نوشاد عالمیان به مرحله نیمه نهایی رقابت‌های بین‌المللی پینگ پنگ اُپن لوکزامبورگ رسید. به گزارش ایسنا، مرحله یک چهارم نهایی هشتمین دوره رقابت‌های بین‌المللی تنیس روی میز اُپن لوکزامبورگ درحالی دنبال شد که نوشاد عالمیان با غلبه بر حریف ژاپنی به جمع چهار بازیکن پایانی این جام رسید و نیما عالمیان نیز با شکست برابر حریف خود از رسیدن به مرحله نیمه نهایی بازماند.

برادران عالمیان که با شکست حریفان به مرحله یک هشتم نهایی به جمع ۸ بازیکن بر‌تر این رقابت‌ها رسیده بودند، برای رسیدن به مرحله نیمه نهای به مصاف حریفان خود رفتند. در این مرحله نوشاد عالمیان مقابل اوگاتای ژاپنی به میدان رفت و با نتیجه ۴ بر صفر حریف خود را مغلوب کرد و به نیمه نهایی رسید.

نیما عالمیان دیگر نماینده ایران در مرحله یک چهارم پایانی بود که با نتیجه ۴ بر ۲ شکست خورد و از راهیابی به مرحله نیمه نهایی بازماند و باید به مصاف برنده دیدار نمایندگان بلژیک و فنلاند برود.

نوشاد عالمیان برای رسیدن به فینال مسابقات اُپن لوکزامبورگ فردا (شنبه) از ساعت 10:30 به وقت محلی مقابل گریگوری از فرانسه که روز گذشته افشین نوروزی را شکست داده بود به میدان می‌رود.:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : جمعه بیست و هشتم فروردین ۱۳۹۴
در ادامه رقابتهای انفرادی بیست وسومین دوره از رقابتهای جام فجر نوشاد عالمیان با قبول باخت برابر بازیکن کره جنوبی به مقام سومی رضایت داد.

با برگزاری مسابقات نیمه نهایی انفرادی مردان نیما عالمیان و جیهون چو از کره جنوبی به فینال بیست و سومین دوره از رقابتهای فجر رسیدند. در نیمه نهایی نوشاد عالمیان برابر چو از کره جنوبی به میدان رفت که در نهایت این مسابقه با نتیجه ۴بر۱ به سود بازیکن کره ای به پایان رسید .

دیگر مسابقه نیمه نهایی بین افشین نوروزی و نیما عالمیان برگزار شد که این دیدار با نتیجه ۴بر۳ به سود نیما عالمیان به پایان رسید . نیما عالمیان و چو از کره جنوبی فینالیست شده و نوشاد عالیمان و افشین نوروزی بصورت مشترک سوم شدند. فینال این رقابتها فردا برگزار خواهد شد.:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : چهارشنبه یکم بهمن ۱۳۹۳
نوشاد عالمیان در بخش انفرادی مسابقات تنیس روی میز بازی‌های آسیایی رامیز محمد از پاکستان را با حساب 4 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک هشتم نهایی شد.:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : چهارشنبه نهم مهر ۱۳۹۳
با قرعه کشی رقابت های انفرادی بازیهای آسیایی اینچئون نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند .

در بخش مردان نوشاد عالمیان در دور نخست استراحت دارد و در دور دوم بایستی به مصاف برنده دیدار نمایندگان پاکستان و ماکائو برود . مسابقه عالمیان در دور دوم روز نهم مهرماه انجام می شود .

افشین نوروزی دیگر نماینده ایران دراین رقابت ها نیز ابتدا استراحت دارد و در دور دوم روز نهم مهرماه با برنده مالدیو و یمن مسابقه خواهد داشت .

در بخش بانوان ندا شهسواری تنها نماینده کشورمان در بازیهای آسیایی در دور اول استراحت دارد و در دور دوم روز 10 مهرماه ساعت 10 صبح به وقت محلی با لی هس از هنگ کنگ مسابقه می دهد .

رقابت های انفرادی بازیهای آسیایی اینچئون بصورت حذفی برگزار می شود و از هر کشور فقط 2 بازیکن حق شرکت دارند .

در مسابقات دونفره تیم نوشاد عالمیان و افشین نوروزی روز هشتم مهرماه ساعت 11:30 به مصاف تیم دونفره قطر می روند و در صورت پیروزی با برنده تیم های چین و کویت مسابقه می دهند .:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : دوشنبه هفتم مهر ۱۳۹۳
مراسم قرعه کشی رقابت های تیمی بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی برگزار شد و 18 تیم شرکت کننده در دو بخش زنان و مردان حریفان خود را شناختند .

در این مسابقات 8 تیم برتر آسیا بعنوان سرگروه و تیم دوم گروه انتخاب شدند و تیم های شرکت کننده در چهار گروه مرحله مقدماتی را انجام خواهند داد که از روز شنبه پنجم مهرماه آغاز می شود .

قرعه کشی گروه های چهارگانه به شرح ذیل است :

 

مسابقات مردان :

گروه یک : چین ، سنگاپور ، لائوس ، عربستان

گروه دو : کره جنوبی ، هند ، نپال ، کویت

گروه سه : ژاپن ، چین تایپه ، مالدیو ، پاکستان ، ماکائو

گروه چهار : کره شمالی ، هنگ کنگ ، مغولستان ، قطر ، یمن

 

مسابقات زنان :

گروه یک : چین ، هند ، نپال ، مالزی

گروه دو : سنگاپور ، چین تایپه ، تایلند ، قطر

گروه سه : کره جنوبی ، ژاپن ، پاکستان ، مغولستان ، مالدیو

گروه چهار : کره شمالی ، هنگ کنگ ، کویت ، لائوس ، ماکائو

 

رقابت های انفرادی و دونفره از روز دوشنبه 7 مهرماه آغاز می شود که نوشاد عالمیان ، افشین نوروزی و ندا شهسواری نمایندگان کشورمان در این پیکارها خواهند بود:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : جمعه چهارم مهر ۱۳۹۳
چهار بازیکن تیم ملی بزرگسالان ایران اولین روز حضور خود را در کمپ اشلاگر اتریش پشت سر گذاشتند

نوشاد و نیما عالمیان ، پوریا عمرانی و افشین نوروزی بازیکنان ایرانی هستند که از روز گذشته تمرینات خود را در کمپ اشلاگر واقع در منطقه شوشیات وین آغاز کردند .

در این تمرینات بازیکنان دیگری از اتریش و کشورهای دیگر حضور دارند . بازیکنانی همچون ورنر اشلاگر و استفان فگل از اتریش ، الکساندر شیبایف از روسیه ، یائو مونتیرو از پرتغال ، میکائیل بوبوسیکا از ایتالیا بهمراه بازیکنان ایران تمرینات خود را زیر نظر ریچارد پروازه برگزار می کنند .

در روز نخست نوشاد عالمیان در نوبت صبح و بعدازظهر با شیبایف و فگرل به تمرین پرداخت . این تمرینات تا 28 شهریورماه ادامه خواهد داشت یا نمایندگان کشورمان برای بازیهای آسیایی اینچئون به آمادگی برسند .:: موضوعات مرتبط: ورنر اشلاگر، نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : چهارشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۳
مسابقات رده‌بندی دسته برتر تنیس روی میز با حضور ستارگان این رشته ورزشی قرار است روزهای ۳ و ۴ دی به میزبانی آکادمی بین‌المللی تنیس روی میز تهران برگزار شود.
این مسابقات که حکم انتخابی تیم ملی را دارد، یک بار قرار ۹ و ۱۰ شهریور برگزار شود، اما به دلایل مشکوکی این پیکارها تا ۳۰ و ۳۱ شهریور عقب افتاد اما این تاریخ همزمان شد با حضور ۵ بازیکن ایران در لیگ عراق و به همین علت بار دیگر به زمان نامعلومی به تعویق افتاد.

اکنون کمیته فنی برای سومین بار زمان ۳و ۴ دی را برای این پیکارها تعیین کرده است.


لازم به ذکر است؛ نوشاد و نیما عالمیان،‌ پوریا عمرانی، محمدرضا اخلاق پسند، میدیا لطف‌اله‌نسبی، عارف احمدی‌فر، مهران احدی، محمد فرقدانی، واحد مالمیری، محمد‌علی رویین‌تن و میعاد لطفی ۱۴ بازیکن حاضر در دسته برتر هستند.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : دوشنبه دوم دی ۱۳۹۲
هاشم جمشید‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار کرد: درصدد هستیم تا هر چه زودتر با اعتبار لازم خانه اختصاصی پینگ‌پنگ در بابل به بهره‌برداری برسد.

معاون اداره کل ورزش و جوانان مازندران در پایان از اعلام آمادگی مازندران برای برگزاری چهار مجمع عمومی خبر داد و گفت: مجمع عمومی هیئت‌های بوکس، تکواندو، جودو و والیبال تا هفته‌های آینده با حضور مسئولان فدراسیون و اعضا مجمع در استان برگزار می‌شود.:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : سه شنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۹۲
یم ملی تنیس روی میز کشورمان در بیست و یکمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا که در شهر بوسان کره جنوبی برگزار می شود دقایقی پیش به مصاف رقیب دیرینه خود هند رفت و طی یک دیدار نزدیک و نفسگیر برابر حریف خود مغلوب شد. ملی پوشان کشورمان که توانستند بعد از 17 سال به جمع 8 تیم برتر آسیا راه پیدا کنند، ابتدا برای کسب عنوان پنجمی این دوره از رقابت ها به مصاف هنگ کنگ رفتند و پس از شکست 3 بر 1 مقابل حریف خود برای کسب عنوان هفتمی برابر هندوستان به میدان رفتند. در این دیدار ابتدا نیما عالمیان برابر کمال به میدان رفت و شکست خورد. دومین دیدار بین نوشاد عالمیان و گوش برگزار شد که نوشاد 3 بر صفر حریف خود را مغلوب کرد. در سومین دیدار محمد رضا اخلاق پسند در حالیکه از حریف هندی خود پیش بود بازی را به او واگذار کرد تا تیم ایران 2 بر یک عقب بیافتد. در دیدار پایانی نیز نوشاد عالمیان طی یک جدال حساس و دیدنی در حالی که در گیم ها 2 بر 2 با حریف خود کمال مساوی بود، گیم پنج را از دست داد و 3 بر 2 برابر حریفش شکست خورد و در نهایت تیم ایران با نتیجه 3 بر یک مقابل هندوستان مقلوب شد.
سخنگوی فدراسیون ضمن اعلام این خبر افزود: کادرفنی تیم ملی از عملکرد بازیکنان بسیار راضی هستند و صعود ایران پس از 17 سال به جمع 8 تیم برتر آسیا بسیار قابل تقدیر است.
حسینی در ادامه تصریح کرد: ملی پوشان ایران بازی قابل قبولی برابر هندوستان ارائه کردند و طی دیدار بسیار نزدیکی بازی را واگذار کردند.
وی با اشاره به عملکرد مطلوب بانوان در این دوره از رقابت ها تاکید کرد: تیم ملی بانوان ایران پس از 37 سال عدم حضور در رقابت ها ی قهرمانی آسیا سال گذشته توانست مکان پانزدهم رقابت های قهرمانی آسیا در سال 2012 را از آن خود نماید و در رقابت های امسال نیز با کسب عنوان یازدهم به کار خود در بخش تیمی پایان داد که خود نشان از روند روه به رشد بانوان کشورمان دارد.
رقابت های انفرادی و دو نفره این دوره از مسابقات قهرمانی تنیس روی میز آسیا از فردا آغاز خواهد شد.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ جهان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : شنبه پانزدهم تیر ۱۳۹۲
احسان باقری در حاشیه آیین افتتاح نخستین سالن تخصصی پینگ‌پنگ کاشان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار داشت: فدراسیون پینگ‌پنگ کشور برای رسیدن به اهداف خود در برنامه چشم‌انداز افق 1404، بر تحقق شعار «پینگ‌پنگ گسترده در ایران، پدیده در آسیا و موفق در جهان» تأکید دارد.
وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این هدف که کسب نخستین مدال این رشته در رقابت‌های آسیایی که تمامی‌ کشورهای صاحب نام و صاحب سبک جهان از جمله چین، کره شمالی، کره جنوبی و تایوان در آسیا هستند برنامه‌های پیش‌بینی شده پنج ساله‌ هدف‌گذاری کرده است.
دبیر فدراسیون پینگ‌پنگ کشور همچنین بیان داشت: تحقق بخش دو شعار که پدیده در آسیا است برای کسب یک مدال از بازی‌های آسیایی در قاره‌ای که قدرت‌های جهانی این رشته را در خود جای داده است نیازمند سرمایه‌گذاری و تلاش مضاعفی است.
وی با اشاره به رتبه 44 رنکینگ جهانی نوشاد عالمیان عنوان کرد: تنها راه کسب مدال توسط نوشاد عالمیان در بازی‌های سال 2014 میلادی تلاش برای حضور این بازیکن در یکی از لیگ‌های اروپایی است تا بتوان مسیر منتهی به کسب مدال توسط این بازیکن در این رقابت‌ها را سریع‌تر پیمود.
دبیر فدراسیون پینگ‌پنگ تصریح کرد: برگزاری رقابت‌های قهرمانی این رشته در کشور، استمرار و جریان منظم لیگ‌های داخلی و حضور پیوسته در رقابت‌های برون مرزی می‌تواند در ارتقای رنکینگ بازیکنان پینگ‌پنگ کشور و در نهایت کسب مدال این رشته در بازی‌های برون مرزی امری مهم محسوب شود.
به گفته وی حضور بازیکنان پینگ‌پنگ کشور در مسابقات برون مرزی و مبارزه با حریفان قدر و کسب پیروزی در میادین برون مرزی نقش مهمی در ارتقای رنکینگ بازیکنان ایرانی دارد.
باقری در ادامه از آغاز مسابقات قهرمانی پینگ‌پنگ آسیایی از هشتم تا 16 تیرماه امسال در کشور کره خبر داد و افزود: برای حضور موفق بازیکنان ایرانی در رقابت‌های قهرمانی پینگ‌پنگ آسیا نخستین اردوی تیم ملی ایران از امروز آغاز و تا 24 خرداد ماه ادامه دارد.
وی اضافه کرد: دومین اردوی تیم ملی پینگ‌پنگ ایران از دوم تیرماه تا زمان آغاز بازی‌های آسیایی برگزار می‌شود تا بتوان در این رقابت‌ها حضوری موفق داشت.
دبیر فدراسیون پینگ‌پنگ کشور در ادامه سرانه فضاهای ورزشی این رشته در کشور را ناچیز و کمتر از یک متر ذکر و عنوان کرد: ساخت سالن ورزشی در کشور به دلیل کمبود منابع با رکود روبرو شده است و در حال حاضر پروژه‌های جدید ورزشی در دستور کار قرار ندارد و برنامه‌ها بیشتر به حفظ وضعیت موجود متمرکز شده است.
باقری تمرکز آموزش و پرورش برای آموزش پینگ‌پنگ در پایه پنجم را نیازمند توسعه زیرساخت‌های این رشته دانست و با تقدیر از اقدام آموزش و پرورش شهرستان برای احداث و بهره‌برداری از سالن تخصصی پینگ‌پنگ در شهرستان کاشان متذکر شد: ساخت سالن تخصصی پینگ‌پنگ در کاشان می‌تواند الگویی فراگیر در سطح کشور قرار گیرد.
دبیر فدراسیون پینگ‌پنگ برای افتتاح نخستین سالن تخصصی پینگ پنگ کاشان با عنوان خانه پینگ پنگ شهرستان کاشان به این شهرستان سفر کرده بود.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : یکشنبه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۲
مرحله يک شانزدهم نهايي مسابقات تنيس روي ميز قهرماني جهان، امشب در شهر پاريس فرانسه برگزار شد. به گزارش فارس، در يکي از اين رقابت‌ها نوشاد عالميان نابغه و نفر اول تنيس روي ميز ايران مقابل وانگ هائو ستاره چيني‌ها به ميدان رفت که در پايان با حساب 4 بر يک نتيجه را واگذار کرد تا از رسيدن به جمع 16بازيکن برتر جهان باز بماند.

