بندی دسته برتر انفرادی بزرگسالان در قسمت مردان به میزبانی آکادمی بین المللی تنیس روی میز از تاریخ 23 الی 24 بهمن ماه برگزار خواهد شد.
وی با بیان این که این رقابت ها در یک گروه 16 نفره و به صورت دوره ای برگزار می شود گفت: بازیکنان بایستی با داشتن معرفی نامه از استان مربوطه و کارت بیمه ورزشی وارد مسابقات گردند .
رئیس کمیته مسابقات و داوران فدراسیون در ادامه تصریح کرد : نفرات اول تا دهم در دسته برتر باقی خواهند ماند و نفرات یازدهم تا شانزدهم به رقابت های دسته یک سقوط خواهند کرد.
حجازیان در خاتمه افزود : جهت مسابقات انتخابی تیم ملی امتیازات نفرات اول تا شانزدهم دورهای اول و دوم با هم جمع میشود و ده نفر برتر به مسابقات انتخابی تیم ملی دعوت خواهند شد.

نفرات حاضر در دسته برتر عبارتند از :
نوشاد و نیما عالمیان از مازندران ، محمدرضا اخلاق پسند از گیلان ، مهران احدی از تهران ، پوریا عمرانی از مازندران، عارف احمدی فر از گیلان ، واحد مالمیری از تهران ، میدیا لطف الله نسبی از کردستان و حمیدرضا طاهرخانی از قزوین
گفتنی است نفرات اول تا هفتم مسابقات رده بندی دسته یک نیز به این رقابت ها راه پیدا خواهند کرد.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : دوشنبه شانزدهم بهمن ۱۳۹۱
مهرداد بابادیوند در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران درباره اتهامی که امیر میرصادقی به عنوان نماینده و کارشناس تنیس روی میزبه وی وارد کرده بود، توضیح داد.
امیر میرصادقی در گفتگو با یکی از روزنامه های رسمی کشور بیان کرده بود که افشین نوروزی مدت 2 سال است که جزو 5 نفر تیم ملی نیست و با اتکا به واسطه هایی که منظورش من بودم به ناحق جای میدیا لطف اله نسب را گرفته است، در این باره باید بگویم که با تمام احترامی که برای میرصادقی به عنوان یک پیشکسوت قائل هستم اما وی به من بی احترامی کرده است و اتهاماتی را به من وارد کرده که درست نیست؛ این موضوع یا به این دلیل است که وی چند سال در ایران نبوده و اطلاعات ناقصی دارد یا کسانی که این اطلاعات را در اختیارش گذاشته اند به وی اطلاعات اشتباه داده اند.
وی ادامه داد: افشین نوروزی تاکنون دوبار از سوی کمیته فنی فدراسیون انتخاب شده که هر دو بار آن تیمی بوده و تیم ملی تنیس روی میز کشورمان به حضور وی احتیاج داشته است، در خصوص مسابقات المپیک آسیایی گوانگ جو که در سال 1389 برگزار شده بود باید بگویم که با وجود اینکه میرصادقی گفته بود که نوروزی جزو 5 نفر نبوده افشین نوروزی نفر چهارم انتخابی شد.
چهارم شدن این تنیسور هم به خاطر این بود که در بازی آخر بین نوشاد عالمیان و میدیا لطف الله نسب، به عالمیان باخت فنی دادند اگر مسابقه برگزار می شد و نوشاد، لطف الله نسب را می برد افشین نوروزی سوم می شد؛ اما با آن شرایط نوروزی چهارم شد و میدیا در رده سوم قرار گرفت.
بابادیوند خاطرنشان کرد: من در آن موقع سرمربی تیم ملی جوانان و نوجوانان بودم و دخالتی در انتخاب نداشتم ضمن اینکه لطف الله نسب برخلاف گفته میرصادقی بازیکن 20 ساله نیست، وی تقریبا 26 سال سن دارد و فقط یک سال از افشین نوروزی کوچکتر است.