اين بازيکن چيني رتبه سوم رده‌بندي جهاني را در اختيار دارد و چندين بار قهرمان مسابقات جهاني و نايب قهرمان المپيک شده است. نوشاد عالميان که در حال حاضر رنکينگ 51 جهان را در اختيار دارد حريفاني از پرتغال و فرانسه را شکست داده و راهي يک شانزدهم شده بود.

با حذف عالميان از اين رقابت‌ها پرونده نمايندگان ايران در اين رقابت‌ها بسته شد. پيش از اين 3 نماينده بانوي تنيس روي ميز ايران و 3 ملي‌پوش مرد از دور رقابت‌ها کنار رفته بودند.:: موضوعات مرتبط: وانگ هاو، نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ جهان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۲
در ادامه مسابقه های پینگ پنگ قهرمانی جهان در فرانسه، تیم دو نفره مردان ایران با تركیب نوشاد و نیما عالمیان پس از استراحت در دور نخست و برتری برابر تیم ‌های شیلی و نیجریه، عصر امروز (پنجشنبه) به مصاف هنگ كنگ رفتند.
برادران عالمیان با وجود ارایه نمایشی مناسب، برابر تیم خوب هنگ كنگ تن به شكست ۴ بر ۲ داده و از گردونه مسابقات قهرمانی جهان كنار رفتند.
تیم ایران، ست های اول و پنجم را با نتایج ۱۱ بر ۹ و ۱۱ بر ۵ پیروز شد اما دیگر ست ها را به حریف خود واگذار كرد.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ جهان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : پنجشنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۲
مسابقات قهرمانی تنیس روی میز جهان در شهر پاریس در حالی تا پنج روز دیگر آغاز می‌شود که مسئولان برگزاری لیست نهایی ورزشکاران حاضر و سید بندی بازیکنان در این پیکارها مشخص کردند. در مسابقات جهانی پاریس 826 بازیکن حضور دارند که در رقابت‌های مردان 466 بازیکن از 127 کشور جهان و در پیکارهای زنان نیز 360 ورزشکار از 117 کشور به میدان می روند. کمیته برگزاری مسابقات لیست 64 نفره دارای سید رقابت‌ها که رنکینگ جهانی بالایی دارند را منتشر کرد تا این نفرات از حضور در مرحله گروهی معاف شوند. در این بین نوشاد عالمیان که دارای رنکینگ 51 جهان است سید 35 را به خود اختصاص داد تا از حضور در مرحله مقدماتی معاف باشد. در این فهرست 64 نفره ، شو شین ، ما لونگ و وانگ هائو از چین بخت های اول تا سوم معرفی شدند.
در این مسابقات نیما عالمیان، مهران احدی و حمیدرضا طاهرخانی نمایندگان ایران در مسابقات تنیس روی میز قهرمانی جهان هستند که با هدایت ابراهیم علیدخت به مصاف حریفان خود می‌روند.
ندا شهسواری، محجوبه عمرانی و مریم صامت نیز ترکیب تیم اعزامی بانوان را تشکیل می دهندوسیما لیموچی هدایت این تیم را بر عهده دارد.
منطقه برسی شهر پاریس 10 سال پیش در سال 2003 نیز میزبان مسابقات جهانی بود که ورنر اشلاگر اتریشی موفق شد بعنوان آخرین بازیکن غیر چینی عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کند . پیش بینی می شود در هشت روز برگزاری این رقابت های مهم جهانی 50000 نفر از نزدیک دیدن خواهند کرد .
گفتنی است رقابت های قهرمانی جهان روزهای 23 الی 30 اردیبهشت ماه در پاریس برگزار می شود .

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۲
رحمت عالمیان درگفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، پس از کسب مقام چهارم رقابتهای کاپ آسیا توسط نوشاد عالمیان بیان کرد: نوشاد بازیکن بزرگی است و کار بزرگی را در کاپ آ سیا انجام داد وقتی کسی در آسیا جزو چهارنفر قرار می گیرد آن هم با این امکانات ابتدایی ، پس در جهان هم حرف های زیادی برای گفتن دارد من خواهشم این است که شرایطی فراهم شود تا نوشاد بتواند از ایران برود و با برترین های دنیا مسابقه دهد و تمرین کند.
وی ادامه داد: نوشاد درحالی مقام چهارم را گرفت که سه بازیکن بالاتر از خودش را شکست داد در بازی مقابل یان آن هم بسیار خوب ظاهر شد اما وی بازیکن قدرتمندی بود اگر نوشاد بخواهد چینی ها را شکست دهد باید به خارج از کشور برود و با این بازیکنان مواجه شود عالمیان با حضور در ایران و این امکانات نمی تواند بازی خودش را ارتقا دهد امیدوارم این شرایط برایش فراهم شود.
رحمت عالمیان از فدراسیون تنیس روی میز برای اعزام نوشاد به مسابقات قدردانی کرد: محمد زارع پور رئیس فدراسیون تنیس روی میز بسیار برای نوشاد زحمت کشید و از وی تشکر می کنم که با این شرایط کمبود بودجه وی را اعزام کرد حقیقت این است که نوشاد عالمیان باید به لیگ های اروپا، حتی چین برود .
بازیکن با سابقه ی تنیس روی میز کشورمان از سرمربی جدید تیم ملی هم یادی کرد و اظهار داشت: ابراهیم علیدخت مربی بسیار بزرگی است وی تجربه حضور در رقابتهای المپیک را داشته است و کوچینگ خوبی را در کاپ آسیا انجام داد بازیکنان هم از وی بسیار راضی هستند.
وی تأکید کرد: نوشاد اکنون دیگر د ر رده سنی امید نیست و کار سختی را در رده بزرگسالان دارد پس باید به محیط بزرگتر برود و بتواند سطح بازیش را ارتقا دهد تا برای کشورمان افتخار آ فرینی کرده و نام ایران را بزرگ نگه دارد.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : جمعه سی ام فروردین ۱۳۹۲
نیما عالمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: سعی می‌کنم که در مسابقات دسته برتر با تمام قوا ظاهر شوم و بتوانم در غیاب برادرم عنوان قهرمانی را به دست آورم. هر چند بازیکنان خوب دیگری هم در این رقابت‌ها حضور دارند و رقابت با آنها تنگاتنگ خواهد بود.
عالمیان در پاسخ به این که وقتی وی در اردوی تیم ملی حضور دارد، نوشاد عالمیان با چه کسی تمرین می‌کند؟ گفت: این مشکل بزرگ نوشاد است، وقتی من در تهران باشم، حریف تمرینی ندارد، اما در این شرایط او با پدرم تمرین می‌کند و سعی دارد که به بهترین نحو تمریناتش را ادامه دهد.
وی درباره تور حرفه‌ای قطر که قرار است نوشاد عالمیان تنها نماینده ایران در این مسابقات باشد، به ایسنا گفت: من در این مسابقات حضور ندارم، اما اگر در این رقابت‌ها شرکت کرده بودم سعی می‌کردم که قدرتمند ظاهر شوم. اگر در بخش زیر 21 سال به مسابقات قطر اعزام می‌شدم حتی شانس کسب مقام را هم داشتم و در بخش بزرگسالان هم می توانستم جایگاه خوبی را به دست آورم. اما به هر حال صلاحدید کمیته‌ فنی و فدراسیون این بود که تنها نوشاد به این مسابقات اعزام شود.
عضو تیم ملی پینگ‌پنگ ایران افزود: فکر می‌کنم که فدراسیون باید بازیکنان بیشتری را به پروتورهای جهانی اعزام کند و این که فقط من و نوشاد به رقابت‌های مختلف برویم در دراز مدت به نفع تیم ملی نیست. به جز ما بازیکنان دیگری باید به این مسابقات اعزام شوند و سعی شود که سطح کیفی تیم ملی بالا برود.
نیما عالمیان در پاسخ به این که عملکرد برادرش را در مسابقات قطر چطور پیش‌بینی‌ می‌کند؟ گفت: نوشاد تمام تمرکز خود را بر روی رقابت‌های قطر گذاشته و احساس می‌کنم که بتواند مانند مسابقات گذشته در این رقابت‌ها هم شگفتی ساز باشد.
وی ادامه داد: پس از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی نفرات اعزامی به رقابت‌های مصر و مسابقات جهانی پاریس مشخص می‌شوند و فکر می‌کنم در این دوره تیم ملی نتایج بهتری را در این مسابقات بگیرد، چون در تمام مسابقات نسبت گذشته پیشرفت داشتم.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : سه شنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۱
نیما عالمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: سعی می‌کنم که در مسابقات دسته برتر با تمام قوا ظاهر شوم و بتوانم در غیاب برادرم عنوان قهرمانی را به دست آورم. هر چند بازیکنان خوب دیگری هم در این رقابت‌ها حضور دارند و رقابت با آنها تنگاتنگ خواهد بود.
عالمیان در پاسخ به این که وقتی وی در اردوی تیم ملی حضور دارد، نوشاد عالمیان با چه کسی تمرین می‌کند؟ گفت: این مشکل بزرگ نوشاد است، وقتی من در تهران باشم، حریف تمرینی ندارد، اما در این شرایط او با پدرم تمرین می‌کند و سعی دارد که به بهترین نحو تمریناتش را ادامه دهد.
وی درباره تور حرفه‌ای قطر که قرار است نوشاد عالمیان تنها نماینده ایران در این مسابقات باشد، به ایسنا گفت: من در این مسابقات حضور ندارم، اما اگر در این رقابت‌ها شرکت کرده بودم سعی می‌کردم که قدرتمند ظاهر شوم. اگر در بخش زیر 21 سال به مسابقات قطر اعزام می‌شدم حتی شانس کسب مقام را هم داشتم و در بخش بزرگسالان هم می توانستم جایگاه خوبی را به دست آورم. اما به هر حال صلاحدید کمیته‌ فنی و فدراسیون این بود که تنها نوشاد به این مسابقات اعزام شود.
عضو تیم ملی پینگ‌پنگ ایران افزود: فکر می‌کنم که فدراسیون باید بازیکنان بیشتری را به پروتورهای جهانی اعزام کند و این که فقط من و نوشاد به رقابت‌های مختلف برویم در دراز مدت به نفع تیم ملی نیست. به جز ما بازیکنان دیگری باید به این مسابقات اعزام شوند و سعی شود که سطح کیفی تیم ملی بالا برود.
نیما عالمیان در پاسخ به این که عملکرد برادرش را در مسابقات قطر چطور پیش‌بینی‌ می‌کند؟ گفت: نوشاد تمام تمرکز خود را بر روی رقابت‌های قطر گذاشته و احساس می‌کنم که بتواند مانند مسابقات گذشته در این رقابت‌ها هم شگفتی ساز باشد.
وی ادامه داد: پس از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی نفرات اعزامی به رقابت‌های مصر و مسابقات جهانی پاریس مشخص می‌شوند و فکر می‌کنم در این دوره تیم ملی نتایج بهتری را در این مسابقات بگیرد، چون در تمام مسابقات نسبت گذشته پیشرفت داشتم.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : سه شنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۱
به گزارش سایت خبری فدراسیون تنیس روی میز ج.ا.ایران ، دوحه قطر دوم تا ششم اسفندماه میزبان برترین های جهان خواهد بود که تیم ملی چین با بزرگان خود در این پیکارها حاضر می شود .
نوشاد عالمیان برترین راکت به دست کشورمان با رنکینگ جهانی 54 تنها نماینده ایران در این رقابت ها است که با حریفان خود دست و پنجه نرم خواهد کرد .
عالمیان در این پیکارها سید 29 است و از حضور در مرحله گروهی معاف خواهد بود . با پایان مهلت ثبت نام ، 221 بازیکن از 36 کشور جهان برای حضور در این پیکارها اعلام آمادگی کرده اند .
در این مسابقات شوشین ، ژانگ جیک ، مالونگ و وانگ هائو نفرات اول تا چهارم رنکینگ جهانی از چین ، دیمتری اوتچاروف با رتبه جهانی هشت از آلمان و چیه چیوانگ از تایپه با رنک هفتم و برخی دیگر از چهره های سرشناس جهان حضور دارند .
مسابقات تورجهانی قطر یکی از معتبرترین رقابت های در سطح جهان است که دارای رنکینگ جهانی و 148 هزار و 400 دلار جایزه نقدی است .
نوشاد عالمیان روز گذشته در حاشیه نشست خبری باشگاه دی اعلام کرد: در حال حاضر تمام تمرکزم بر روی رقابت های قطر است و می خواهم در این رقابت ها نتیجه قابل توجهی به دست بیاورم.
لازم به ذکر است رقابت های قطر نخستین حضور تنیس روی میز ایران در رقابت های سال 2013 میلادی است.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران
ن : حسین
ت : پنجشنبه پنجم بهمن ۱۳۹۱

عکس هایی جدید از نوشاد عالمیان اسطوره پینگ پنگ ایران


جهت مشاهده بقیه تصاویر به ادامه مطلب بروید ...:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، عکس پینگ پنگ
ن : حسین
ت : پنجشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۱
به گزارش سایت خبری فدراسیون تنیس روی میز ج.ا.ایران ، مهرداد بابادی وند در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره اردوی تیم ملی گفت: مسابقات مهم پیش روی ما مسابقات جهانی پاریس است که در بخش انفرادی و دوبل برگزار خواهد شد. بنابر تصمیمات گرفته شده در کمیته‌ فنی اردوهای تیم ملی 10 روزه برگزار می شود و این در شرایطی است که مسابقات لیگ هم فرصت خوبی برای تمرین ملی‌پوشان است.
وی با بیان این که اواسط اسفند نفرات اصلی تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی فرانسه مشخص خواهند شد، گفت: با توجه به این که مسابقات جهانی فرانسه در اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود 15 روز اردو در تهران خواهیم داشت و 15 روز هم در کشور اتریش یا مجارستان اردو می‌زنیم. این در حالی است که مسابقات دسته برتر هم در سه مرحله برگزار می‌شود و تیم ملی با برگزاری دو دوره انتخابی، ابتدا 10 نفر را در ترکیب خود قرار خواهد داد و در نهایت هشت نفر برای حضور در مسابقات فرانسه تعیین خواهند شد.
بابادی وند در ادامه از اعزام نوشاد عالمیان به مسابقات تور جهانی قطر خبر داد و به ایسنا گفت: این مسابقات در اواسط بهمن ماه برگزار می‌شود که قرار است تنها نوشاد عالمیان به این رقابت‌ها اعزام شود. چون کیفیت این رقابت‌ها بسیار بالاست و بازیکنان تراز اول دنیا در این مسابقات حضور دارند، تنها نوشاد عالمیان به این مسابقات می‌رود. سال‌های پیش سایر بازیکنان را به این رقابت‌ها اعزام کردیم که نه تنها موفقیتی نداشتند، بلکه رنکینگ آن هم سقوط کرد.
وی در پاسخ به این که چرا اردوی تیم ملی در تهران برگزار می‌شود؟ گفت: مشکل مالی وجود دارد، در صورتی که اگر بحث بودجه نبود یک ماه در کیش اردو می‌زدیم یا حتی به اردوی برون مرزی می‌رفتیم. اما به دلیل این که بودجه مورد نظر از سوی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به فدراسیون‌ها تعلق نمی‌گیرد مجبوریم که اردوی تیم ملی را در تهران برگزار کنیم.
وی درباره این که ملی‌پوشان معتقدند شرایط اردوی تیم ملی در شهرهایی مانند کیش و شمال کشور از لحاظ آب و هوای بهتر از تهران است، گفت: ما با نظر ملی‌پوشان در این باره موافق هستیم، اما این گونه نیست که برگزاری اردو در تهران مشکل عدیده‌ای هم به وجود آورد.
بابادی وند در پاسخ به این سوال که آیا باز هم احتمال منتفی شدن اردوی تیم ملی در صورت انصراف چند بازیکن وجود دارد، گفت: به هیچ عنوان اردوی تیم ملی را تعطیل نخواهیم کرد و اگر بازیکنی شرایط حضور در اردو را ندارد با موافقت مربی به صورت کتبی به فدراسیون اطلاع دهد و در این صورت افراد دیگری جایگزین او در اردو می‌شوند.
بابادی وند به اعزام تیم ملی پینگ‌پنگ به مسابقات اپن مصر اشاره کرد و به ایسنا گفت: اوایل فروردین سال آینده تیم ملی پینگ‌پنگ به مسابقات اپن مصر اعزام می‌شود که فرصت خوبی برای آمادگی ملی‌پوشان پیش از اعزام به مسابقات جهانی فرانسه است.
مدیر تیم‌های ملی پینگ‌پنگ درباره وضعیت تیم ملی بانوان نیز گفت: من مدیر تیم‌های ملی بانوان نیستیم و این موضوع را از خانم پوستین دوز پیگیری کنید اما به عنوان عضو کمیته‌ فنی می‌گویم که درباره برنامه‌های مورد نظر بانوان در جلسه کمیته‌ صحبت‌هایی شد.
وی ادامه داد: قرار است تیم ملی بانوان ایران هم به مسابقات مصر اعزام شود و در تلاش هستیم که ملی‌پوشان را نیز به اردوی برون مرزی پیش از مسابقات جهانی فرانسه اعزام کنیم، البته شرایط اعزام برون مرزی منوط به موافقت شورای برون مرزی و تامین اعتبارات است.
وی اضافه کرد: قرار است برنامه‌ریزی‌های داخلی برای برگزاری اردوهای تیم ملی بانوان هم انجام شود.
مدیر تیم‌های ملی پینگ‌پنگ درباره وضعیت مربیگری تیم ملی بانوان با بیان این که بحث مربیان را از خانم پوستین دوز بپرسید، درباره شایعه حضور دوباره لیموچی به عنوان مربی در تیم ملی گفت: فدراسیون باید مذاکراتی را با خانم لیموچی داشته باشد و اگر به توافق رسیدند احتمال دارد که ایشان به کادر فنی تیم ملی بانوان اضافه شود به هر حال لیموچی اولین گزینه ما برای مربیگری تیم ملی بانوان است و یکی از بهترین مربی بانوان در سطح کشور محسوب می‌شود.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : یکشنبه دهم دی ۱۳۹۱
به گزارش سایت خبری فدراسیون تنیس روی میز ج.ا.ایران ، نیما عالمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد پیروزی تیمش مقابل نفت سپاهان در لیگ برتر پینگ پنگ اظهار داشت: مسابقه خوبی بود. ما قوی تر از حریف بودیم و طبیعتاً باید به پیروزی 5 بر صفر می‌رسیدیم که همین اتفاق افتاد. تیم جوانی در اختیار داریم و میانگین سنی‌مان 22 سال است.
وی در مورد اینکه گفته می‌شود قهرمانی دی از همین حالا مشخص است، عنوان کرد: رقیبان اصلی ما دانشگاه آزاد و پتروشیمی هستند که آنها را شکست داده‌ایم و به احتمال زیاد با شرایطی که داریم قهرمان خواهیم شد. تیم ما نفرات خوبی جذب کرده و مربی‌مان هم با دانش است.
ملی‌پوش پینگ‌پنگ ایران در مورد برگزاری جام فجر گفت: تیم‌های هند و مجارستان و بلاروس تیم‌های خوبی بودند که حضور پیدا کرده‌ بودند. من در جمع 8 نفر به نفر اول هند باختم و نتوانستم صعود کنم. نوشاد هم به نفر دوم هند باخت. او به دلیل اینکه از فینال تورهای جهانی بازگشته و خسته بود در این مسابقات دوست نداشت بازی کند و به نوعی مجبور شد. به هرحال باخت هم جزئی از ورزش است و برای هرکسی اتفاق می‌افتد.
عالمیان با اشاره به سیر صعودی‌اش در رنکینگ جهانی گفت: اینها حاصل حضور در تورها و مسابقات جهانی است. هرچه قدر حضور ما در مسابقات بین المللی بیشتر باشد در رنکینگ‌ جهانی صعود خواهیم کرد.
وی در مورد برگزاری اردوهای تیم ملی گفت: فعلا اردویی برگزار نمی‌شود، اما شنیده‌ام برای مسابقات جهانی اردیبهشت ماه قرار است اردویی یک ماهه در مجارستان برگزار شود.
وی در پاسخ به این سوال که برخی ملی‌پوشان گفته‌اند نباید بودجه پینگ‌پنگ صرف یکی 2 نفر شود، گفت: این صحبت درست است و نباید اردوها و مسابقات تنها برای من و نوشاد باشد، اما ظاهرا فدراسیون به دلیل اینکه بودجه ندارد، نمی‌تواند نفرات بیشتری را اعزام کند.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : دوشنبه چهارم دی ۱۳۹۱
به گزارش سایت خبری فدراسیون تنیس روی میز ج.ا.ایران؛ نوشاد عالمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره حذف شدنش از رقابت‌های کاپ فجر گفت: بعد از برگشتن از فینال تورهای جهان بسیار خسته بودم، اما بلافاصله در بازی‌های لیگ شرکت کردم. این خستگی باعث شد نتوانم آن طور که باید در این رقابت‌ها حاضر شوم.
وی ادامه داد: بالاخره مسابقه است و برد و باخت هم دارد. من خودم هم می دانستم که می‌بازم. در این رقابت‌ها هم حریفان خوبی را دیدم و سطح مسابقات خوب بود.
پینگ‌پنگ باز المپیکی ایران درباره مذاکره برای حضور در لیگ آلمان در حاشیه رقابت‌های کاپ فجر هم به ایسنا گفت: مذاکره‌ای در کار نبوده است. تنها پیشنهادی را در رابطه با حضور در یکی از باشگاه‌های آلمان داشتم که در این رابطه فکر خواهم کرد.
عالمیان در پاسخ به این که آیا ممکن است این پیشنهاد را قبول کند؟ گفت: به این موضوع فکر می‌کنم و ممکن است قبول کنم که امسال در لیگ آلمان بازی کنم.
رحمت عالمیان خطاب به مسئولان تیم آلمان:
اگر نوشاد را می خواهید نیما را هم باید ببرید!
پدرنوشاد و نیما عالمیان گفت: به مسئولان تیم آلمان اعلام کردم که اگر نوشاد را می خواهید نیمارا هم باید با او ببرید.
رحمت عالمیان در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران اضافه کرد: نوشاد عالمیان از یکی از معتبرترین تیم های لیگ آلمان پیشنهاد بازی دارد که البته همه چیز در حد حرف است و قطعی نشده است اما من به آلمانی ها گفتم که نوشاد بدون نیما نمی آید.
وی ادامه: مسئولان تیم آلمان با این گفته من موافقت کردند و قرار شد این دو برابر هردو با هم به لیگ آلمان بروند زیرا اگر نوشاد به تنهایی برود نیما در ایران تنها خواهد ماند و حریف تمرینی ندارد وصددرصد افت خواهد کرد.
قهرمان سابق تنیس روی میز کشورمان درباره لزوم برادران عالمیان درلیگ آلمان گفت: حضور بازیکنان ایرانی در لیگ های معتبر باعث می شود تا آنها در کنار بهترین ها تمرین کنند و سطح بازیشان را ارتقا دهند در این صورت است که می توانند برای تیم ملی کشورشان نیز مفید باشند و پرچم ایران را بالا ببرند حتی حضور این دو در لیگ آلمان باعث می شود تا راه برای بقیه بازیکنان ایران نیز باز شود.
عالمیان خاطرنشان کرد: نوشاد به دلیل شرایط سنی اش دیگر نمی تواند در امید ها بازی کند و تمام امتیازات خود را باید از مسابقات بزرگسالان کسب کند به همین منظور حضور در لیگ های معتبر و بازی کردن با بهترین پینگ پنگ بازان برایش لازم است تا بتواند سطح بازی خود را بهتر از پیش بکند.
پدر نوشاد و نیما عالمیان درباره رقابت های بین المللی جام فجر و حذف پسرانش از دور مسابقات بیان کرد: نوشاد به دلیل اینکه چند روز قبل از مسابقات جام فجر در رقابت های حساس فینال تورهای جهانی در چین شرکت کرده بود بسیار از نظر روحی و جسمی خسته بود همین عامل باعث شد تا نتواند در جام فجر خوب ظاهر شود ضمن اینکه در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات انفرادی از حریفی از هند باخت که قهرمان رقابت ها شد.
وی در انتها تأکید کرد: حضور پسرانم در لیگ آلمان قطعی نیست اما اگر بروند سال آینده خواهد بود زیرا امسال با بانک دی قرارداد دارند.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : جمعه یکم دی ۱۳۹۱
به گزارش سایت خبری فدراسیون تنیس روی میز ج.ا.ایران؛ نوشاد عالمیان نخستین نماینده تنیس روی میز کشورمان در رقابت های فینال جایزه بزرگ پروتور های جهان در شهر هانگژو چین روز گذشته با شکست برابر پاتریک فرانزیسکا آلمانی در فینال امید ها، نائب قهرمان رقابت های زیر 21 ساله ها شد.
پس از دیدار فینال، یان مارشال مدیر سایت فدراسیون جهانی که در گزارش مکتوبی نیز به این دیدار اشاره کرده بود با نوشاد عالمیان و مربی او در این رقابت ها احمد جعفری پور مصاحبه کرد که با مراجعه به لینک زیر می توانید این مشروح این مصاحبه را ببینید.

http://cdn.laola1.tv/ittf/iframe/player.html?pfad=CHANNEL1-Seniors/2012/ittf_china_finals/interviews/121207_ALAMIYAN_Noshad_IRI

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : دوشنبه بیستم آذر ۱۳۹۱
به گزارش سایت خبری فدراسیون تنیس روی میز ج.ا.ایران؛ نوشاد عالمیان که برای نخستین بار در جمع 8 راکت به دست برتر امید جهان به رقابت ای فینال جایزه بزرگ پروتور های جهان در سال 2012 راه یافته بود دقائقی پیش در دیدار فینال برابر پاتریک فرانزیسکا شکست خورد و نائب قهرمان شد.
نوشاد در مرحله گروهی نیز برابر این حریف مستحکم آلمانی به میدان رفته بود و 3-4 از او شکست خورده بود اما در دیدار فینال نتوانست کاری از پیش ببرد و 1-4 برای دومین بار در این دیدار ها شکست را پذیرا شد.
در گیم های نخست و ودوم این بازی، نوشاد 4-11 و 12-14 مغلوب شد. گیم سوم را 9-11 از آن خود کرد و دو گیم بعدی را نیز با نتایج 5-11 و 6-11 از دست داد و در مجموع 1-4 بازی را واگذار کرد تا عالمیان که آخرین روز های دوران حرفه ای بازی خود در رده سنی امید ها را می گذراند با یک نائب قهرمانی، نخستین تجربه ی حضور خود در مسابقات 1 میلیون دلاری را کامل کند.
مربی گری نوشاد در این پیکار ها به عهده احمد جعفری پور مربی خوش اخلاق تنیس روی میز کشورمان بود.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : دوشنبه بیستم آذر ۱۳۹۱

به گزارش سایت خبری فدراسیون تنیس روی میز ج.ا.ایران به نقل از عصر ایران ،نوشاد عالمیان در آخرین تور جهانی آلمانی موفق شد در رده سنی امیدهای جهان مقام اول را کسب کند و رنکینگش را به دوم جهان برساند.  او با نتیجه ای که در این رقابت ها گرفت، در میان 8 پینگ پنگ باز برتر دنیا جای گرفت تا اولین راکت به دست ایرانی باشد که به رقابت های گرند فاینال که قرار است 16 تا 19 آذرماه در چین برگزار می شود، راه می یابد.

نوشاد اگرچه در بخش بزرگسالان این رقابت ها عملکرد چشمگیر و خوبی داشت اما این بار هم نتوانست از سد تیموبول 32 ساله بگذرد و نتیجه را در مرحله یک چهارم به این حریف آلمانی واگذار کرد. همان حریف چیره دست و با تجربه ای که در المپیک لندن نیز در مرحله یک شانزدهم توانست نوشاد را متوقف کند. اما علی رغم اینها او، تیموبول را الگوی خودش می داند و می گوید که روی چوب راکتش اسم تیموبول حک شده است.

پینگ پنگ باز سرعتی و چپ دست ایران که این روزها برای حضور در رقابت های گرند فاینال یا فینال تورهای جهانی آماده می شود چندان اهل مصاحبه نیست و به سختی می توان با او ارتباط برقرار کرد. او بعد از پیگیری های فراوان در نهایت متقاعد شد که با عصر ایران به گفت و گو بنشیند. 

چرا پیدا کردن نوشاد عالمیان این قدر کار سختی است؟ از مصاحبه کردن فراری هستی؟

تقریبا؛ چون خیلی وقت ها پیش آمده که مصاحبه کرده ام ولی حرف های من را در رسانه ها طور دیگری منعکس کرده اند. نمی دانم چرا گاهی بعضی ها دوست دارند در گفته های من مبالغه کنند و یا از طرف من حرف هایی را بنویسند که باعث دردسر برای من می شود.

چه دردسری؟ منظورت حرف های مربوط به فدراسیون است؟

ببینید گاهی حرف هایی از زبان من در رسانه ها علیه فدراسیون زده شده که باعث ایجاد دلخوری هایی شده است. دلم نمی خواهد این اتفاقات تکرار شود و من را وارد حواشی بکند. من هر وقت که لازم بوده انتقاد کرده ام و هر زمانی هم لازم باشد، تعریف و تشکر می کنم و الان هم جا دارد که از زحماتی که فدراسیون و مسئولان برای من کشیدند، تشکر و قدرانی کنم .