مدیر تیم های ملی تنیس روی میز در واکنش به گفته های میرصادقی در خصوص رقابت های جهانی آلمان گفت: من در این مسابقات فقط به عنوان یکی از اعضای کمیته فنی فدراسیون بودم و مانند سایر اعضا فقط حق دادن یک رای داشتم، نکته بعدی هم این است که کمیته فنی پیشنهاد دهنده است و در آ‌خر این شخص رئیس فدراسیون است که پیشنهادات را تایید می کند، من معتقد هستم شاید امیر میرصادقی با آئین نامه های کمیته فنی و انضباطی آشنایی ندارد که این مطالب را بیان می کند.
وی تاکید کرد: افشین نوروزی جزو 3 نفر اول رنکینگ فدراسیون جهانی بوده و طبق همین 3 نفر اول کشورهاست که رنکینگ تیمی مشخص می شود و سیدبندی مسابقات هم طبق همین است، اگر افشین نوروزی برای حضور در مسابقات جهانی آلمان انتخاب شد نه به دلیل ارفاق بود نه اینکه لطفی در حق وی کرده باشیم.
در آن رقابت ها بهترین عملکرد تیم ایران را نوشاد عالمیان داشت که 9 برد و 3 باخت را به دست آورده بود و پس از وی نوروزی در 8 بازی که انجام داد 5 برد و 3 باخت را به دست آورد که بهترین عملکرد را داشت و هم ثابت کرد که تصمیم کمیته فنی در خصوص انتخابش کاملا به حق بوده است و ربطی به خوزستانی بودن وی نداشته است.
مدیر تیم های ملی فدراسیون تنیس روی میز با گلایه از صحبت های میرصادقی در جلسه کمیته انضباطی اعلام کرد: در جلسه کمیته انضباطی که درباره رسیدگی به مسئله افشین نوروزی برگزار شده بود میرصادقی ادعا کرده بود که بابادیوند پارتی بازی کرده است، آیا این درست است که در یک جلسه رسمی یک عضو فدراسیون به یکی دیگر از اعضای فدراسیون تهمت بزند و ادعای خلاف واقع کند؟ این جریان خود فدراسیون را هم زیرسوال می برد که اعضایش تا این حد یکدیگر را تخریب می کنند.
بابادیوند تاکید کرد: اگر کمیته فنی نوروزی را انتخاب کرده است هیچ پارتی بازی یا حق خوری در کار نبوده بلکه انتخاب وی در جهت منافع ملی بوده است و این موضوع به حق اثبات شده است.
بابادیوند در پایان گفت: فکر می کنم میرصادقی این مطالب را در حالی بیان کرده است که اطلاعاتش ناقص و یا نادرست بوده است ولی این برخورد درست نبود

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : سه شنبه دهم بهمن ۱۳۹۱
این رقابتها با حضور ۱۶ راکت به دست نوجوان کشور به میزبانی شیراز روز جمعه 6/11/91 به پایان رسید .
متین حیدری و مهدی ثابت هر دو با 28 امتیاز به ترتیب مقام های اول و دوم این رقابت ها را از آن خود کردند.
محمد نظری ، محمد رضا حنطه و محمد حسین بشیری نیز هر کدام با 26 امتیاز در مکان های سوم تا پنجم ایستادند.

ادامه جدول رده بندی به شرح زیر می باشد :
۶-مهدی دارستانی با ۲۵ امتیاز
۷-مهدی جلیلی با ۲۵ امتیاز
۸-علی بخشی با ۲۴ امتیاز
۹-علیرضا رهنمای حقیقی با ۲۲ امتیاز
۱۰-علی نظری با ۲۱ امتیاز
۱۱-محمد باباجانیان با ۲۰ امتیاز
۱۲-حمید شمس با ۱۹ امتیاز
۱۳-میلاد بهروزیان با ۱۹ امتیاز
۱۴-امیر حسین رزاق نیا با ۱۹ امتیاز
۱۵-محمد میلاد نوشادی با ۱۶ امتیاز
۱۶-مظهر یوسفی با ۱۵ امتیاز

سرداوری این مسابقات را محمود رهیده و کمک سرداوری را سید عبدالرسول میرپور داوران بین المللی و خوش اخلاق تنیس روی میز کشورمان بر عهده داشتند.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : شنبه هفتم بهمن ۱۳۹۱
به نقل از خبرنگار ایرنا، این رقابت ها با شرکت 171 پینگ پنگ باز از سراسر استان تهران در رده سنی جوانان برگزار شد.