پس یعنی الان همه چیز خوب است؟

بله در حال حاضر همه چیز خوب است و این روزها با توجه به نزدیک شدن به رقابت های گراند فاینال تنها در خواستم از فدراسیون این است که یکی دو تا حریف تمرینی برای من بیاورند که من بتوانم برای این رقابت ها آماده شوم.

درخواستت را به فدراسیون اعلام کردی؟

بله گفتم و قرار است که در موردش تصمیم گیری شود

تو تنها پینگ پنگ باز ایرانی هستی که توانستی جواز حضور در رقابت های گراند فاینال را کسب کنی، در مورد این رقابت ها توضیح می دهی؟

در تور جهانی آلمان در رده امیدهای جهان توانستم مقام اول را کسب کنم و رنکینگم را در این رده سنی به دوم جهان برسانم. در این گروه قرار است 8 بازیکن برتر در رقابت های گراند فاینال که در شهر هانگ ژو چین برگزار خواهد شد، حضور داشته باشند که من هم یکی از آنها هستم.

در تور جهانی آلمان در بخش بزرگسالان هم خوب بازی کردی اما نتوانستی به نیمه نهایی برسی.

من در رده بزرگسالان با پینگ پنگ بازهای سرشناس جهان بازی کردم که خیلی از آنها را شکست دادم تا اینکه به تیموبول، حریف آلمانی ام رسیدم. در این مرحله اما نتوانستم از او گیم بگیرم و به مرحله بعدی برسم.

پس این تیموبول به نوعی گربه سیاه تو شده است، چون تو در المپیک هم از این حریف آلمانی شکست خوردی.

به نظرم هیچ موفقیتی اتفاقی به دست نمیاد. در اثر تمرین و کار و استمرار است که کسانی چون تیموبول می توانند قهرمان جهان بشوند. به هر حال او قهرمان جهان است و سابقه خیلی زیادی در این رشته دارد و همیشه هم الگوی من بوده است.

تیموبول الگوی تو بوده است؟

آره از بچگی همیشه بازی هاش را نگاه می کردم و بازی های او را دنبال می کردم. او اسطوره جهان است و اسم راکتم هم به نام او نامگذاری شده است.

پس تو از راکتی استفاده می کنی که اسم حریفت روی آن حک شده است!

آره او جزو بازیکنان طراز اول است که شرکت بوترفلای به نام او راکت هایی را تولید کرده است. البته این اتفاق برای بازیکنان طراز اول و نفرات اول تا پنجم جهان می افتاد و این شرکت با توجه به نیاز بازیکن برای او چوب راکت می سازد.

پس به نام تو هم باید راکت بزنند.

قرار است این کار را برای من هم بکنند یعنی مشخصات چوبی را که می خواستم از جهت کیفیت و سرعت و ... از من گرفتند که به نام من هم چوب راکت بسازند.

کی آماده می شود؟

فعلا در حال ساخت است.

نوشاد عالمیان تصمیمی برای لژیونر شدن ندارد؟

من پیشنهادهای زیادی داشته ام و دارم ولی فعلا چنین تصمیمی را ندارم.

چرا؟

ترجیح من فعلا بازی برای کشورم ایران است.

جایزه یک میلیون دلاری، جایزه وسوسه انگیزی است. فکر می کنی در گراند فاینال بتوانی در این جایزه سهمی داشته باشی؟

برای هر موفقیتی باید یکسری ابزار ها وجود داشته باشد. ابزار موفقیت من هم در این رقابت ها داشتن حریف تمرینی قوی و طراز بالا و شرکت در لیگ های خارجی است. اگر فدراسیون بتواند شرایط حضور در لیگ های خارجی را برای من فراهم کند و حریف تمرینی برای من بیاورد، چرا نباید بتوانم برنده شوم؟:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : پنجشنبه نهم آذر ۱۳۹۱

به گزارش سایت خبری فدراسیون تنیس روی میز ج.ا.ایران احمد جعفری پور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره وضعیت عالمیان برای حضور در فینال پرو تورهای جهان گفت: اردوی آمادگی تیم ملی فردا با حضور 10 ملی‌پوش در تهران آغاز خواهد شد و تا یک هفته‌ هم ادامه دارد.

وی ادامه داد: پیش از این طی نامه‌ای از رییس فدراسیون پینگ‌پنگ درخواست کرده بودم که چند بازیکن خارجی را به عنوان حریف تمرینی نوشاد عالمیان به ایران دعوت کنند، اما حقیقت این است که به دلیل وضعیت مالی که همه فدراسیون‌ها درگیر آن هستند، چنین موضوعی امکان پذیر نبود.

جعفری پور گفت: من قطعا چنین اقدامی را برای تیم ملی پینگ‌پنگ در آینده نزدیک انجام خواهم داد و پای حرف خود هستم چون نیاز است که بازیکنان ما با حریف تمرینی قدرتمند روبرو شوند.

وی در پاسخ به این که چرا اردوی آماده سازی برای نوشاد عالمیان تنها یک هفته‌ خواهد بود؟ گفت: با توجه به شروع مسابقات لیگ، بازیکنان درگیر این رقابت‌ها هستند، اما از این پس قرار است اردوهای تیم ملی به صورت ماهانه و متداوم باشد.

مربی تیم ملی پینگ‌پنگ ایران درباره این که آیا تمرین نوشاد با هم تیمی‌هایش می‌تواند کمک خوبی برای او باشد، گفت: به هر حال این واقعیت است که فاصله کیفی بازی نوشاد با سایر هم تیمی‌هایش وجود دارد و این نقطه ضعف مشهود است، اما ما هم چاره‌ای جز این نداریم و باید سعی کنیم که سطح کیفی بازیکنان خود را بالا ببریم.

جعفری پور درباره عملکرد نوشاد عالمیان در پروتور‌های جهانی گفت: اگر برنامه‌ای که مدنظر بود اجرایی می‌شد، امید بیشتری داشتیم که نوشاد بتواند مقامی را در این رقابت‌ها کسب کند، اما در هر حال با این شرایط هم امیدوار هستیم، چون تمام شرکت کنندگان در این مسابقه در سطح کیفی یکسانی قرار دارند و این گونه نیست که بازیکن رده یکم با بازیکن رده پنجم تفاوت چندانی داشته باشد.

وی همچنین گفت: نوشاد عالمیان در سید دوم این رقابت‌ها قرار گرفته و با بازیکنان سرشناسی از ژاپن، چین، آلمان، سوئد و ... روبرو خواهد شد. این آخرین مسابقه نوشاد عالمیان در رده سنی زیر 21 سال است که هم برای او بسیار با اهمیت است و هم برای ایران بسیار مهم به حساب می‌آید.

مربی تیم ملی پینگ‌پنگ ایران با اشاره به میزان آمادگی نوشاد عالمیان عنوان کرد: نوشاد از لحاظ آمادگی جسمانی باید در سطح بالاتری قرار داشته باشد و این موضوع یکی از نقاط ضعف اوست. از لحاظ فنی هم کمی باید سرعت دستش را بالا ببرد، اما نقطه قوت بازی نوشاد دو جناحه بودن این بازیکن، جنگندگی و تاکتیک پذیر بودن اوست. به طوری که هر چه مربی طراحی کند او به دقت می‌تواند در بازی پیاده کند.:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : پنجشنبه نهم آذر ۱۳۹۱
به گزارش سایت فدراسیون تنیس روی میز ایران ، نوشاد عالمیان طی پیام تلفنی از علاقه مندان این رشته تشکر و عذرخواهی کرد .
در پیام نوشاد عالمیان گفته است : از علاقه مندان ، دوستداران تنیس روی میز و هموطنان عزیزم در داخل و خارج از ایران عزیز بدلیل ارسال تبریک قهرمانی اینجانب در مسابقات تورجهانی آلمان تشکر و قدردانی می کنم . این پیام ها وقتی که بنده خارج از کشور هستم به من قوت قلب می دهد و سبب می شود با روحیه ای مضاعف با حریفانم روبرو شوم و باعث می شود پیروزی های خوبی به نام کشور عزیزم ایران ثبت شود و دل هموطنانم را نیز شاد کنم که این بزرگترین افتخار من است .
نوشاد عالمیان در ادامه این تماس تلفنی گفت : از تمامی علاقه مندان به تنیس روی میز ایران عزیز بابت باخت های شب گذشته در مسابقات زیر 21 سال و بزرگسالان تورجهانی لهستان عذرخواهی می کنم چرا که بدلیل فشرگی بازی ها و خستگی مفرط نتوانستم از توانایی های خود استفاده کنم ، خصوصاً در مسابقه مرحله نیمه نهایی مقابل حریف ژاپنی که پیروزی بر این بازیکن دور از دسترسم نبود لذا از رو از همه دوستداران ، علاقه مندان و هموطنانم عزیزم عذرخواهی می کنم و امیدوارم بتواند در مسابقات آتی جبران کنم .

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : دوشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۱
به گزارش سایت فدراسیون تنیس روی میز ایران، در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های بزرگسالان تورجهانی لهستان نوشاد عالمیان با حساب 4 بر صفر مغلوب وانگ هائو قهرمان سال 2009 جهان شد و از راه یابی به مرحله نیمه نهایی بازماند .
گفتنی است این نخستین باری است که یک بازیکن ایرانی به مرحله یک چهارم نهایی تورهای جهانی راه می یابد.
*نوشاد به مقام سومی امید ها بسنده کرد
مرحله نیمه نهایی مسابقات زیر 21 سال تورجهانی لهستان با توقف نوشاد عالمیان برابر یوتو موراماتسو با رتبه جهانی 14 از ژاپن همراه بود .
عالمیان در این مرحله 4 بر صفر مغلوب حریف ژاپنی شد .
نوشاد عالمیان در مسابقات زیر 21 سال با کسب رده سوم این رقابت ها 350 دلار و راه یابی به مرحله یکچهارم نهایی بزرگسالان 1400 دلار جایزه نقدی دریافت کرد .

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : دوشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۱
به گزارش سایت فدراسیون تنیس روی میز ایران؛ نوشاد عالمیان سید یک رقابت های امید پوزنان لهستان لحظاتی پیش برابر آنتونی هاچارد فرانسوی نخستین دیدار خود را در مرحله حذفی امید برگزار کرد و همچون رقابت های دو نفره یک بار دیگر او را مقهور توانائی های خود کرد.
نوشاد در این دیدار گیم نخست را 11-4 به حریف خود واگذار کرد. اما گیم های بعدی را مقتدرانه با نتایج 5-11، 9-11 و 5-11 از آن خود کرد و در نهایت 1-3 این دیدار را به سود خود به پایان رساند تا با خیالی آسوده راهی مرحله بعدی رقابت های امید گردد.
نوشاد عالمیان فردا ساعت 10:30 به وقت محلی (13 به وقت تهران) در یک هشتم نهائی امید های به مصاف ریکاردو والتر آلمانی که دارنده رنکینگ 39 امید های جهان است خواهد رفت.
آسوکا ماچی انتقام شکست برابر نوشاد را از نیما گرفت
در مرحله حذفی رقابت های انفرادی زیر 21 ساله های لهستان نیما عالمیان از گردونه رقابت ها حذف شد.
نیما عالمیان پس از صعود از مرحله گروهی رقابت های امید لهستان، در مرحله حذفی و در جمع 64 بازیکن برتر برابر آسوکا ماچی ژاپنی که دارنده رنکینگ 20 امید های جهان است به میدان رفت و 0-3 برابر او متوقف شد و از گردونه رقابت ها کنار رفت.
پیش از این آسوکا در رقابت های تور جهانی برمن آلمان در نیمه نهائی امید ها با نوشاد عالمیان روبه رو شده بود و 2-4 از المپین تنیس روی میز ایران شکست خورده بود.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : شنبه بیستم آبان ۱۳۹۱
به گزارش سایت فدراسیون تنیس روی میز ایران؛ مرحله نخست رقابت های انتخابی تیم ملی بانوان 6 لغایت 7 آبان ماه و مرحله دوم 9 لغایت 10 آبان ماه به میزبانی آکادمی بین المللی تنیس روی میز ایران واقع در مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار خواهد شد. حسینی سخنگوی فدراسیون ضمن اعلام این خبر به سایت فدراسیون اعلام کرد: این رقابت ها در یک گروه 10 تائی به صورت دوره ای برگزار خواهد شد و در پایان نفرات نخست تا سوم به همراه یک نفر که توسط کمیته فنی انتخاب خواهد شد در غالب تیم ملی الف و نفرات بعد به عنوان تیم ملی ب انتخاب خواهند شد. سخنگوی فدراسیون تصریح کرد: محجوبه عمرانی (مازندران)، ندا شهسواری (کرمانشاه)، مریم صامت (گلستان)، سحر رهنما( آ.شرقی)، مهشید صامت (گلستان)، آنا فیاضیان (اصفهان)، منصوره رضائی (اصفهان)، پریسا صمدی (اصفهان)، مریم جلالی (مازندران) و عاطفه کریمی (تهران) 10 نفر دسته برتر رقابت های بانوان کشور هستند که جواز حضور در این رقابت ها را کسب کردند. وی در ادامه افزود: لازم به ذکر است امتیازات نفرات دسته برتر با ضریب (5/0)، در مرحله نخست انتخابی با ضریب (5/0) و در مرحله دوم انتخابی با ضریب (1) محاسبه می گردد و 8 بازیکنی که بیشترین امتیاز را در پایان مرحله اول به دست بیاورند به مرحله دوم راه خواهند یافت و در صورتی که بازیکنی از نفرات دعوت شده در رقابت ها شرکت نکند از نفرات بعدی استفاده نخواهد شد.
سخنگوی فدراسیون همچنین از برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی مردان خبر داد
مرحله نخست رقابت های انتخابی تیم ملی مردان 29 لغایت 30 آبان ماه و مرحله دوم 2 لغایت 3 آذر ماه به میزبانی آکادمی بین المللی تنیس روی میز ایران واقع در مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار خواهد شد.
نوشاد عالمیان (مازندران)، نیما عالمیان (مازندران)، محمد رضا اخلاق پسند (گیلان)، مهران احدی (تهران)، پوریا عمرانی (مازندران)، افشین نوروزی (خوزستان)، عارف احمدی فر (گیلان)، واحد مالمیری (تهران)، میدیا لطف اله نسبی (کردستان) و حمید رضا طاهر خانی (قزوین) 10 نفر دسته برتر رقابت های مردان کشور هستند که جواز حضور در این رقابت ها را کسب کردند.
حسینی در پایان تاکید کرد: شرائط برگزاری مسابقات انتخابی مردان و بانوان یکسان خواهد بود و در دو مرحله برگزار خواهد شد.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : یکشنبه هفتم آبان ۱۳۹۱
به گزارش سایت فدراسیون تنیس روی میز ، برادران عالمیان ساعت 16 امروز برای برگزاری مسابقه فینال رقابت های برترین های ایران در اراک به مصاف هم رفتند که درنهایت طی یک دیدار دیدنی نوشاد عالمیان موفق شد 4 بر 2 انتقام دو باخت قبلی خود را از برادرش نیما عالمیان بگیرد و عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد . در دیدار نهایی که با حضور جمع کثیری از علاقه مندان تنیس روی میز در سالن ورزشی واگن پارس اراک برگزار شد بازیکن المپیکی کشورمان موفق شد گیم های اول ( 4 – 1 ) سوم ( 11 – 9 ) چهارم ( 11 –5 ) پنجم ( 11 – 7 ) و ششم ( 11 – 6 ) را در این بازی تماشایی به نام خود ثبت کند. نیماعالمیان نیز در گیم دوم 13 –11 مقابل نوشاد به پیروزی دست یافت . مهران احدی و عارف احمدی فر بازندگان مرحله نیمه نهایی مشترکاً در مکان سوم این رقایت ها ایستادند . دربخش تیمی این رقابت ها تیم برترین های ب مقام نخست را کسب کرد، تیم برترین های الف نائب قهرمان و تیم تکدانه استان مرکزی بر سکوی سوم رقابت برترین های ایران در اراک ایستاد. اسامی بازیکنان تیم های برتر: تیم برترین های ب : نیما عالمیان، حمید رضا طاهر خانی، امین میر الماسی تیم برترین های الف : نوشاد عالمیان، محمد علی روئین تن، سروش امیری نیا
تیم تکدانه استان مرکزی: علیرضا آبائی، مهدی حلیلی، مرتضی رضائی، محمد حسین صمدی و سینا ملکی به مربی گری ابوالفضل دالائی
دیدارفینال با حضور محمد زاع پور رئیس فدراسیون تنیس روی میز ، ملکی مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی، میری مدیرعامل شرکت واگن پارس، جعفری مدیر اتاق بازگانی استان مرکزی، حبیبی مدیر عامل شرکت تکدانه در استان مرکزی و جمعی دیگر از مسئولین فدراسیون تنیس روی میز و استان مرکزی برگزار شد .
درپایان این رقابت، مراسم اهداء جوائز نفرات برتر مسابقات انفرادی و تیمی با حضور مسئولین برگزار شد.
همچنین در این مراسم از نوشاد عالمیان و ندا شهسواری نمایندگان تنیس روی میز ایران در المپیک 2012 تجلیل بعمل آمد.:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : شنبه هشتم مهر ۱۳۹۱