43 نفر از بانوان پینگ پنگ باز تهران در چارچوب این رقابت ها در مجموعه ورزشی حجاب رو به روی یکدیگر قرار گرفتند که در پایان ˈلیلی عبدیˈ و ˈملیکا کرمیˈ در جایگاه نخست و دوم قرار گرفتند و ˈصبا اسکندریˈ و ˈشقایق حسین زادهˈ به صورت مشترک سوم شدند.
در بخش مردان نیز 128 پینگ پنگ باز استان در مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران به رقابت پرداختند که در پایان ˈمیلاد لطفیˈ در جایگاه قهرمانی ایستاد؛ ˈآرمان حاجیˈ دوم شد و ˈامیر حسین صدیقیˈ و ˈسیامک ملکوتیˈ به صورت مشترک در مکان سوم قرار گرفتند.
سرپرست هیات پینگ پنگ استان تهران درباره این رقابت ها گفت: حضور قهرمانان کشور در رقابت های جام فجر سطح کیفی این مسابقات را بالا برده بود.
ˈمحمد بایرام پورˈ افزود: با توجه به برگزاری این مسابقه در رده سنی جوانان، کادر فنی استان تهران، پینگ پنگ بازان مستعد را برای حضور در دوره های تمرینی فشرده در اجرای طرح های استعدادیابی استان تهران انتخاب کردند.
مسابقات ورزشی جام فجر تهران زیر نظر اداره کل ورزش و جوانان استان در 51 رشته برای مردان و 43 رشته ویژه بانوان تا پایان بهمن ماه در سراسر استان برگزار خواهد شد.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : شنبه هفتم بهمن ۱۳۹۱
به گزارش سایت خبری فدراسیون تنیس روی میز ج.ا.ایران ، دوحه قطر دوم تا ششم اسفندماه میزبان برترین های جهان خواهد بود که تیم ملی چین با بزرگان خود در این پیکارها حاضر می شود .
نوشاد عالمیان برترین راکت به دست کشورمان با رنکینگ جهانی 54 تنها نماینده ایران در این رقابت ها است که با حریفان خود دست و پنجه نرم خواهد کرد .
عالمیان در این پیکارها سید 29 است و از حضور در مرحله گروهی معاف خواهد بود . با پایان مهلت ثبت نام ، 221 بازیکن از 36 کشور جهان برای حضور در این پیکارها اعلام آمادگی کرده اند .
در این مسابقات شوشین ، ژانگ جیک ، مالونگ و وانگ هائو نفرات اول تا چهارم رنکینگ جهانی از چین ، دیمتری اوتچاروف با رتبه جهانی هشت از آلمان و چیه چیوانگ از تایپه با رنک هفتم و برخی دیگر از چهره های سرشناس جهان حضور دارند .
مسابقات تورجهانی قطر یکی از معتبرترین رقابت های در سطح جهان است که دارای رنکینگ جهانی و 148 هزار و 400 دلار جایزه نقدی است .
نوشاد عالمیان روز گذشته در حاشیه نشست خبری باشگاه دی اعلام کرد: در حال حاضر تمام تمرکزم بر روی رقابت های قطر است و می خواهم در این رقابت ها نتیجه قابل توجهی به دست بیاورم.
لازم به ذکر است رقابت های قطر نخستین حضور تنیس روی میز ایران در رقابت های سال 2013 میلادی است.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : پنجشنبه پنجم بهمن ۱۳۹۱