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس روی میز؛ روز نخست رقابت های دسته برتر ایران با انجام 7 دور نخست و انجام 63 دیدار با شرکت 18 پینگ پنگ باز به پایان رسید.

صبح امروز3 دور نخست این رقابتها در نوبت اول برگزار شد و در عصر امروز 4 دور دوم پیگیری شد .پس از انجام 7 دور از رقا بتها نتایج زیر رقم خورد:

نوشاد عالمیان 7برد و 14 امتیاز

نیما عالمیان 6برد 1باخت و 13 امتیاز

6محمد رضا اخلاق پسندبرد 1باخت و 13 امتیاز 

سامان ابراهیمی 5برد 2باخت و 12 امتیاز

افشین نوروزی 5برد 2باخت و12 امتیاز

پوریا عمرانی 5برد2 باخت و12 امتیاز

حمید رضا طاهرخانی 4برد 3باخت و 11 امتیاز

مهران احدی 4برد 3باخت و 11 امتیاز

واحد مالمیری 3برد 4باخت و 10 امتیاز

میدیا لطف اله نسبی 3برد 4باخت و 10 امتیاز

امین میر الماسی 3برد 4باخت و 10 امتیاز

عارف احمدی فر3برد 4باخت و 10 امتیاز

محسن خطیون 2برد 5باخت و 9 امتیاز

محمد علی روئین تن 2برد 5باخت و 9 امتیاز

اکبر بهمنی 2برد 5باخت و 9 امتیاز

محمد فرقدانی 2برد 5باخت و 9 امتیاز

مسعود یعقوبی 1برد 6باخت و 8 امتیاز  

محمد بوجاریان 7باخت و 7 امتیاز

گفتی است سرداوری این دوره از رقابت ها را محمود رهیده داور بین المللی و خوش اخلاق تنیس روی میز برعهده دارد و حمیدرضا صباغیان از استان اصفهان کمک سرداور این رقابت ها می باشد .:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : شنبه یکم مهر ۱۳۹۱
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس روی میز؛ رقابت های رده بندی دسته برتر تنیس روی میز کشور از فردا به مدت 3 روز و به میزبانی آکادمی بین المللی تنیس روی میز ایران در تهران با حضور 18 پینگ پنگ باز آغاز خواهد شد.
نوشاد و نیما عالمیان، محمد رضا اخلاق پسند، افشین نوروزی، مهران احدی، میدیا لطف الله نسبی، واحد مالمیری، عارف احمدی فر، سید پوریا عمرانی، محسن خطیون، محمد فرقدانی و سید مسعود یعقوبی 12 بازیکن حاضر در دسته برتر کشور هستند که به همراه محمد علی روئین تن ، سامان ابراهیمی، اکبر بهمنی،محمد بوجاریان، امین میرالماسی و حمیدرضا طاهرخانی نفرات راه یافته از رقابت های دسته یک به دسته برتر، 18 پینگ پنگ باز حاضر در این پیکارها را تشکیل خواهند داد.
محمود رهیده داور بین المللی سرشناس و با تجربه تنیس روی میز ایران سرداوری این رقابت ها را بر عهده خواهد داشت و حمیدرضا صباغیان تنها داور آسیایی حاضر در رقابت های تنیس روی میز المپیک 2012 لندن وی را در این مسابقات کمک خواهد نمود.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : شنبه یکم مهر ۱۳۹۱

رقابت‌های المپیک و پارالمپیک 2012 لندن به پایان رسید و ورزش ایران برای نخستین بار توانست نتیجه‌ای به یاد ماندنی در تاریخ بر جای بگذارد.

نوشاد عالمیان نامی بود که برای نخستین بار در تاریخ 70 ساله تنیس روی میز ایران توانست در مرحله یک شانزدهم نهایی و به جمع 32 پینگ پنگ باز برتر المپیک صعود کند.

در روزهای نخست بازی‌های المپیک لندن که هنوز هیچ یک از شانس‌های مدال کشورمان رقابت‌های خود را آغاز نکرده بودند، تنیس روی میز توانست توسط نوشاد عالمیان ستاره ایران در المپیک 2012 لندن به تنهایی ورزش ایران را هیجان زده نماید.

برای تنیس روی میز پیش از لندن، المپیک جز سهمیه و شکست در همان بازی نخست چیزی نداشت، اما عالمیان توانست به پدیده ورزش ایران تبدیل شود و در بین مردم و مسوولان شرایطی را فراهم آورد تا جور دیگر به تنیس روی میز بنگرند.

"دست مریزاد پسر رحمت، نوشاد تاریخ ساز شد، نوشاد المپیکیان، تو نابغه‌ای پسر، نوشاد 2012، فورهند تاریخی، ستاره ایران در یک شانزدهم نهایی، شاهکار عالمیان روی میز تنیس و افشار زاده: عالمیان همه را در لندن خوشحال کرد " اینها تنها بخشی از تیترهای روزنامه‌ها در زمان درخشش نوشاد در بازی‌های المپیک لندن است.

برایمان این افتخار بزرگی بود که با برادران عالمیان در شهر و منزلشان به گفت‌وگو بنشینم.

ابتدا وارد محلی شدیم که نوشاد و نیما هر زمان که در بابل باشند، تحت نظر پدر و عموی خود آنجا مشغول تمرین هستند.

سالن کوچکی که علاوه بر برادران عالمیان، علاقه مندان زیادی نیز در آنجا مشغول تمرین هستند و البته فاصله زیادی هم با منزل آنها ندارد.

بعد از مدتی نیما وارد سالن شد و با همان لبخند همیشگی که هرگز از روی لب‌ها و صورت معصومش جدا نمی‌شود، با ما خوش و بش کرد.

رحمت و نعمت عالمیان معتقدند که نوشاد و نیما در بابل و در همین سالن کوچک در سطح بازیکنان بزرگ جهان با یکدیگر تمرین می‌کنند و در شب قبل از حضور ما، نیما توانسته بود با اختلاف بسیار زیادی نوشاد را در یک بازی تمرینی شکست دهد.

از سالن به همراه رحمت عالمیان راهی خانه آنها شدیم تا با نابغه تنیس روی میز ایران بتوانیم ساعتی را به گفت‌وگو بنشینیم.

متن این گفت‌وگوی خواندنی در زیر آمده است:

 

* از نایب قهرمانی دبستان‌های ایران تا المپیک 2012 لندن

- چرا با مصاحبه همیشه مشکل داری؟ اخیرا یک خبرنگار هم از تو این سوال را پرسیده بود؟

مگه ندیدید چی شد! صحبت می‌کنم، بعضی از خبرنگارها برعکس می نویسند. هرچه خودشان دوست دارند، ازحرف‌هایم می‌نویسند. ناگفته هم نماند فرصت برای مصاحبه خیلی زیاد است، باید کارهایی انجام دهم و به اهدافم برسم و بعد صحبت کنم.

- ازچه زمانی پینگ پنگ را شروع کردی؟

از 4 سالگی شروع کردم و 13 سالگی هم وارد تیم ملی شدم.

- اولین بار چه کسی گفت که در پینگ پنگ پیشرفت می کنی و به جایگاه بزرگی می رسی؟

والا نمی‌دونم... پدرم ...، البته شاید او هم هیچ وقت به من این حرف را نزد.

- اولین مقام رسمی که در سطح کشور کسب کردی چه مقامی بود؟

در مسابقات دبستان‌های کشور دوم شدم. بعد در مسابقات نونهالان سوم کشور شدم و اولین قهرمانی را هم در مسابقات نوجوانان به دست آوردم.

- هیچ وقت در همه این سال‌هایی که گذشت کسی حرفی زد که دلت را بشکند؟

یادم نیست، اگه کسی چیزی هم گفته باشد الان یادم نیست، برایم مهم هم نیست.

- یعنی هیچ وقت از کسی کینه‌ای به دل نگرفتی؟

نه، چون ورزش می‌کنم و همه چیز را فراموش می‌کنم.

- هیچ وقت کسی در حقت دشمنی نکرد؟

چرا خیلی زیاد، ولی من هیچ وقت کاری نکردم و تمرینم را ادامه دادم.

ما همیشه اصطلاحی داریم که حرف‌هایمان را پشت میز می‌زنیم. من از پینگ پنگ لذت می‌برم و دوستش دارم. تا به حال هیچ وقت به خاطر اینکه جواب کسی را بدهم پشت میز نرفتم، ولی همیشه حرفم را پشت میز زدم.

- فکر می کنی این خواست خدا بوده که نوشاد عالمیان امروز اینجا ایستاده است؟

100 درصد، اصلا شک ندارم. من خیلی تلاش کردم ولی همیشه و همه جا احساس کردم که خدا کمکم کرد و حتما اگه امروز به جایی رسیدم، این خواست خدا بوده و هست.

- این اصطلاح را شنیدی که می‌گویند: "دست خدا را احساس کردم" تا به حال تو هم احساسش کردی؟

بله، خیلی زیاد. در المپیک، در بازی با "وانگ لی کین" و خیلی وقت‌ها، آن‌قدر زیاد است که نمی‌توانم بگویم.

من همیشه بین بازی‌هایم می‌گویم "خدایا خودت کمکم کن"، نه اینکه کم بیارم، حتی زمانی که توانای دارم از خدا می‌خواهم کمکم کند تا با توان بیشتری به میدان بروم.

 

*نوشاد فقط به مسابقه فکر می‌کند

- المپیک چطور بود؟

عالی

- بعد از المپیک هیچ مصاحبه‌ای نکردی، الان کمی درباره‌اش حرف بزن.

المپیک واقعا با همه مسابقاتی که تا به حال شرکت کرده بودم، فرق می‌کرد.

چون همه ورزشکاران از همه رشته‌ها و از سراسر دنیا آنجا دور هم جمع شده بودند و به معنای واقعی صلح و دوستی بین ملت‌ها را لمس کردم.

ایرانیانی که آنجا بودند به من خیلی لطف داشتند و وقتی برگشتم متوجه شدم که مردم خوب ایران هم بازی‌های من را پیگیری و هم برایم دعا کردند.

در لندن به یک رستوران رفتم که همه ایرانی‌ها تشویقم کردند و برایم دست زدند، خیلی خوشحال بودم، اما واقعا ناراحت بودم که به "تیمو بول" آلمانی باختم. اگر در گیم 3 پیروز می‌شدم شرایط بازی تغییر می‌کرد و شاید می‌توانستم بازی را ببرم و اگر آن بازی را می‌بردم، شک نداشتم که به مدال می‌رسیدم. به خاطر همین خیلی ناراحت بودم.

- وقتی از المپیک بر می‌گشتی به چی فکر می‌کردی؟

فقط به مسابقه بعدی!

- یعنی همه زندگی‌ات فقط مسابقه است؟

بله، الان فقط به مسابقه فکر می‌کنم.

 

* هدیه تولدی که دردسر ساز شد...!

- هیچ وقت به حاشیه‌ها فکر نمی کنی؟

نه، واقعا هیچ وقت حاشیه‌ها برای من مهم نبوده و نیستند.

- اصلا متوجه شدی که در زمان مسابقات المپیک، برخی افراد راجع به تو و پلاکی که به گردن داشتی یک سری مطالب در سایت‌ها و وبلاگ‌ها نوشتند؟

چیزهایی شنیدم، ولی واقعا برام مهم نبود و اصلا توجهی هم نکردم، حتی علاقه‌ای هم نداشتم که دنبال کنم، چون برای من فقط پینگ پنگ مهم است و بس.

آن پلاک هدیه روز تولد سال گذشته از طرف مادرم بود و واقعا دوستش داشتم و قبل از المپیک هم همیشه به گردنم می‌انداختم، صرفا همین. وقتی از المپیک برگشتم و بعضی از حرف‌ها را شنیدم از تعجب داشتم شاخ در می‌آوردم؛ چون خودم واقعا نمی‌دانستم که معنی و منظور آن حرف‌ها چیست!

من فرزند این آب و خاکم و همه آرزویم این است که یک روز بتوانم پرچم پر افتخار میهنم که خون‌های زیادی هم به پایش ریخته شده، با افتخار در دنیا به اهتزاز در بیاورم.

من در مسابقات لوکزامبورگ به همراه افشین نوروزی در فینال، مقابل اسرائیل بازی نکردم و در مسابقات انفرادی زمانی که قهرمان شدم، برای گرفتن کاپ، مدال و جایزه نقدی‌ام به جهت اینکه باید با نماینده رژیم اشغالگر قدس بر روی سکو می‌رفتم، در مراسم اهدای جوایز حتی با اینکه از طرف مسوولین فدراسیون جهانی تهدید به محرومیت شدم، شرکت نکردم و خیلی خوشحال شدم که با این کارم به جرگه قهرمانان ورزش کشورم پیوستم که توانستم از آرمان‌های مردم مظلوم فلسطین دفاع کنم.

نوشاد عالمیان زمانی نوشاد عالمیان می‌شود که ابتدا نماینده شایسته‌ای برای ملت ایران و آرمان‌های کشورش باشد در غیر این صورت قهرمانی جهان هم بی ارزش است.

 

* حتما یک بار پینگ پنگ را امتحان کنید/ ضرر نمی‌کنید

- بعد از المپیک و درخشش تنیس روی میز ایران در این رقابت‌ها یک تب پینگ پنگی در بین مردم افتاد که خیلی‌ها علاقه مند به تنیس روی میز شدند تا به صورت حرفه‌ای این رشته را دنبال کنند. بسیاری از این افراد هم دلیل اصلی علاقه مندی خودشان را نوشاد عالمیان می‌دانند، برای این افراد چه حرفی داری؟

بدون شک از اینکه باعث شدم تنیس روی میز را دوباره به مردم معرفی کنم خیلی خوشحالم و این برای من افتخار بزرگی است که نگاه مردم و مسوولین را تغییر دادم.

البته ناگفته نماند که نوشاد عالمیان به تنهایی این کار را انجام نداده و این ثمره تلاش بسیاری از افراد از جمله خانواده‌ام، مربیان، فدراسیون و عوامل مختلف دیگر است.

وقتی بعد از المپیک ایمیل‌های بی شمار مردم را دیدم و با استقبال پر شور مردم در فرودگاه روبه‌رو شدم واقعا خوشحال شدم. تا قبل از این المپیک، تنیس روی میز در ایران خیلی شناخته شده نبود و در بین مردم چندان اسم و رسمی نداشت، اما در حال حاضر شرایط واقعا تغییر کرده است و من از این بابت خدا را شکر می‌کنم.

از طرف خودم به همه علاقه مندان به تنیس روی میز این پیشنهاد را می‌کنم که حتما یک بار پینگ پنگ را امتحان کنند؛ چون بعد از آن یک بار، یک عمر وابسته‌اش خواهند شد و هیچ وقت از آن دل نمی‌کنند.

- امروز که نوشاد عالمیان در جایگاه 7 امیدها و 64 بزرگسالان جهان ایستاده، آیا این حرف منصفانه است که نوشاد عالمیان در پارکینگ تمرین کرده و به اینجا رسیده است؟

بدون شک نه. چون خیلی‌ها برای من زحمت کشیده‌اند، از زمان ریاست آقای شهنازی در فدراسیون و حضور مربیان کره‌ای در ایران برای من بسیار زحمت کشیده شد و بعد از سال 88 هم که آقای زارع پور ریاست فدراسیون را بر عهده گرفت، انصافا برای شخص من ایشان بسیار زحمت کشید و من هرگز منکر این نیستم.

اگر حضور در کمپ اشلاگر و حضور در مسابقات متعدد بین المللی در این سه سال اخیر نبود، من هرگز جایگاه فعلی‌ام در رنکینگ جهانی را نداشتم.

معتقدم فدراسیون در طی این مدت به میزان توان و داشته‌هایش برای من هیچ چیز کم نگذاشته و از این بابت واقعا از فدراسیون و همه کسانی که برایم زحمت کشیده‌اند تشکر می‌کنم.

اما به عنوان یک بازیکن که اکنون تنها هدفم مطرح کردن نام مقدس کشورم در عرصه جهانی است و در المپیک بعدی مردم از من توقع کسب مدال خواهند داشت، معتقدم که باید در شرایط مطلوب‌تر، مناسب‌تر و با امکانات بیشتری تمرین کنم؛ چرا که حریفان اصلی من در جهان در شرایطی تمرین می‌کنند که قابل مقایسه نیست و فکر نمی‌کنم که این توقع بی جایی باشد اما هرگز بدین معنا نیست که فدراسیون کم کاری کرده یا کاری برای من انجام نداده است.

اگر اعزام‌های متعدد بین المللی نبود، شاید اکنون من در جایگاه زیر 200 دنیا هم نبودم.

 

*پراوزه من را از پسرفت نجات داد/ به او مدیونم

- در بین صحبت‌هایت به کمپ اشلاگر اشاره کردی، واقعا حضور در این کمپ برای تنیس روی میز ایران مفید است؟

ابتدا از تمرین در این کمپ راضی نبودم و بعضی مواقع احساس می‌کردم که حضور در این کمپ مفید نیست، اما آشنایی با "ریچارد پراوزه" باب جدیدی در زندگی حرفه‌ای ورزشی من باز کرد و او، من را از پسرفت نجات داد. به همین خاطر تا پایان عمر ممنون او خواهم بود.

او مربی بسیار بزرگی است و توانست با تیم آلمان افتخارات بسیار زیادی به دست بیاورد و اگر کمپ اشلاگر نبود، من هرگز با پراوزه آشنا نمی‌شدم. او عالی است و همیشه برای من آموزنده است.

من در بازی‌ام یک اشکال فنی داشتم. فورهند من مشکل داشت و تنها پراوزه بود که مشکلم را بر طرف کرد.

این مربی درباره پینگ پنگ کمک بسیار زیادی کرد و یاد داد که یک پینگ پنگ باز برای رسیدن به قهرمانی باید چه مسیری را طی کند.

راجع به کمپ انتقادهایی دارم اما باید به این نکته اشاره کنم که پیش از رقابت‌های المپیک، حضورم در اشلاگر علی رغم خستگی که از مسابقات قبل داشتم فوق العاده بود و پیروزی برابر "مایکل میز" اعتماد به نفس بالایی به من داد و در درخششم در المپیک بسیار تاثیر گزار بود.

- اگر کمی به عقب‌تر برگردیم، در سال 1389 انتقادهایی راجع به فدراسیون مطرح شد و فضای رسانه‌ای بسیار بدی به وجود آمد، شاید بهترین تعبیر برای آن زمان همین باشد که فدراسیون تبدیل به یک کیسه بوکس شد و هر کس و ناکسی که از راه رسید، خود را کارشناس و دلسوز پینگ پنگ نامید و یک ضربه‌ای زد و رفت و هیچ وقت فدراسیون در صدد پاسخ دادن به تهمت‌ها و حرف‌های گزاف بر نیامد، بلکه تنها صبر کرد تا با موفقیت‌های امروز پاسخ همه حرف‌های گزاف دیروز را بدهد.

آیا به نظر تو همه حرف‌هایی که در آن زمان مطرح شد منصفانه بود؟

مطمئنا به خاطر همین صبر و درایت زارع پور و همه کسانی که در فدراسیون زحمت می‌کشند بود که امروز فدراسیون تنیس روی میز فدراسیون موفقی است و بدون شک به موفقیت‌های بیشتری هم خواهد رسید.

اگر فدراسیون در آن زمان صبوری نمی‌کرد، بدون شک از هم می‌پاشید و بسیاری از اتفاقات خوبی که در این مدت برای من و تنیس روی میز ایران به وجود آمد اتفاق نمی‌افتاد.

در همین لحظه مادر نوشاد که در زمان مصاحبه به حرف‌های او گوش می‌کرد، صحبت پسرش را قطع کرد و گفت: زارع پور واقعا انسان صبوری است و تمامی موفقیت‌های امروز تنیس روی میز به خاطر زحمت‌های او است. او هم به نوشاد و هم به نیما کمک کرد و در روند رو به رشد آنها هرگز مانع پیشرفتشان نشد و هر کاری که از دستش برآمد انجام داد. زارع پور تنها رئیس فدراسیونی بود که به بابل آمد و از نزدیک شرایط تمرین و زندگی بچه‌ها را بررسی کرد.

 

* نوشاد و نیما به یک اندازه عاشق پینگ پنگ هستند/ ای بسا نیما بیشتر

- صحبت از نیما شد، به نظرت روند رشد برادرت در این مدت چطور بود؟

یکی از بزرگترین کارهای فدراسیون در این مدت این بود که به خاطر بها دادن به من، هرگز نیما محو نشد، بلکه او در کنار من به تمامی سفرها اعزام شد و شک نکنید که اگر روند اعزام‌های بین المللی فدراسیون ادامه یابد در آینده‌ای بسیار نزدیک نیما هم به جمع 100 پینگ پنگ باز برتر جهان صعود خواهد کرد.

بازی او در طی این مدت پیشرفت بسیار زیادی کرده و یکی از عوامل اصلی آن، حضور نیما در مسابقات مختلف و اردوهای بین المللی بوده است.

نیما اوایل به پینگ پنگ علاقه‌ای نداشت و بر خلاف من که از بچگی عاشق این رشته بودم و وارد این رشته هم شدم، او بسیار دیرتر وارد پینگ پنگ شد، اما امروز واقعا علاقه ما به پینگ پنگ کاملا به یک اندازه است و حتی در بعضی موارد او از من بیشتر علاقه دارد.

اوایل بازی نیما از من ضعیف‌تر بود و اما حالا سخت‌ترین حریفم در ایران نیما است. نیما یک بازیکن قدرتی دو طرفه است و سبک بازی او بسیار شبیه به اروپائی‌ها و چینی‌ها است.

او یک حریف تمرینی فوق العاده است و هر دو ما در تمرین برای همدیگر بی اندازه مفید هستیم.

 

* با دست راست می‌نویسم، با دست چپ بازی می‌کنم

- پدر و عموی شما هم از بازیکنان و قهرمانان سال‌های نه چندان دور تنیس روی میز ایران بودند، تو بیشتر شبیه کدام یک از آنها هستی و نیما چطور؟

در سبک بازی نه ولی در اخلاق، رفتار، حالت‌ها و عادت‌ها بسیار شبیه به عمویم هستم.

من با دست چپ بازی می‌کنم و با دست راست می‌نویسم، عمویم هم دقیقا همین عادت را دارد. بدمینتون را با دست راست بازی می‌کنم، اما بسکتبال را با دست چپ.

من با توپ پینگ پنگ بیش از 100 تا روپایی می‌زنم. در آکادمی اشلاگر این کار را انجام می‌دادم و همه تعجب کرده بودند.

ساعت از 11 شب گذشته است و نوشاد در کنار مادرش با اشتیاق همچنان به سوال‌های ما پاسخ می‌دهد. نیما و پدرش هم از تمرین بازگشتند و به جمع ما پیوستند.

نیما به محض ورود در کنار نوشاد نشست و در گفت‌وگوی ما شرکت کرد. او نوشاد را یک نابغه می‌داند و در زمان بازی‌های نوشاد در المپیک که به صورت زنده از شبکه‌های تلویزیونی پخش شد با قرص‌های آرام بخش توانسته بود استرس خود را کنترل کند.

نوشاد طبق معمول در پایان مصاحبه از زحمت‌های همه تشکر کرد و اصرار داشت تا نام کسی از قلم نیفتد. از زارع پور رئیس فدراسیون، زعفری رئیس هیئت، پریچهره مدیر کل ورزش و جوانان استان مازندران، پدر و مادرش که همیشه حامی و مشوق او و نیما بودند و همه مربیانی که در طی این سال‌ها برای او زحمات بسیاری کشیدند.

به امید روزی که پس از ایستادن او بر بام تنیس روی میز جهان باز هم با او در منزلش گفت‌وگو کنم.:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : چهارشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۱
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس روی میز به نقلاز خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، رقابت‌هاي تور جهاني سوژو چين قرعه كشي شد ونيما عالميان تنها نماينده ايران در اين رقابت‌ها در گروه 16 به مصاف حريفاني از ژاپن،چين تايپه و كره جنوبي مي‌رود. نكته قابل توجه در جدول قرعه كشي اين رقابت‌ها نام نوشادعالميان، پينگ‌پنگ باز المپيكي ايران است كه در حالي كه در اين رقابت‌ها حضور نداردنامش در گروه هفتم جدول قرعه كشي و در كنار ورزشكاران از فرانسه و چين تايپه به چشممي‌خورد! اين در شرايطي است كه عدم حضور وي به عنوان باخت فني محسوب خواهد شد و امتيازمنفي را در رنكينگ اين بازيكن به همراه دارد.
مهرداد بابادي وند، سرمربي تيم ملي پينگ‌پنگ دربارهوجود نام نوشاد عالميان در جدول قرعه كشي اين رقابت‌ها به ايسنا گفت: تور جهاني برايورزشكاران زير 21 سال كه در طرح توسعه فدراسيون جهاني قرار داشتند و با هزينه فدراسيونجهاني برگزار شده است كه از ايران اسامي نوشاد و نيما عالميان از سال گذشته در اينطرح ثبت شده بود.
وي ادامه داد: البته فدراسيون اسم نوشاد عالميان رادر شرايطي براي اين رقابت‌ها اعلام كرد كه قرار بود تصميم نهايي پس از المپيك گرفتهشود و با توجه به اين كه نوشاد عالميان بعد از بازگشت به لندن اظهار كرد كه از نظرروحي و جسمي خسته است، حضور او در اين رقابت‌ها منتفي شد.
بابادي وند ادامه داد: ما به رابط بين‌المللي فدراسيوناعلام كرده بوديم كه انصراف نوشاد عالميان را از اين رقابت‌ها اعلام كند و آنها هماين موضوع را با فرستادن ايميلي به كميته‌ برگزاري اين مسابقات عنوان كردند حتي رونوشتياز اين نامه به نايب رئيس كنفدراسيون آسيا زده شد، اما نمي‌دانم كه چرا تاكنون اسمنوشاد عالميان از جدول قرعه كشي حذف نشده است.
سرمربي تيم ملي تنیس روی میز افزود: من مجددا از رابطبين‌الملل فدراسيون درخواست كرده‌ام كه اين موضوع را پيگيري كند و قرار است مجددا ايميليدر اين باره به كميته‌ مسابقات ارسال شود. وي تاكيد كرد: با توجه به اين كه ما نامه انصراف نوشادعالميان را از اين مسابقات به كميته‌ برگزاري اين رقابت‌ها و حتي كنفدراسيون آسيا ارسال‌كرده‌ايم امكان ندارد كه امتياز منفي براي عالميان در نظر گرفته شود و ما نمي‌گذاريمكه چنين اتفاقي بيفتد حتي اگر اسم او از جدول قرعه كشي حذف نشود. اگر در رابطه با اينموضوع كار غير قانوني صورت بگيرد ما هم اعتراض خواهيم كرد و سكوت نمي‌كنيم.
بابادي وند در ادامه درباره حضور نيما عالميان و حريفانسخت او در اين رقابت‌ها گفت: نيما بازيكن جوان است كه بايد با حضور در اين رقابت‌هاتجربه كسب كند. او چيزي براي از دست دادن ندارد و حتي اگر به حريفاني كه رنكينگ بالاترينسبت به او دارند ببازد هم امتياز زيادي را از دست نخواهد داد.
سرمربي تيم‌هاي پينگ‌پنگ نيما عالميان در مسابقات گذشتهسابقه پيروزي در برابر حريفان قدر را داشته است و اميدوارم در اين مسابقات هم چنيناتفاقي رخ دهد.
رقابت‌هاي تورجهاني چين از فردا (چهارشنبه) در سوژوآغاز و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ جهان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : پنجشنبه دوم شهریور ۱۳۹۱
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس روی میز؛ نیما عالمیان برای حضور در اردوی یک هفته ای و شرکت در تورجهانی به همراه احمد جعفری پور به عنوان مربی عازم چین می شود. تورجهانی سوشو چین با جایزه 330 هزار دلاری روزهای یکم تا پنجم شهریورماه باحضور 22 کشور جهان برگزار می شود.
نوشاد عالمیان ملی پوش ارزشمند کشورمان نیز قرار بود همراه برادرش به این سفر برود ولی بدلیل خستگی حضور در رقابت های المپیک 2012 لندن از حضور در این اردو و مسابقات انصراف داد . در صورتیکه نوشاد در این مسابقات حضور پیدا می کرد سید یک بازیهای زیر 21 سال بود .
جعفری پور در مصاحبه با سایت فدراسیون تنیس روی میز تصریح کرد: در این اردوی یک هفته ای که در تیانگ جین چین برگزار می شود راکت به دستان تمرینات تکنیکی و تاکتیکی خود را انجام خواهند داد و سپس راهی سوشو چین خواهند شد تا در پیکارهای تور جهانی سوشو چین شرکت کنند.
وی خاطر نشان کرد: در پیکارهای تورجهانی سوشو بازیکنان مطرح جهان از کشورهای چین،ژاپن، کره جنوبی،آلمان ، تایپه حضور دارند و تاکنون برای حضور در این مسابقات 127 بازیکن از 22 کشورجهان ثبت نام کرده اند که برای ارتقاء رنکینگ جهانی خود و تصاحب 330 هزار دلار جایزه نقدی باهم به رقابت می پردازند .
جعفری پور افزود: نیما عالمیان در نوع خود از ستارگان آتیه دار تنیس روی میز ایران است که در مقایسه با برادرش و به اذعان کارشناسان امر یکی از بهترین بازیکنان تاریخ ایران خواهد بود و به گفته نوشاد برادرش حتی از او نیز می تواند بهتر باشد.
مربی تیم ملی بزرگسالان یاد آور شد: سرمایه گذاری فدراسیون صرفاً معطوف بر نوشاد نخواهد بود چرا که تنیس روی میز ایران به نوشاد ها و نیماهای مقتدر دیگری در کنار هم نیاز دارد.
وی در پایان تاکید کرد: من اطمینان دارم که نیما عالمیان بازیکن بزرگی است و در مدت زمان اندکی دنیای تنیس روی میز در برابر برادران عالمیان و دیگر بزرگان این رشته به زانو در خواهند آمد.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : چهارشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۹۱
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس روی میز به نقل از خبرگزاری مهر؛ چینی‎ها از جمله افرادی بودند که طی روزهای گذشته به شدت به دنبال نوشاد عالمیان بودند تا دقایقی را با وی در مورد المپیک و اولین تجربه المپیکی‎اش گفتگو کنند. حتی روز دوشنبه که نوشاد عالمیان در مرحله یک شانزدهم نهایی برابر "تیمو بول" شکست خورد، نمایندگان رسانه‎های خبری که عموم آنها چینی بودند، نوشاد عالمیان را به پرسش و پاسخ دعوت کردند.
آسیایی بودن نوشاد عالمیان و موقعیتی که این بازیکن در حال حاضر در تنیس روی میز جهان دارد، باعث شد تا نمایندگان خبری چین بیشتر در مورد شرایط این بازیکن در ایران پرسش و جو کنند. آنها به شدت دنبال این بودند تا از وضعیت نوشاد درایران مطلع شوند و بدانند این بازیکن برای آینده چه برنامه‏هایی دارد.
در چارچوب مسابقات تنیس روی میز بازی‏های المپیک لندن، نوشاد عالمیان شنبه شب برابر "جوستین هان"، بازیکن چینی الاصل استرالیا به برتری 4 بر صفر دست یافت و به جمع 48 بازیکن برتر صعود کرد. این بازیکن چپ دست یکشنبه شب نیز "تانگ پنگ" از هنگ کنگ را با نتیجه 4 بر 3 شکست داد و راهی مرحله یک شانزدهم نهایی شد.
در این مرحله از رقابت‏ها که روز دوشنبه برگزار شد، نوشاد عالمیان مقابل "تیمو بول" آلمانی با نتیجه 4 بر صفر باخت و از دور رقابت‏ها کنار رفت. این درحالی است که در ادوار گذشته بازی‏های المپیک هیچ یک از نمایندگان تنیس روی میز ایران حتی در یک گیم هم پیروز نشده بودند.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ جهان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : جمعه سیزدهم مرداد ۱۳۹۱
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس روی میز؛ مهرداد بابادی‌وند در گفت و گو با خبرنگار اعزامی فارس به لندن درباره بازی امروز نوشاد عالمیان گفت: می‌دانستیم این حریف قوی‌تر است و کلاس متفاوتی دارد. در‌ آخرین دوره مسابقات جهانی نیز سوم شده است و چندین بار قهرمان اروپا بوده است. وی همچنین در المپیک پکن توانست به مدال نقره دست یابد.
وی ادامه داد: اگر نوشاد می‌توانست گیم سوم را ببرد شاید درصد کمی شانس داشتیم اما در حالت کلی از عملکرد او راضی هستیم. حریف نوشاد پیش از این در رنک جهانی یک و دو بود اما باتوجه به اینکه مدتی در رقابت‌ها شرکت نکرده بود اکنون در رنک 7 قرار دارد.
مربی عالمیان در پایان گفت: حضور نوشاد در راند سوم باعث شد نگاه مردم تغییر کند. پش از این حتی موفق نمی‌شدیم یک برد کسب کنیم اما همین که صعود کردیم نگاه‌ها تغییر کرده است. امیدوارم این روند رو به رشد ادامه داشته باشد و عالمیان با تجربه المپیک بتواند در مسابقات بعدی شرکت کرده و بهتر نتیجه بگیرد.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ جهان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : سه شنبه دهم مرداد ۱۳۹۱
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس روی میزبه نقل از خبرگزاری فارس؛ نوشاد عالمیان پس از شکست برابر حریف آلمانی در مرحله یک شانزدهم المپیک لندن اظهار داشت: تیموبول حریف بسیار سرسختی بود. او در لیگ‌های معتبر اروپا بازی می‌کند و شناخت خوبی از او داشتم. این حریف آلمانی المپیک را به خوبی می‌شناسد و با تجربه‌تر از من بود.
وی ادامه داد: گیم سوم از حریف جلو بودم اما باختم اگر می‌توانستم این گیم را پیروز شوم شرایط خیلی فرق می‌کرد. در گیم اول هم جلو بودم اما داور بازی خطای سرویس گرفت و تمرکزم به هم ریخت. خدا را شکر می‌کنم که توانستم دو برد را در المپیک کسب و جامعه تنیس روی میز ایران را خوشحال کنم.
نماینده ایران در المپیک در پاسخ به این سؤال که از این بازی چه تجربه‌ای کسب کردید گفت: همانطور که می‌دانید المپیک با سایر مسابقات جهانی و آسیایی فرق دارد و همه بهترین‌ها هستند البته خیلی‌ها در همان دور اول حذف شدند که رنکینگ خوبی داشتند.
عالمیان عنوان کرد: تجربه‌ای که در المپیک کسب کردم این است که در این مسابقات همه با هم برابرند و هیچکس نمی‌تواند از قبل پیروزی را از آن خود کند. المپیک میدان بزرگی است و من هم تجربه خوبی از این مسابقات کسب کردم.
پیگ پنگ باز کشورمان گفت: امروز در حد نام خودم ظاهر نشدم. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد اما اینکه می‌گویند تحت تأثیر حریف آلمانی بودم، این طور نیست.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا از لیگ‌های خارجی پیشنهادی دارد یا خیر گفت: بله اما تصمیم گرفتم یک سال دیگر در ایران بمانم.
عالمیان در پاسخ به سؤال دیگری در مورد اینکه آیا فدراسیون تمام خواسته‌های شما را برای حضور در المپیک برآورده کرد یا خیر گفت: بله فدراسیون تلاش خوبی را در این زمینه انجام داد.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ جهان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : سه شنبه دهم مرداد ۱۳۹۱
نوشاد عالمیان، نماینده شایسته ایران که موفق شده بود 2 پیروزی ارزشمند را مقابل حریفانی از استرالیا و هنگ کنگ کسب کند، در سومین دیدار خود در اولین تجربه المپیکی اش در ساعت 15:30 به وقت تهران در سالن اکسل لندن به مصاف تیموبول اسطوره ی تنیس روی میزآلمان رفت.
در گیم اول دوئل 2 چپ دست به صورت پایاپای پیش رفت اما در نهایت این تیموبول بود که11 بر 8 گیم اول را گرفت.
عملکرد چپ دست استثنائی ایران در گیم دوم و حرکات تماشایی او در زدن توپها همگان را شگفت زده کرده بود اما سرعت نفر هفتم جهان به کمکش آمد تا گیم دوم را نیز با حساب 11 بر 5 به نفع خود به پایان ببرد.
در ست سوم عالميان بازي را فوق العاده شروع كرد، نوشاد توانست روند بازی را عوض کند و با سرویس های خود و فورهند و بکهند های عالی خود با حساب 10 – 6 از حریف قدرتمند خود پیشی بگیرد ولی این تیموبول باتجربه بود که امتیازات از دست رفته خود را جبران کرد و در نهایت این گیم 10 – 12 بسود حریف آلمانی تمام شد .
نوشاد عالمیان گیم چهارم را درحالي آغاز کرد که به دليل از دست دادن گیم سوم سر تکان می داد او ميلی متری پیش رفت حتی در امتیاز 10 با حريف برابر شد اما درنهایت با حساب 12 بر 10 گیم را از دست داد و با نتیجه 4 بر صفر مغلوب حریف قدرتمند آلمانی شد.
در این دیدار نوشاد عالمیان تمرکز روزهای قبل را نداشت و بیشتر به کنترل بازی پرداخت تا این موقعیت برای تیموبول فراهم شود تا با حملات خود عالمیان را مغلوب کند .
عالميان با درخشش در رقابت‌هاي المپيك لندن بهترين نتيجه پينگ پنگ ايران در تاريخ ادوار المپيك را رقم زد و این شکست هیچ چیز از ارزشهای پدیده تنیس روی میز ایران در المپیک 2012 را کم نکرد.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ جهان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : سه شنبه دهم مرداد ۱۳۹۱
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس روی میز؛ دقایقی پیش نوشاد عالمیان ملی پوش شایسته ایران در دور دوم این رقابت ها مقابل حریف هنگ کنگی خود تانگ پنگ و دارنده رنکینگ 32 جهان با نتیجه 4 بر 3 به پیروزی دست یافت.
عالمیان در این بازی نمایش خوبی داشت و گیم‌های اول و دوم را با نتایج(11 بر 8)، (11 بر 5) پیروز شد و گیم سوم را (11 بر 7) به حریفش واگذار کرد.
گیم چهارم هم با برتری عالمیان پیش رفت و او توانست (11 بر 9) پیروز شود. در گیم پنجم در حالی که هر 2 بازیکن تا امتیاز 8 برابر آمده بودند، این حریف هنگ‌کنگی بود که در امتیازهای آخر برتر نشان داد و (11 بر 8 )برنده شد.
در گیم ششم نوشاد عالمیان از همان ابتدا بازی همیشگی خود را انجام داد و در پایان (11 بر 5) نتیجه را واگذار کرد تا حساب کار در مجموع 6 گیم 3 بر 3 مساوی شود و گیم هفتم برنده بازی را مشخص کند.
گیم هفتم پایاپای پیش رفت و عالمیان توانست در پایان ( 12 بر 10) به برتری رسید و به دور بعد صعود کرد.
تانگ پنگ دارنده رنکینگ جهانی 32 است. بهترین مقام های او عنوان سوم انفرادی جام جهانی 2009 اتریش، مقام سوم تیمی جهان در سال 2008 چین و مقام اول دونفره مسابقات فینال تورحرفه ای جهان در سال 2010 کره جنوبی است.
عالمیان نخستین نماینده ایران در رقابت های المپیک می باشد که توانسته به جمع 32 بازیکن برتر این رقابت ها راه یابد.
چپ دست استثنایی کشورمان فردا ساعت 15:30 برابر تیمو بول آلمانی قرار می‌گیرد.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ جهان
ن : حسین
ت : یکشنبه هشتم مرداد ۱۳۹۱
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس روی میز؛ ملی پوش ارزنده ی کشورمان که 10 تیر ماه، به همراه مهرداد بابادی وند عازم کمپ تمرینی اشلاگر اتریش شده بود بامداد فردا به تهران باز خواهد گشت.
این اردو از 11 تیر ماه دراین کمپ که یکی از معتبرترن کمپ های تمرینی دنیا است با حضور 29 نفر از برترین بازیکنان اروپا و جهان که موفق به کسب سهمیه المپیک شده اند آغاز شد و راکت به دستان آخرین تمرینات خود را پیش از المپیک از سر گرفتند.
پس از یک هفته تمرین و انجام رقابت های دوستانه که تاثیر بسزایی در شناخت عالمیان و مربی او درالمپیک از حریفانش داشت درآخرین بازی، نوشاد در مرحله 4/1 نهایی این مسابقات به مصاف استفان فگرل از اتریش رفت و علی رغم اینکه گیم نخست را به سود خود تمام کرد بود و در گیم دوم نیز از حریف خود پیش افتاده بود در نهایت 4-1 این بازی را واگذار کرد.
او و مربی اش معتقدند که تمرینات سختی را پشت سر گذاشتند و به خاطر خستگی در این دیدار پیروز میدان نبوده است چرا که حریف او هرگز در حد و اندازه های نوشاد نبوده است.

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ جهان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : پنجشنبه بیست و دوم تیر ۱۳۹۱
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیس روی میز؛ نوشاد عالمیان قهرمان ارزنده تنیس روی میز کشور پس از کسب دو قهرمانی در اپن جهانی مراکش و بازگشت از رباط به تهران بامداد امروز به همراه مربی خود در المپیک مهرداد بابادیوند راهی کمپ اشلاگر واقع در قلب شهر وین شد.
عالمیان طی سه ماهه اول سال جاری برنامه های آماده سازی خوبی را برای حضور در المپیک پشت سر گذاشته است.
چپ دست استثنایی ایرانی پس ازدرخشش در کاپ آسیا و پیروز برابر وانگ لی جین به همراه ندا شهسواری دیگر المپیکی تنیس روی میز کشور عازم تورنمنت جهانی کره شد و در میان شرکت کنندگان قدرتمند آن رقابت ها به مقام سومی بسنده کرد.
پس از مسابقات کره جنوبی نوشاد عالمیان عازم مسابقات اپن جهانی مراکش گردید و برای نخستین بار در دوران حرفه ای ورزشی خود صاحب دو قهرمانی مقتدرانه در رقابت های بزرگسالان و زیر 21 ساله ها گردید تا با روحیه ای مضاعف خود را برای انجام آخرین تمرینات تکنیکی و تاکتیکی تحت نظر یکی از مجرب ترین کادر فنی تنیس روی میز دنیا آماده کند.
عالمیان بامداد امروز راهی کمپ اشلاگر شد تا در جمع برترین پینگ پنگ بازان جهان که همگی آن ها برای حضور هر چه بهتر در المپیک پیش از این آوردگاه بزرگ به این کمپ رفته اند بپیوندد و مهیای المپیک گردد.
دارنده سهمیه المپیک کشوردر بخش مردان، تمرینات خود را تا 18 تیر ماه در اتریش پیگیری خواهد کرد و پس از آن به تهران باز میگردد .

:: موضوعات مرتبط: اخبار پینگ پنگ ایران، نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : سه شنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۱

دور دوم مرحله حذفی رقابت های انفرادی مسابقات جهانی با برتری نوشاد عالمیان برابر حریفی از مصر به پایان رسید. به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس روی میز؛ در ادامه این رقابت ها در اولین دیدار محمد رضا اخلاق پسند به مصاف حریفی از چین تایپه و دارای رنکینگ 167 جهان رفت و 4 بر 2 مغلوب شد. در دیگر دیدار افشین نوروزی با حریف رومانیایی خود و دارنده رنکینگ 145 روبرو شد و 4 برصفر برابر این حریف قدرتمند تن به شکست داد. میدیا لطف اله نسبی دیگر ملی پوش ایران با نتیجه 4 بر 2 مغلوب حریف برزیلی خود و دارای رنکینگ 195 جهان شد و در آخرین دیدار نوشاد عالمیان بازیکن ارزنده کشورمان برابر نماینده مصر قرار گرفت و 4 بر 1 به پیروزی دست یافت و به مرحله بعد صعود کرد.
امروز 20 ارديبهشت ماه ساعت 17:15 به وقت ايران نوشاد عالميان به مصاف زوران پريموراك از كرواسي و دارنده رنكينگ 39 جهان مي رود.
در قسمت دو نفره این رقابت ها نيز تیم بانوان کشورمان متشکل از پریسا صمدی و مریم صامت با نتیجه 3بر 1مغلوب تیم دو نفره چین شد.
در بخش مردان نیز تیم اخلاق پسند و نیما عالمیان به مصاف تیم قدرتمند پرتغال رفتند و 3بر 1 مغلوب این تیم شدند.
تیم دونفره نوشاد عالمیان و نوروزی نیز مقابل نمایندگان تایلند قرار گرفت و در حالی که 2بر 1از حریفان خود پیش بودند بازی را 3 بر 2 واگذار کردند و از گردونه رقابت ها خارج شدند.:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۹۰
در ادامه رقابتهای انفرادی بازیهای آسیایی گوانگجو نوشاد عالمیان ملی پوش ارزشمند کشورمان که موفق شده بود به جمع شانزده بازیکن برتر آسیا راه یابد با باخت مقابل قهرمان آسیا از دور مسابقات کنار رفت .
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس روی میز ، در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات انفرادی بازیهای آسیایی صبح امروز نوشاد عالمیان به مصاف وانگ هائو قهرمان سال 2007 آسیا ، قهرمان سال 2010 تیمی جهان و نفر سوم رنکینگ جهان از چین رفت و با حساب 4 – 0 مغلوب این حریف قدرتمند جهان شد .
در این بازی نوشاد با نتیجه ( 11 – 7 ) ( 11 – 6 ) ( 11 – 4 ) و ( 11 – 4 ) گیم ها را به حریف خود واگذار کرد تا از صعود به جمع هشت بازیکن برتر آسیا بازبماند . البته پیروزی مقابل چیه چی بارنکینگ جهانی 96 از چین تایپه و صعود عالمیان تا این مرحله برای تنیس روی میز ایران یک موفقیت محسوب می شود .\
گفتنی است مسابقات تنیس روی میز بازیهای آسیایی کوانگجو تا تاریخ 29 آبان ماه ادامه خواهد داشت و ملی پوشان کشورمان اول آذرماه به کشور بازخواهند گشت .

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : پنجشنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۸۹
نوشاد عالميان با پيروزي مقابل پينگ پنگ باز تايواني به مرحله يك هشتم نهايي رقابت‌هاي انفرادي تنیس روی میز بازي‌هاي آسيايي راه پيدا كرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس روی میز؛ نوشاد عالميان در دور يك شانزدهم رقابت‌هاي انفرادي، مقابل حریف چين تايپه ای خود چی ویو قرار گرفت و در پايان با نتيجه 4 بر يك حريف آسياي شرقي خود را از پيش رو برداشت.
عالميان گيم‌هاي اول، دوم،‌ چهارم و پنجم را به ترتيب با نتايج 13 بر 11 ، 13 بر 11 ، 11 بر 6 و 13 بر 11 به سود خود به پايان برد و گيم سوم را با نتيجه 11 بر 6 به این بازیکن واگذار كرد.
گفتنی است؛ عالميان با اين پيروزي به جمع 16 پينگ پنگ باز برتر رقابت‌ها راه يافت و در اين مرحله بايد به مصاف وانگ هائو از چين برود.
افشین نوروزی هم در دومین بازی خود در این رقابت ها برابر نماینده کره شمالی با نتیجه 4 بر 2 بازی را واگذار کرد و از صعود به مرحله یک هشتم نهایی بازماند. نوروزی در بازی اول خود موفق به شکست بازیکن تاجیکستان شده بود.

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان، اخبار پینگ پنگ ایران و جهان
ن : حسین
ت : پنجشنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۸۹

نوشاد و جو سي هيوك


نوشاد عالميان در مرحله دوم رقابت هاي پوروتور چين برابر جو سي هيوك قهرمان كره جنوبي به ميدان مي رود .

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تنيس روي ميز؛ نوشاد عالميان ملي پوش كشورمان كه موفق شده بود در مرحله مقدماتي با پيروزي مقابل حريفاني از دانمارك و روسيه بعنوان نفر اول گروه خود به مرحله دوم كه بصورت حذفي انجام مي شود راه يابد ؛ در اين مرحله با قرعه دشواري روبرو شده است و بايستي به مصاف جو سي هيوك نفر دهم رنكينگ جهان و بازيكن دفاعي از كره جنوبي برود . اين بازي ساعت 20:30 به وقت محلي برگزار مي شود .:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : پنجشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۸۹

براي نخستين بار نيما عالميان به همراه برادرش نوشاد براي حضور در اردوهاي تمريني طرح توسعه بازيكنان اميد آسيا حضور مي يابد .

 به گزارش روابط عمومي فدراسيون تنيس روي ميز؛ پس از رايزني هاي فدراسيون تنيس روي ميز جمهوري اسلامي ايران با بخش توسعه فدراسيون جهاني ، نيما عالميان نفر اول تيم ملي جوانان ايران براي اولين بار به همراه نوشاد در اردوي تمريني بازيكنان برتر اميد آسيا كه قبل از پروتور چين برگزار مي گردد شركت مي كند .

گفتني است اين برنامه يك پروژه جديد است كه در چهارچوب توافقنامه ميان كميته توسعه فدراسيون جهاني تنيس روي ميز و كنفدراسيون تنيس روي ميز آسيا انجام مي پذيرد و هدف آن كمك به بازيكنان اميد مستعد در كشورهاي در حال توسعه مي باشد. همه بازيكنان تحت نظر مربيان سطح بالايي از ژاپن آموزش مي بينند و در نتيجه فرصت فوق العاده اي براي پيشرفت خواهند داشت.

لازم به ذكر است در اين اردوها يك مربي از ايران هم حضور دارد كه مي تواند تجارب به دست آمده در اين اردو ها را به داخل كشور انتقال دهد. پروتور چين 27 مرداد ماه به مدت پنج روز در سوشو چين و با حضور قدرت هاي برتر جهان برگزار مي شود.

 

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : دوشنبه یازدهم مرداد ۱۳۸۹
دور دوم مرحله حذفي مسابقات تنیس روی میز تور حرفه اي  بزرگسالان ژاپن شب گذشته در شهر كوبه برگزار شد و نوشاد عالميان موفق شد ضمن پيروزي در يك گيم برابر تيموبول قهرمان اروپا و نفر دوم رنكينگ جهان از آلمان ، بازي خوبي ميز از خود به نمايش گذاشت .

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تنيس روي ميز، دو بازيكن چپ دست آسيا و اروپا در مرحله يك شانزدهم نهايي به مصاف هم رفتند كه تيمو بول توانست در گيم هاي اول و دوم با امتياز نزديك 11 – 8 بر عالميان به برتري دست يابد ولي نوشاد با ارائه بازي خوب و استفاده از بكهند هاي سرعتي و بدون ترس از حريف مطرح خود موفق شد در گيم سوم با نتيجه  12 – 10  پيروز شود ولي دو گيم بعدي را بازيكن آلماني بهتر ظاهر شد و با استفاده از تجربيات خود با نتايج 11 – 6 و 11 – 4 بر بازيكن جوان كشورمان به پيروزي دست يافت .  

در رقابت هاي رده سني اميد نيز نوشاد عالميان خوب ظاهر شد و تا مرحله 4/1 نهايي صعود كرد . نوشاد با رده جهاني 39 اميد در بازي نخست با نتيجه 4 – 3 جوهان گروت از دانمارك را با رنكينگ جهاني 89 شكست داد .

عالميان در بازي دوم خود موفق شد دومين بازيكن چيني الاصل تركيه كه در رده 26 جهان قرار دارد را با حساب 4 – 2 مغلوب هنرنمايي خود كند و به جمع هشت بازيكن برتر راه يابد تا به مصاف كنجي ماتسوديرا ژاپني برود .  

نوشاد عالميان در مرحله 4/1 نهايي برابر حريف ژاپني 4 - 0 مغلوب شد و از راه يابي به مرحله نيمه نهايي باز ماند . نوشاد بخاطر صعود تا اين مرحله 300 دلار جايزه نقدي دريافت مي كند .

:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : شنبه دوازدهم تیر ۱۳۸۹
کمیته رنکینگ فدراسیون جهانی پینگ پنگ رده بندی بازیکنان جهان در تمامی رده های سنی در اولین ماه سال میلادی 2010 را اعلام کرد

همه ساله انتشار رنکینگ ژانویه ورزشکاران جهان با تغییرات اساسی در رده های سنی مواجه است . بالارفتن سن بازیکنان و خروج آنها از رنکینگ جهان با باعث تغییرات زیادی در رده دیگر بازیکنان می شود این درحالیست که این تغییرات را در رده بندی بازیکنان بزرگسال مشاهده نمی کنیم .نوشاد عالمیان بازیکن مطرح و شایسته کشورمان که از سال میلادی جدید دیگر در رنکینگ جوانان نیست ولی باید شاهد صعود او در رده بندی بازیکنان امید جهان باشیم . نوشاد در ماه ژانویه با 19 پله صعود نسبت به ماه پیش در رده 47 جهان قرار گرفت و در اولین گام به جمع 50 بازیکن برتر راه یافت . شایان ملکی و امین میرالماسی ملی پوشان سابق جوانان نیز در رده بندی امیدها صعود کردند . ملکی با 72 پله صعود در جایگاه 410 قرار گرفت و امین میرالماسی نیز با 66 پله صعود در مکان 814 ایستاد . در رده بندی امیدهای جهان 992 بازیکن حضور دارند .در قسمت جوانان با خروج نوشاد از این رده حالا علیرضا ملارجبی سکان اولی جوانان ایران در رنکینگ جهانی را بدست گرفت . بازیهای درخشان ملارجبی در سال 2009 در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در سنگاپور ، پوروتور جهانی هند و بازی های بین المللی فجر در قزوین باعث صعود رو به رشد این بازیکن در رنکینگ جهانی شده است . ملارجبی که در ماه گذشته در رده 301 جهان قرار داشت در رده بندی جدید با 91 پله صعود در مکان 210 ایستاد . نیما عالمیان دیگر ملی پوش جوان کشورمان نیز با 93 پله صعود در جایگاه 235 قرار گرفت . محمدعلی روئین تن در جمع بازیکنان جوانان جهان 123 پله بالا آمد و در رتبه 507 جای گرفت .

در رده نوجوانان پوریا عمرانی نوجوان ملی پوش ایران 93 رده ارتقاء داشت . او با این صعود در رده 93 نوجوانان جهان ایستاد .

در رده بزرگسالان محمدرضا اخلاق پسند همچنان نفر اول ایران در رنکینگ جهانی است . او در ماه ژانویه 2 پله نزول کرد و در رده 277 قرار گرفت . مهران احدی دیگر ملی پوش کشورمان نیز یک پله نزول داشت و در رتبه 311 جای گرفت . نوشاد عالمیان نیز در رده بزرگسالان 3 پله سقوط کرد و در مکان 319 ایستاد . در میان ملی پوشان کشورمان فقط واحد مالمیری صعود کرد . او با ارتقاء 5 پله ای در جایگاه 575 قرار گرفت .


:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : پنجشنبه هفدهم دی ۱۳۸۸

                    به دليل عدم صدور رواديدعالميان از حضور در مسابقات جهانی بازماند

 

هفتمین دوره مسابقات قهرماني پينگ‌پنگ جوانان جهان از تاریخ 18 تا 25 ‌آذرماه در کلمبیا و شهر كارتاگنا برگزار مي‌شود و قرار بود نوشاد عالميان تنها نماينده کشورمان در این رقابت‌ها حضور پيدا كند که به دليل عدم دریافت روادید و نبود سفارت در ايران و مشكلاتي در زمينه‌ي دريافت رواديد ، حضور عالميان در رقابت‌هاي مهم جوانان جهان منتفي شد.

 

دلیل عدم دریافت روادید نوشاد این بود که فدراسیون می بایست از کشور دیگری درخواست روادید می کرد و از آنجايي كه عالميان دو هفته پيش از آغاز رقابت‌هاي قهرماني جوانان جهان در مسابقات قهرماني بزرگسالان آسيا در لاكتو حضور داشت، نمي‌توانست براي دريافت رواديدش به كشورهاي ديگر اعزام شود و از طرفي عالميان بايد 16 آذرماه راهي كلمبيا مي‌شد. در اين ميان تنها يك پرواز مستقيم از ايران به كلمبيا وجود داشت كه آن پرواز هم كنسل شد.

 

براين اساس او بايد پس از سفر به دو كشور اروپايي، راهي ونزوئلا و از آ‌نجا عازم كلمبيا مي‌شد كه در اين شرايط نياز به ويزاي شينگن داشت و يا بايد با پرواز امارات ابتدا راهي برزيل و پس از آنجا عازم كشور ميزبان مي‌شد كه در اين شرايط هم او بايد يك روز در دبي مي‌ماند و هم ويزاي برزيل را مي‌داشت که این کار میسر نشد و عالمیان آخرین فرصت خود را برای کسب مدال جهانی از دست داد .

در اين ميان حتي تلاش شاهرخ شهنازي نيز براي حضور عالميان در اين رقابت‌ها بي‌نتيجه ماند. شهنازي ماه گذشته با ارسال نامه‌اي به فدراسيون پينگ پنگ كلمبيا از آنها خواسته بود به دليل مشكلات موجود بر سر راه عالميان براي دريافت رواديد، ويزاي او را با موافقت دولت كلمبيا به ايران بفرستند كه در نهايت اين درخواست مورد موافقت دولت كلمبيا قرار نگرفت .

 

نوشاد عالمیان که با توجه به قرار گرفتن در میان 30 بازیکن برتر رنکینگ جهان از سوی فدراسیون جهانی به این بازی ها دعوت شده بود  که سال گذشته در همین رقابت ها و در مادرید اسپانیا موفق شده بود با شکست ماتسودایرا قهرمان جهان از ژاپن به جمع هشت بازیکن برتر جهان راه یابد و شگفتی ساز شود .


:: موضوعات مرتبط: نوشاد عالمیان
ن : حسین
ت : شنبه چهاردهم آذر ۱۳۸۸